Skocz do zawartości

Amplituner do Dynaudio Emit 2015


Robczan

Recommended Posts

Cześć mam Emit M20 w stereo pod SMSL A8 ale chciałbym spróbować zrobić z nich kino.

Ma ktoś znajomego w Szwecji? Znalazłem tam w dobrej cenie Dynaudio M15C.

Pytanie jaki amplituner fajnie z nimi zagra? Nie musi być nowy.

 

Filmy oglądam ze steamingu Netflix, HBO itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.hifitorget.se/visa_annons.php/dynaudio_m15_c_emit_centerhogtalare_193877.htm

Nie wiem co to za miejsce. Na hifishark znalazłem.

Na początek 3.0, potem pomyślę o satelitach, a jak plany wypalą to w nowym gniazdku rzucę kable w sufit pod atmos.

Ampli nie musi być przyszłościowy. Wystarczy pod 5.1 póki co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@Piotr SonidoDziękuję, właśnie za Yamahami się rozglądam. Onkyo jakoś odstaje od Yamahy?

Niekoniecznie nowy, używki też mogą być.

Drugie pytanie- widziałem gdzieś dyskusje o koncepcji kina 3.0 i został ten pomysł strasznie zjechany. Zastanawiam się więc czy iść w tym kierunku czy lepiej celować po prostu w jakąś belkę? Najbardziej zależy mi na odseparowaniu i wyrazistości dialogów, mniej na efektach i wybuchach.

Edytowano przez Robczan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino 3.0 to nie jest kino. Ale argument pełnej kontroli kanału centralnego jest jednak dla niektórych dość istotny. Najgorzej jak ścieżka dźwiękowa przy 2.0 jest przebasowiona i nie można wówczas zrozumieć dialogów. Centralny może tu bardzo pomóc.

Musisz się kolego zdecydować, bo jakościowo 2.0 złożysz generalnie dużo lepszy sprzęt. 3.0 z ampli kina ma jednak argument j.w.

W suficie nad głową nie ma opcji pociągnąć przewodów by wyszło chociaż 3.1.2? Kable są też płaskie, można zlicowac je z sufitem. Mimo braku surround to potencjał ampli byś jakoś wykorzystał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Butler napisał:

Kino 3.0 to nie jest kino. Ale argument pełnej kontroli kanału centralnego jest jednak dla niektórych dość istotny. Najgorzej jak ścieżka dźwiękowa przy 2.0 jest przebasowiona i nie można wówczas zrozumieć dialogów. Centralny może tu bardzo pomóc.

Musisz się kolego zdecydować, bo jakościowo 2.0 złożysz generalnie dużo lepszy sprzęt. 3.0 z ampli kina ma jednak argument j.w.

W suficie nad głową nie ma opcji pociągnąć przewodów by wyszło chociaż 3.1.2? Kable są też płaskie, można zlicowac je z sufitem. Mimo braku surround to potencjał ampli byś jakoś wykorzystał.

Wolałbym ampli z LCR zamiast wzmaka stereo. Ale 3.1.2 to jakieś rozwiązanie, nawet figuruje w Dolby, może coś tam wyczaruje.

Na forach w USA ktoś się wprost zachwycał swoim... 2.1.2, wtórowało mu też kilka osób także naprawdę można dołożyć frajdy bez zbędnego puryzmu.

 

A jak wystarczy 5.1 to masz bez liku opcji, półtora roku używałem Denona 2213 z 2011r. i miał wszystko co chciałem, Audyssey, Airplay a nawet możliwość 7.1

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

 Musisz się kolego zdecydować, bo jakościowo 2.0 złożysz generalnie dużo lepszy sprzęt. 3.0 z ampli kina ma jednak argument j.w.

W suficie nad głową nie ma opcji pociągnąć przewodów by wyszło chociaż 3.1.2? 

Stereo teraz mam. Dynaudio Emit M20, SMSL A8 i chromecast audio i jestem zadowolony z tego zestawu w muzyce ale niestety w filmach bywa różnie zwłaszcza jeśli chodzi o dialogi i to, że nigdy prawie nie siedzę w sweet spocie tylko po bokach.

W docelowym gniazdku rzucę te kable w sufit. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Robczan napisał:

@Piotr SonidoDziękuję, właśnie za Yamahami się rozglądam. Onkyo jakoś odstaje od Yamahy?

Konkurencja. Model 6100 ma słabsza kalibrację od Yamahy. Ale brzmieniowo są to modele podobne, konkurencyjne.

15 godzin temu, Robczan napisał:

Drugie pytanie- widziałem gdzieś dyskusje o koncepcji kina 3.0 i został ten pomysł strasznie zjechany. Zastanawiam się więc czy iść w tym kierunku czy lepiej celować po prostu w jakąś belkę? Najbardziej zależy mi na odseparowaniu i wyrazistości dialogów, mniej na efektach i wybuchach.

No bo to bez sensu jest. To idź w stereo wtedy.

11 godzin temu, Robczan napisał:

Stereo teraz mam. Dynaudio Emit M20, SMSL A8 i chromecast audio i jestem zadowolony z tego zestawu w muzyce ale niestety w filmach bywa różnie zwłaszcza jeśli chodzi o dialogi i to, że nigdy prawie nie siedzę w sweet spocie tylko po bokach.

W docelowym gniazdku rzucę te kable w sufit. 

To może zmień miejsce siedzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Model 6100 ma słabsza kalibrację od Yamahy.

Czy kalibracja polega tylko na korekcji czasowej poszczególnych kanałów?

 

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No bo to bez sensu jest. To idź w stereo wtedy.

Tego nie rozumiem do końca. 2.0 jest ok ale 3.0 już nie, gdzie mam właśnie dodatkowy głośnik do dialogów na czym najbardziej mi zależy. Stereo mam i nie czuję potrzeby zmian ale w filmach nie zawsze się to sprawdza. W niektórych filmach downmix do stereo jest tak kiepski, że nawet siedzenie w sweet spot niewiele pomaga.

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To może zmień miejsce siedzenia?

Nie ma opcji. Mam kiepską kanapę i po prostu niewygodnie mi się siedzi w ten sposób. Przynajmniej już wiem jaką kupię następnym razem do wygodnego siedzenia i w nowym miejscu zrobię 5.1.2

Tak czy tak dziękuję za rady. Pewnie trochę czasu minie zanim coś skompletuję, wtedy podzielę się wrażeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2024 o 11:14, Robczan napisał:

Czy kalibracja polega tylko na korekcji czasowej poszczególnych kanałów?

W tym modelu tak. W innych nie.

Dnia 22.03.2024 o 11:14, Robczan napisał:

Tego nie rozumiem do końca. 2.0 jest ok ale 3.0 już nie, gdzie mam właśnie dodatkowy głośnik do dialogów na czym najbardziej mi zależy. Stereo mam i nie czuję potrzeby zmian ale w filmach nie zawsze się to sprawdza. W niektórych filmach downmix do stereo jest tak kiepski, że nawet siedzenie w sweet spot niewiele pomaga.

Bo 2.0 to stereo. 3.1 musisz odpalić juz dekdery DD i DTS a nie masz reszty do nich.

Owszem w niektórych filmach downmix jest kiepski. Z drugiej strony sporo materiału ma ściezkę stereo.

Dnia 22.03.2024 o 11:14, Robczan napisał:

Nie ma opcji. Mam kiepską kanapę i po prostu niewygodnie mi się siedzi w ten sposób. Przynajmniej już wiem jaką kupię następnym razem do wygodnego siedzenia i w nowym miejscu zrobię 5.1.2

Tak czy tak dziękuję za rady. Pewnie trochę czasu minie zanim coś skompletuję, wtedy podzielę się wrażeniami.

Zrobisz jak zechcesz. Wszystkiego dobrego :)

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...