Skocz do zawartości

Serwer plików NAS - Qnap Synology WD co wybrać


Recommended Posts

Witam, chcę sprawować sobie kino domowe z sieciowym serwerem plików NAS - i tutaj pytanie co wybrać (ponieważ kompletnie nie wiem na co zwracać uwagę i nigdy tego nie używałem),  żeby stworzyć fajną biblotekę multimedialną w budżecie do ok. 1000 zł. Zastanawiam się nad: 

- QNAP TS-233

- Synology DS223j

i dołożyć jakiś dysk 3,5' - 4 TB lub 8 TB (może w systemie raid) firmy WD RED lub oryginalny Synology ? z tego co czytam  to nie polecane są dyski Segate. 

Posiada ktoś w domu takie rozwiązanie serwerowe ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Synology się nie znam, ale jeśli chodzi o QNAP to zdecydowanie nie kupuj z procesorem ARM ze względu na wydajność i ograniczone możliwości. Tylko Intel albo AMD. Mając kino domowe "zasilane" serwerem warto używać jednej z trzech aplikacji. Emby, Plex lub Jellyfin. Po skonfigurowaniu całości obsługa na TV przypomina działanie serwisów VOD. Jeśli chodzi o dyski to nie wiem skąd uprzedzenie do Seagate. Każda z firm robiących HDD miała lepsze i gorsze modele, a czasem najlepszy statystycznie model akurat może paść u Ciebie.

Mam TS-1677XU-RP, TS-253D oraz TL-D800C

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...