Skocz do zawartości

Zestaw audio do TV


jabar

Recommended Posts

Hej, pomóżcie koledzy coś dobrać, bo po prostu za dużo tego jest :)

Szukam czegoś do podłączenia do TV w salonie kwadratowym 20m kw., wysokość 2,4m. Jest lekki pogłos, bo to mieszkanie w bloku z płyty. Głośniki będą od siebie w odległości 1,4m, a od kanapy 3,6m.

W grę wchodzą tylko 2 kolumny podłogowe (może kiedyś sub). Monitory nie pasują mi za bardzo do umeblowania. Budżet to ok. 3000, jednak szczerze wolałbym wydać mniej.

Ze względu na to, że nie mam miejsca i budżetu na normalny wzmacniacz, to najpierw pomyślałem o kolumnach aktywnych. I chyba tylko ten model jest w budżecie: Magnat Monitor Reference 5A.

Później natknąłem się, nie wiedząc wcześniej o ich istnieniu, na kompaktowe wzmacniacze stereo np. Sabaj a4, TOPPING MX3 itp. Taki rozmiar mi odpowiada i pojawił się pomysł, żeby pójść jednak w kolumny pasywne z takim kompaktowym wzmacniaczem.

Moje nazwijmy to wymagania, które można w razie potrzeby nagiąć to: dobry bas (głównie słucham elektroniki) i ogólnie fajne, ciepłe, czyste brzmienie przy każdej głośności, szerokie pasmo przenoszenia, bluetooth, możliwość sterowania głośnością jednym pilotem od tv.

Moglibyście polecić jakieś kolumny podłogowe (czarne) i dobrać do nich odpowiedni wzmacniacz kompaktowy? Lub jeżeli nie jest to dobry pomysł to polecić jakieś kolumny aktywne? Zaznaczę od razu, że wolałbym nie kupować używek. 

Z góry dzięki za odpowiedzi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym się chyba skłaniał ku Heco Victa niż Elac.

A czy kolumny pasywne Magnat są ogólnie dobrej jakości? Np.: Monitor Supreme 802, Tempus 55 i 77, Monitor S70. Czy może lepsze od nich będą jednak Heco Victa Prime 602(na ten model mam budżet)? heco-victa-prime-602 

Jeżeli chodzi o Loxije A30, to z jakiego powodu w połączeniu z Wiim mini? Czy bez Wiim też spełni swoje zadanie? 

Wiim Amp wydaje się idealny, ale jest trochę za drogi jak na mój budżet. Znalazłem jeszcze SMSL AO300, który kosztuje ok 1000zł i ma HDMIarc. Co o nim sądzisz? AO300

Ogólnie to się trochę uparłem na wzmacniacz z hdmi arc, tylko nie jestem pewien czy słusznie. Wydaje mi się, że oprócz możliwości sterowania głośnością pilotem od tv, będzie również lepsza jakość niż np. przez kabel optyczny. Czy dobrze myślę i faktycznie połączenie z tv poprzez hdmi da lepszą jakość dzwięku? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z tym że Supreme gra mocno basowo łagodnie górą. Tempusy mocno basowo ale juz "normalnie " gorą.

Monitor S jest podobny do Tempus chodź to też nie to samo.

Loxje ma BT tylko gra po nim słabo. Po otyku z Wiim gra znacznie lepiej.

SMSL też spoko. Chodź ja tu wychodze z założenia ktory tańszy.

Dnia 18.03.2024 o 16:45, jabar napisał:

Ogólnie to się trochę uparłem na wzmacniacz z hdmi arc, tylko nie jestem pewien czy słusznie. Wydaje mi się, że oprócz możliwości sterowania głośnością pilotem od tv, będzie również lepsza jakość niż np. przez kabel optyczny. Czy dobrze myślę i faktycznie połączenie z tv poprzez hdmi da lepszą jakość dzwięku? 

Nie. Jakosć będzie ta sama.

Tylko wygoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Generalnie dotarło do mnie, że w pośpiechu lepiej nic na razie nie kupować. Nagle też znalazło się miejsce na amplituner i budżet się zwiększył nawet do 6000 :)

Im więcej szukam i czytam to tym bardziej nie chcę już kompaktowego wzmacniacza. Jakoś nie mam przekonania, poza tym mało ma opcji, a po zakupie również Wiim mini, po prostu to się nie opłaca. Najlepszą opcją wydaje się amplituner i najpierw wpadła mi w oko Yamaha RX-V4A, ale później poczytałem o ohmach i sprawdziłem jego specyfikację i minimalna impedencja głośników do niego to 6 ohm. W takim przypadku musiałbym teoretycznie zrezygnować z wszystkich głośników opisanych jako 4 ohm lub 4-8 ohm. 

Teraz rozważam któregoś budżetowego Pioneera lub Denona, chociaż wiele jest opinii, że Denony ocieplają dzwięk, a wolałbym raczej neutralny. Z drugiej strony Denony mają więcej opcji. 

No i oczywiście najważniejsza rzecz, czyli odsłuchy głośników w salonach. Teraz budżet na głośniki mam ok. 2000/szt., więc powinienem znaleźć coś przystępnie grającego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...