Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

Napotkałem na dziwny problem z dźwiękie na soundbarze wpiętym do PC, w momencie zaznaczenia w konfiguracji głośników na "Dolby Atmos for Home Theater" i włączenie gry (testowane na Assassin's creed valhalla / RE8) w 4k 120 Hz w pełnym ekranie dochodzi do całkowitego braku dźwięku, gdy przełączę w tryb 7.1 wszystko wraca do normy. Drugą anomalią jest to że w momencie gdy już włączę 4k 60 Hz, niektóre dźwięki z gry są w pętli która pomału sie wycisza, jakby istniało jakieś eho dźwięków otoczenia, i tak samo po przełączeniu na 7.1 wszystko jest ok. 

Zakładałem że winą jest kabel wpięty z soundbara do Tv, lecz po dzisiejszej wymianie na kabel HDMI 2.1 problem pozostał. Z góry dziękuję za wszystkie komentarze. 

Konfiguracjia, RTX 3060 ti wpięty kablem 4k/120 do TV TCLc745, TV wpięty również kablem 4K/120 z gniazda earc do earc w soundbarze Philips Fidelio b97. 

Zaznaczę ze próbowałem sztuczek z innych wątków,  np aktualizacja sterowników do karty graficznej bez efektu. I niestety z przyczyn mieszkaniowych zakup aplitunera odpada. 

I na koniec moje przypuszczenia, mam starą płytę główną może to być przyczyną? Moze sama gra nie obsługuje atmosa, ponizej info od dolby. Może TVL nie może dogadać sie z philips ? A może żeby użyć atmosa na pc konieczne jest oplacenie subskrypcji od dolby ? Może są karty dźwiękowe które można wpisać PC <-> soundbar. Jeżeli będę potrzebne dodatkowe informacje, możliwe szybko podeślę. 

https://www.dolby.com/experience/assassins-creed-valhalla/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...