Skocz do zawartości

Zestaw Taga Harmony HTA-25B + SMSL D-6s + Tonsil Sonata 200


Blasius

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

postanowiłem podzielić się moim doświadczeniem związanym z poszukiwaniem wzmacniacza i DAC, może się komuś przyda. Od razu napiszę że jestem początkującym "audiofilem" (nawet bardzo😉).

Wszystko się zaczęło od chęci poprawy jakości dźwięku. Zacznijmy, od tego, że posiadałem głośniki Tonsil Sonata 200 oraz podłączony do nich wzmacniacz Kenwood KA-5010 (prędzej posiadał je od nowości mój tata, były przez wiele lat podłączone do wzmacniacza i CD Technicsa - już nie pamiętam jakie to były modele). Zestaw był podłączony bezpośrednio do komputera kablem Mini Jack-RCA. Z grubsza było tak przez wiele lat, aż w końcu postanowiłem coś zmienić. Zacząłem od wzmacniacza. Trafiłem na dobre opinie (stosunek jakości do ceny) o wzmacniaczu Taga Harmony HTA-25B, kupiłem go (750 zł), od razu wymieniłem też kable głośnikowe na KLOTZ LY240 2x4mm (ok. 110 zł za 5m) i nowy Mini Jack-RCA też KLOTZ (ok. 40 zł za 3m). Podłączyłem to wszystko i bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Znacząco zwiększyła się szczegółowość instrumentów i wokalu. Najogólniej rzecz ujmując wszystko lepiej grało, słuchało się przyjemniej. Zaprosiłem tatę na odsłuch i skwitował, że nie spodziewał się że te głośniki tak dobrze grają i był ogólnie zaskoczony że wzmacniacz za tą cenę tak dobrze działa. Dalej postanowiłem kupić DAC - tutaj byłem rozdarty między firmami Topping a SMSL. Już byłem zdecydowany na Topping D50s (ok. 1200 zł) + kabel Ricable Primus Signal RCA (ok 460 zł za 1m), ale trafiłem na SMSL D-6s. Na jakimś anglojęzycznym forum miał dobre opinie i w testach stał znacznie wyżej niż D50s. Zamówiłem SMSL D-6s prosto z Chin (ok 800 zł, ze sklepu thehificat) bo w Polsce jeszcze nie jest dostępny, a na amazonie był droższy. Od razu też  tam zamówiłem kable RCA (ATAUDIO Hifi V7 OCC - 220 zł za 1m) i kabel USB C-C (ATAUDIO - 160zł za 3m). Po 11 dniach przesyłka była u mnie. Podłączyłem wszystko i znowu pozytywne zaskoczenie - gra bardziej "melodyjnie" przy zachowaniu albo nawet zwiększeniu szczegółowości, dużo lepiej wygląda kwestia basu - bez DAC go brakowało, pokrętło na wzmacniaczu miałem prawie na godzinie 15, teraz jest na 12.30😉. To takie pierwsze wrażenia. Jak będę miał stolik audio, to wrzucę zdjęcia zestawu.

Tak w ogóle to witam wszystkich forumowiczów😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze opiszę moje doświadczenie z thehificat.com, bo ciężko znaleźć opinie na polskich forach. Zamówiłem DAC z kablami w nocy 18.01.24, dodatkowo dopłaciłem za ekspresową przesyłkę DHL (124 zł), zapytałem czy dotrze do 26.01.24 - odpisali że jak wyślą przez DHL to prawdopodobnie będę musiał zapłacić cło i że do Polski polecają standardową przesyłkę - zgodziłem się i od razu przelali z powrotem to co dopłaciłem na moje konto paypal. Dostałem link do śledzenia przesyłki (Yanwen Logistics) oraz powiadomienie na apkę Inpost, że zarejestrowano dla mnie nową przesyłkę z Chin. 01.02.24 była w sortowni Inpost, przekierowałem z kuriera na paczkomat i 02.02.24 odebrałem. Paczka była dobrze zabezpieczona i wszystko się zgadzało.

Podsumowując jestem bardzo zadowolony:
1) obsługa klienta
2) natychmiastowy zwrot pieniędzy za niewykorzystaną ekspresową przesyłkę
3) dosyć szybka realizacja i transport
4) brak cła
5) w Polsce paczka dostarczona przez Inpost, a nie Pocztę Polską

Szczerze polecam😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie rozłożyłeś budżet i wymieniłeś wszystko a kolumny zostawiłeś. Ja na Twoim miejscu wymieniłbym najpierw kolumny, później wzmacniacz i DAC a na końcu przewody. Jeśli usłyszałeś wielka różnicę w jakości dźwięku to najlepsze przed Tobą czyli wymiana kolumn które w największym stopniu są odpowiedzialne za jakość grania. Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny też zamierzam wymienić, tylko nie mam na nie obecnie wolnych środków. Będę chciał na nie przeznaczyć jakieś 3-5k. Oceniłem wtedy, że głośniki nie są najsłabszą stroną, teraz wydaje mi się że nie pomyliłem się. No i tak półżartem - jak się patrzy na lampy, to przyjemniej się słucha😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...