Skocz do zawartości

Brak dźwięku z TV po kablu optycznym


artur100g

Recommended Posts

Cześć, mam taki problem mam TV TCL 55c625 i podłączyłem do niego Denona Pma - 900 hne poprzez kabel optyczny QED. Był dźwięk z TV, nie było dźwięku z platform typu Amazon, itp., ale od wczoraj nie mam też dźwięku z TV. Przejrzałem wszystkie ustawienia dźwięku w TV i  noc to nie dało. Macie jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie na podpięcie się pod zapytanie kolegi o możliwe przyczyny takiego stanu.

U mnie TV Panasonic nie chce współpracować z DAC po optyku (sprawdzone na AQ i Chord) ale oba kable działają razem z CD player.

Co ciekawe ... miałem podobnie jak kolega, tylko u mnie pierwsze połączenie zakończyło się sukcesem, ale po dwóch dniach dźwięk się skończył, podłączyłem jeszcze pod dekoder cyfra + i tez cisza, uznałem wiec ze kabel uszkodzony i zakupiłem kolejny, niestety ..... nic się nie zmieniło. Jest to wyjątkowo ciekawy przypadek, którego też nie pojmuje ... dlaczego nie działa.

??????

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazda optyczne w telewizorach mogą słabo trzymać wtyczkę. U mnie było podobnie. Dźwięk zanikał. Ustawienie wtyczki centralnie w gnieździe telewizora pomogło.

Trza ustawić centralnie na wprost i jeszcze lekko docisnąć. Ewentualnie czymś spróbować unieruchomić wtyczkę w gnieździe optycznym telewizora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...