Skocz do zawartości

QE75QN85C 75


Recommended Posts

Cześć,

 

Na dniach będę kupował telewizor i na 100 będzie to samsung, a na 99% QE75QN85C 75.

Koniecznie zależy mi na tv o wymiarach 75", a niestety ceny oledów  w tej cenie znacznie przekraczają mój budżet.

Pytanie, czy jak podłącze bezpośrednio do tv nvidia shield to do amplitunera trafi dźwiek TruHD, DTS czy niestety TV samsung przerobi go do swojego standardu dźwiękowego?

Ktoś posiada taki telewizor z Taśma LED PHILIPS HUE Play White and color ambiance gradient ?

Mówię o aplikacja philips HUE, która jest dostępna w telewizorach Samsung.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

nie koniecznie. Bo może wspierać eARC a nie spierać kodeków. Paranoja ale tak jest.

Miałem shielda. Lepiej zrobisz jak puścisz HDMI do amplitunera a z tamtąd HDMI out do TV sprawa załatwiona.

 

Tak mam obecnie, no właśnie na starym smasungu ( 5 letnim) jest problem z przepuszczeniem dźwięku.

Nie ukrywam, że jak wszystko byłoby podczepione do TV to znacznie ułatwiłoby użytkowanie.

Jakieś sprawdzone telewizory, które sobie z tm radzą?

Na co zmieniłeś shielda?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

nie koniecznie. Bo może wspierać eARC a nie spierać kodeków. Paranoja ale tak jest.

 

W sumie racja. Tym bardziej, że specyfikacja na stronie nie mowi nic o kodekach, jest tylko Atmos. Wiec moze zrobi passthrough a moze nie zrobi. Nie wiem jakie trudności wiążą się z podłączeniem shielda do amplitunera ale to najlepsze rozwiązanie kiedy chcemy dzwiek obiektowy w wysokiej rozdzielczości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Artur Mądry napisał:

Tak mam obecnie, no właśnie na starym smasungu ( 5 letnim) jest problem z przepuszczeniem dźwięku.

Nie ukrywam, że jak wszystko byłoby podczepione do TV to znacznie ułatwiłoby użytkowanie.

Jakieś sprawdzone telewizory, które sobie z tm radzą?

Na co zmieniłeś shielda?

 

 

W sensie nie masz przepuszczania dzieku przy wylaczonym amplitunerze? Bo to jest dość stara funkcjonalnosć

Czemu nie działa.

Jakieś modele były ale nie wiem czy nie lepiej wtedy rozdzielacz HDMI sobie sprawdzić i wybrac po prsotu dobry TV ze względu na obraz.

22 godziny temu, PanKlor napisał:

W sumie racja. Tym bardziej, że specyfikacja na stronie nie mowi nic o kodekach, jest tylko Atmos. Wiec moze zrobi passthrough a moze nie zrobi. Nie wiem jakie trudności wiążą się z podłączeniem shielda do amplitunera ale to najlepsze rozwiązanie kiedy chcemy dzwiek obiektowy w wysokiej rozdzielczości. 

Okazało się to wielokrotnie że to przepuszczanie mimo istnienia eARC nie działa prawidłowo.

Dlatego jednak stara dobra szkoła żrodła do amplitunera jest najlepszym wyborem. No albo ten rozdzielczac i już :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...