Skocz do zawartości

Soundbar(!) w kinie jako Atmos lub Surround Back! :D


Recommended Posts

Niekiedy na forach są pytania, czy i jak można podłączyć sound bar do kina domowego. Odpowiedź brzmi: nie da się, to zupełnie bez sensu, lub obie opcje naraz. Przecież AVR potrzebuje pasywnych głośników.

Ha! Doprawdy?

Prezentuję...

Soundbar 2.0 na suficie (lub z tyłu), podłączony przez AUX-RCA do pre-out na końcówkę mocy w Ampli 9-kanałowym z procesowaniem 11. Przecież to tylko głośnik(i) aktywny!

Plusy: brak konieczności końcówki mocy, kolejne kanały są. Niektórzy chcą muzykę "do kotleta" jak w galerii handlowej tylko z sufitu? Voila! Bluetooth już na pokładzie. Zestaw do przywiercenia też już jest.

Minusy: nie wiem czy mają jakiś auto-standby. Nie rozstawimy szeroko.

W każdym razie, ampli wyślę sygnał, skalibruje wszystko. Nawet można dać bar tej samej marki co ampli lub głośniki (Denon, Yamaha, Onkyo, Klipsch, Polk, B&W... :D) Niegłupie, co?

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdu, nie wpadł bym na to :D

Mi by się marzył ampli co by ogarnął głośniki aktywne bluetooth w systemie wielokanałowym. Np. JBL Flip 6. Kto miał z tą "zabawką"do czynienia ten wie że to nadzwyczaj udany dźwiękowo produkt.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Butler napisał:

O ja pierdu, nie wpadł bym na to :D

Mi by się marzył ampli co by ogarnął głośniki aktywne bluetooth w systemie wielokanałowym. Np. JBL Flip 6. Kto miał z tą "zabawką"do czynienia ten wie że to nadzwyczaj udany dźwiękowo produkt.

Faktycznie daje radę, pewnie mono RCA->AUX by się wpięło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...