Skocz do zawartości

gotowy zestaw audio z mocnym bassem


Recommended Posts

Witam, nie znam się kompletnie na audio ale interesuje mnie nagłośnienie z porządnym bassem może nawet być coś prymitywnego najbardziej mnie interesuje właśnie bass i głośność ;)byle by było w przystępnej cenie do 3000zł. Na dzień dzisiejszy posiadam Soundbar Jbl Bar 2.1 Deep Bass MK2 i potrzebuje czegoś mocniejszego, pomieszczenie to poddasze około 40 m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomasz Kotar napisał:

Witam, nie znam się kompletnie na audio ale interesuje mnie nagłośnienie z porządnym bassem może nawet być coś prymitywnego najbardziej mnie interesuje właśnie bass i głośność ;)byle by było w przystępnej cenie do 3000zł. Na dzień dzisiejszy posiadam Soundbar Jbl Bar 2.1 Deep Bass MK2 i potrzebuje czegoś mocniejszego, pomieszczenie to poddasze około 40 m2

Używane kolumny np Pylon Pearl, amplituner kina/wzmacniacz stereo (pewnie też używany chyba że najtańsze modele za ok. 1600 zł) i używany subwoofer Magnat 302A koło 700zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Używane kolumny np Pylon Pearl, amplituner kina/wzmacniacz stereo (pewnie też używany chyba że najtańsze modele za ok. 1600 zł) i używany subwoofer Magnat 302A koło 700zł.

jest coś na co zwrócić uwagę przy zakupie używanych kolumn/subwooferów/wzmacniaczy? Bo kupując przesyłką olx ma się jakiś czas na przetestowanie czy wszystko jest ok i co wtedy sprawdzać żeby potem nie było lipy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ma być kino czy stereo?

Pylon Pearl nie mają basu. Chyba nie o to chodzi autorowi?

11 godzin temu, Tomasz Kotar napisał:

jest coś na co zwrócić uwagę przy zakupie używanych kolumn/subwooferów/wzmacniaczy? Bo kupując przesyłką olx ma się jakiś czas na przetestowanie czy wszystko jest ok i co wtedy sprawdzać żeby potem nie było lipy?

Tak. Poczytaj moj temat zakup uzywanego sprzetu na co zwrocic uwage.

11 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Poszukaj Teufel Ultima 40 i do nich Smsl a300. Będziesz miał bas i głośność iście  dyskotekową. Pearl w porównaniu to cieniasy.

To żart?

 

Za 3K masz

Klipsch F3 + Denon PMA 1060 może na suba zostanie jeszcze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale to ma być kino czy stereo?

Pylon Pearl nie mają basu. Chyba nie o to chodzi autorowi?

Tak. Poczytaj moj temat zakup uzywanego sprzetu na co zwrocic uwage.

To żart?

 

Za 3K masz

Klipsch F3 + Denon PMA 1060 może na suba zostanie jeszcze.

 

Basem zająłby się 302A - aż nadto. Pearl fajną średnicą.

15 godzin temu, Tomasz Kotar napisał:

jest coś na co zwrócić uwagę przy zakupie używanych kolumn/subwooferów/wzmacniaczy? Bo kupując przesyłką olx ma się jakiś czas na przetestowanie czy wszystko jest ok i co wtedy sprawdzać żeby potem nie było lipy?

Kolumny raczej nieskomplikowane i mało co się tam może zepsuć, a jak coś to łatwo naprawić. Subwoofer aktywny ma własny wzmacniacz więc coś tam można sprawdzić ale też bez tragedii. Wzmacniacz stereo tak samo jest "naprawialny" i nieskomplikowany. Wzmacniacz/amplituner do kina domowego ma więcej technologii, HDMI, procesory - lepiej sprawdzić/zaufane źródło/nowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Żaden zart. Kolega chce basu i powera. Ultimy mu to dadzą a za resztę kupi sobie coś fajnego 🙂 Gdzie jest powiedziane ze trzeba wydać cały budżet? 

Przeciez te kolumny ledwo dochodza do 45Hz, to szczerze Monitory Magnat supreme zagraja mocniej. Pylon perrl to Cieniasy przy ultimie? Powiedz prosze, ze to zart przecież  Pylony wciagaja nosem ultimy ... 

Również polecam Klipscha F2  albo Magnat supreme 2002 , jedne i drugie kolumny dopiero pokażą bas a i brzmieniowo wypadną lepiej od Ultimy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście posłuchali Ultim tyle co ja z dobrze dopasowanym wzmacniaczem to byście jeden z drugim inaczej gadali. Tak to możecie sobie mądrować. Skąd wziąłeś te 45hz z tabliczki? To wszystko jasne jak jasne jest że ich producent podaję że napędzi je każdy wzmacniacz. Bzdura. Bawiłem się z nimi rok i równolegle miałem kolumny do 3tys zl. uzywane i je odsprzedawalem ale to inna bajka. Kończę offtop a autorowi życzę powodzenia w poszukiwaniach. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale my proponujemy kolumny ktore nie potrzebuja mitycznie mocnego wzmaka by zagraly odpowiednio, wybacz ale ten mitycznie mocny wzmak z innymi kolumnami zrobi jeszcze więcej. Mialem te kolumny u siebie i graly przecietnie, zwlaszcza, ze mówimy tu o 40m2, potem przy tej samej elektronice mialem całą masę inny kolumn które od wejścia graly lepiej, a lepszy wzmacniacz tylko jeszcze bardziej uwidocznił różnicę :)

AA to rozumiem, że teufel jest jedyną marką, która na tabliczce podaje mniejszy zakres i mniejsze zejście niż jest w żeczywistości :) Czyli sam przyznajesz mi rację , podaje, że napędzi je każdy wzmacniacz i tak nie jest, tak samo podaje, że zejdą do 45Hz co idąc Twoim tokiem rozumowania jest też niemożliwe, czyli pewnie zatrzymują się przy ilu 55Hz ? 60Hz?

A tak teraz na poważnie, 45Hz mają podane bardzo uczciwie, bo generują wtedy spadki na poziomie 3dB , ale dalej dla człowieka który potrzebuje ogrom basu w 40m2 to propozycja ultim jest mocno kontrowersyjna a już stwierdzenie, że Pylon Pearl to przy nich cieniasy to już nieśmieszny żart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te magnat supreme 2002 znalazłem za 1500 i wyglądają kusząco ale potrzebuje jeszcze do nich jeszcze jakiś wzmacniacz wezmę raczej nowy ale jaki model do nich dobrać? Bo tu taka dyskusja że już zgłupiałem

5 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Przeciez te kolumny ledwo dochodza do 45Hz, to szczerze Monitory Magnat supreme zagraja mocniej. Pylon perrl to Cieniasy przy ultimie? Powiedz prosze, ze to zart przecież  Pylony wciagaja nosem ultimy ... 

Również polecam Klipscha F2  albo Magnat supreme 2002 , jedne i drugie kolumny dopiero pokażą bas a i brzmieniowo wypadną lepiej od Ultimy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Żaden zart. Kolega chce basu i powera. Ultimy mu to dadzą a za resztę kupi sobie coś fajnego 🙂 Gdzie jest powiedziane ze trzeba wydać cały budżet? 

Nie no ok. Ja jakoś inaczej odbieram te Teufele.

17 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Basem zająłby się 302A - aż nadto. Pearl fajną średnicą.

W kinie tak. W stereo zostaje mocno w tyle.

 

Ale ja słuchałem teufele i też uważam że tanie Magnaty grają lepiej basem. Seria Supreme.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomasz Kotar napisał:

Te magnat supreme 2002 znalazłem za 1500 i wyglądają kusząco ale potrzebuje jeszcze do nich jeszcze jakiś wzmacniacz wezmę raczej nowy ale jaki model do nich dobrać? Bo tu taka dyskusja że już zgłupiałem

 

Z Nowym może być problem, zobacz jak używki np Cambridge audio AXR100 to dość mocny piec ale chyba przekroczy całość budżet. Jeżeli poza basem chcesz też ogólnie przyjemne brzmienie to Klipsch F2 a jakby jakimś cudem się udało F3 to byłoby super:) 

Ogólnie na taką powierzchnię potrzebujesz dużą kolumnę i odpowiednio mocny piec. 

Sub nie wiem czy będzie dobrym rozwiązaniem bo ok, dużo basu będzie, ale będzie on rozlazły dość wolny , choć to może Ci się spodobać, ja osobiście lubię czasem puścić jakiś hard style czy mocną elektronikę i poza zejściem i uderzem tam głośnik musi się solidnie napocić by nadążyć za tym co ma zagrać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...