Skocz do zawartości

Ustawienia amplitunera pod filmy / TV - Yamaha


szala18

Recommended Posts

Siemano, mam takie może błahe pytanie co do niektórych ale dopiero zaczynam przygodę z amplitunerem (od 2 miesięcy posiadam Yamaha V6A) i chciałem się dowiedzieć odnośnie najlepszych ustawień pod filmy i TV. 

Pod filmy z USB i dekoder TV chyba najlepiej ustawić opcję STRAIGHT (czyli bezpośrednio ze źródła taki jaki jest leci tak ?)  lub z programu dźwięku Surround Decoder podobnie jak straight tylko ma też różne programy - DTS NEO CINEMA 6 / Dsur i inne .... tutaj chciałem zapytać z czego wy korzystacie ? 

I kolejna sprawa to te pozostałe ustawienia tj; Enchancer, Extra Bass , YPAO Volume - macie to wszystko włączone czy nie ? 

Aktualnie mam układ głośników 4.0 bez suba i centralki.

Dzięki za podpowiedzi pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straight musi być.

Czesto YPAO ustawia Ci front na large. Zmien to na 60/80Hz

Ypao Volume daj na on

Extra bass jest dostepne pod szybkim menu nie tym głownym z tego co pamietam. To jest po to aby szybko edytowac przy konkretnym filmie. To nie jest zapisane na stale. Znaczy jest. Ale do szybkiej edycji. Rozumiesz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2024 o 08:10, Piotr Sonido napisał:

Straight musi być.

Czesto YPAO ustawia Ci front na large. Zmien to na 60/80Hz

Ypao Volume daj na on

Extra bass jest dostepne pod szybkim menu nie tym głownym z tego co pamietam. To jest po to aby szybko edytowac przy konkretnym filmie. To nie jest zapisane na stale. Znaczy jest. Ale do szybkiej edycji. Rozumiesz?

 

dziekuję Piotrze za rade, rzeczywiście fronty mam ustawione na Large dziś to zmienie na small i zobaczę czy jest różnica, Ypao Volume mam na ON, co do ekstra bassu wyczytałem że w przypadku gdy nie mam jeszcze suba to należy mieć to włączone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, szala18 napisał:

dziekuję Piotrze za rade, rzeczywiście fronty mam ustawione na Large dziś to zmienie na small i zobaczę czy jest różnica, Ypao Volume mam na ON, co do ekstra bassu wyczytałem że w przypadku gdy nie mam jeszcze suba to należy mieć to włączone.

Wróć

Extra bass to po prostu granie przez subwoofera basu z frontów. Jego duplikowanie.

Jak dasz na small to ma to mniejsze znaczenie.

Pomyliłem nieco opcję. To w szybkim menu to chyba bass trim? Nie mam amplitunera teraz pdo reką.

To jest do zmiany szybkiej w trakcie ogladania seansu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2024 o 10:24, szala18 napisał:

Siemano, mam takie może błahe pytanie co do niektórych ale dopiero zaczynam przygodę z amplitunerem (od 2 miesięcy posiadam Yamaha V6A) i chciałem się dowiedzieć odnośnie najlepszych ustawień pod filmy i TV. 

Pod filmy z USB i dekoder TV chyba najlepiej ustawić opcję STRAIGHT (czyli bezpośrednio ze źródła taki jaki jest leci tak ?)  lub z programu dźwięku Surround Decoder podobnie jak straight tylko ma też różne programy - DTS NEO CINEMA 6 / Dsur i inne .... tutaj chciałem zapytać z czego wy korzystacie ? 

I kolejna sprawa to te pozostałe ustawienia tj; Enchancer, Extra Bass , YPAO Volume - macie to wszystko włączone czy nie ? 

Aktualnie mam układ głośników 4.0 bez suba i centralki.

Dzięki za podpowiedzi pozdro

Bez suba, po zmianie na small bas pewnie całkiem zniknie. Sprawdź sobie jak będzie brzmieć, u mnie włączona tylko funkcja  Ypao volume,Straight  resztę mam na off. Z tym że układ to pełne 5.1 z odcięciem Small 80hz 

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na centralke czekam od stycznia w Q21 i doczekac sie nie moge, ani terminu czy juz od dystrybutora mozna ściągńać..... caly zestaw tam kupilem i w sumie ta centralke Heco Aurora Center 30 czarną niby nigdzie nie ma .... sub wjedzie w wakcje 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Szala18
No to spory czas oczekiwania, popytaj w innych sklepach (marketach,allegro) a tam się dogadaj z chłopakami o zwrot częściowy kasy. Tak na szybko patrząc, jest czarna wersja w kilku sklepach. Trzeba dopytać o potwierdzenie.

#Piotrek Sonido 

Kolega celuje w czarny kolor, z tego co pisał.
 

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tych białych jest na pęczki, a czarnych brak ... 😑 dzwonilem do kilku sklepow lbx s4home u nawet jak na stronie pisze dostepny to ogolnie brak.... podobno gdzies na wiosne beda bo to problem globalny, nie ma ktos do sprzedania heco center 30 czarny? 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2024 o 09:22, szala18 napisał:

No dokładnie tych białych jest na pęczki, a czarnych brak ... 😑 dzwonilem do kilku sklepow lbx s4home u nawet jak na stronie pisze dostepny to ogolnie brak.... podobno gdzies na wiosne beda bo to problem globalny, nie ma ktos do sprzedania heco center 30 czarny? 😁

Kup i oklej okleiną😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ehhhh no chyba tak by trza było zrobić i okleić bo od grudnia nie są dostepne i nie wiadomo kiedy bedą w sprzedaży.

Czy do zestawu Heco Aurora 700, 300 moge dobrać jakiś inny glosnik centralny? Np heco victa prime 102? Tylko widze ma impedancje 8 omh a z yamaha v6a mam ustawione wszystko na 6 omh. Czy ewentualnie jakiś inny polecacie do takiego zestawu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...