Skocz do zawartości

okablowanie


JACEK BART

Recommended Posts

Zabiorę jeszcze głos na temat okablowania. Uważam za niezbędne przed zakupem jego sprawdzenie. Jeżeli tego nie zrobimy, to mogą nas czekać niemiłe niespodzianki. Czym kable droższe , tym te niespodzianki mogą być bardziej bolesne. Po pierwsze kable, które kupimy mogą nie mieć takiego wpływu na nasz sprzęt, jakiego byśmy oczekiwali. Z kilku powodów- 1-nasz sprzęt jest tej klasy, że okablowanie nie poprawi jego brzmienia. 2- Warunki akustyczne są na tyle złe, że żaden kabel tego nie zniweluje. 3 - Nasze ucho nie słyszy różnicy w okablowaniu i już chociażby z tych powodów nie warto inwestować w okablowanie. Jak jeszcze dodamy do tego, że okablowanie stało się mekką dla chińskiego przemysłu podróbek , to temat kabli staje się coraz bardziej skomplikowany. Nie jestem przeciwnikiem i nie uważam ,że kable nie mają wpływu na dźwięk, bo według mnie mają. Ale ,tak jak pisałem na początku, trzeba kable przed zakupem posłuchać. Jeżeli jesteśmy niezadowoleni z odsłuchu, to warto sprawdzić , czy te elementy ,o których wspomniałem są spełnione, by to okablowanie dobrze zagrało. J

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...