Skocz do zawartości

Yamaha RX-V673 i kilka pytań.


Recommended Posts

Koledzy. 

Jest to mój pierwszy post więc zacznę od Dzień Dobry :)

Chciałem zacząć swoją przygodę z amplitunerami i nadarzyła mi się okazja zakupić  Yamaha RX-V673 - 7.2 tylko kwestia paru aspektów na które sam sobie nie jestem wstanie odpowiedzieć...

Pytanie, czy może ktoś z kolegów mi napisać jaki to jest sprzęt? Zobaczyłem parę recenzji, ale z tym również podchodzę sceptycznie.
Chodzi mi jakie daje brzmienie, jakie dobrać do tego kolumny - jak mam rozkładać procentowo to 75% będzie na tym słuchanie muzyki, a 25% oglądania filmów.

Jeden mankament jakie jest to brak mikrofonu do kalibracji, czy to jest jakiś problem, czy da się gdzieś po dobrych pieniądzach zakupić ew. czymś innym zastąpić jak firmowy mikrofon?

Dziękuję za informację oraz ew. podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet sam w sobie nie jest jakimś ograniczeniem, bo jak się czegoś szuka to nagle z 1tys, robi się 1,5, a potem 2tys. i 3tys. :)

Przy takim zestawie nie ma sensu inwestować, aby grać na dwóch głośnikach, albo zrobić 2.1? Cena za sprzęt który wymieniłem to kwota bardzo dobra, bo mam od ręki za 700zł, a sam amplituner jest w doskonałym stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Carey Mahoney napisał:

Budżet sam w sobie nie jest jakimś ograniczeniem, bo jak się czegoś szuka to nagle z 1tys, robi się 1,5, a potem 2tys. i 3tys. :)

Na subwoofer starczy... ;)

Pamiętaj, że to sprzęt który ma 10+ lat. To że ładnie wygląda jeszcze o niczym nie świadczy. Paść może w każdej chwili. Oczywiście że można na tym słuchać muzyki... tylko, że to dalej amplituner kina i w dodatku średniej klasy. Proponuję żebyś założył jakiś budżet, oczekiwania (rozumiem, że 2.1) I pewnie coś ktoś doradzi. Jeżeli brzmienie Yamahy bardzo się przez te 10 lat nie zmieniło (nie wiem) to z tańszych kolumn możesz szukać Indiana Line Tesi. Najdroższym dodatkiem będzie subwoofer, szukaj takich z obudowa zamknięta. Podstawowe nowe modele np. svs sb 1000  może jeszcze dostaniesz za ok 2000 pln. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam z kolegi wypowiedzią, że nie jest to nowy sprzęt i w sumie nie ma gwarancji, że po przyniesieniu do domu coś nie walnie od tak, bo będzie zmęczenie materiału :)

Ok to może jeszcze tak w ramach, aby jakoś nakierować myślenie... firma bez znaczenia w sensie takim, że mogę bez jakiś problemów wirować od Denona, Onkyo, Yamaha itd. są to marki, które gdzieś z tyłu głowy ktoś mi mówił, że warto się zainteresować. Amplituner 2.0, czy też 2.1 nie jestem zwolenikiem, aby w domu słyszalny był jedynie bas, ale co innego jak jest przysłowiowym dodatkiem do dopełnienia wrażeń ze słuchanej muzyki, czy oglądanego filmu.

 

Pytając wprost, czy nowe zestawy takie w granicy 2,5tys. +/- są warte zainteresowania, czy budżet 3tys. +/- nie jestem jakimś melomanem, ale lubię dobry dźwięk i gumowego ucha z tego, co się orientuję nie posiadam :) Po prostu usiąść wieczorem, odpalić muzykę, albo dobry film i czuć, że jest dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer się przydaje. Chodzi o jakość basu a nie jego ilość. Gdybym mi te 3k do wydania to albo bym popatrzył w dziale stereo na podobne wątki. Mozesz tez rozważyć kolumny aktywne np. Klipsch The Fives. 

Najlepiej by było gdybys odwiedził jakiś salon audio i posłuchał różnych zestawów. Wtedy będziesz mógł określić lepiej czego szukasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Szczerze to bez problemu mogę zainwestować w dwa amplitunery

W jednym pokoju kinowy, a w drugim postawię stereo. Właśnie szukałem informacji o tym modeli i w sumie trafiłem na dwa testy.
Przytłacza mnie jedynie brak jakiś wodotrysków (mowa o modelu RX-V673), bo niby nie potrzebne... jak bluetooth, czy brak WiFi... radio cyfrowe DAB... miał kolega może z tym amplitunerem jakieś większe doświadczenie??
Chodzi mi np. o samo działanie sieci, czy po kablu idzie bez problemu, albo samo zarządzanie, czy jedynie odpalenie radia internetowego odbywa się za pomocą aplikacji na PC, albo telefonie, czy sam amplituner ma bez kombinowania możliwość połączenia się z radiem internetowym?

Kwestia właśnie jak to rozegrać, czy nie zainwestować w dwa nowe amplitunery? Wspomniana Yamaha V6A jest w akceptowalnej kwocie do dostania nowa
Chętnie posłucham, rozważę za i ew. przeciw :)

Edytowano przez Carey Mahoney
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz się, ja myślę, że troszkę się motasz ;) najpierw 2 kolumny do tego ampli, potem zakup dwóch amplitunerow I co oczywiste zakup kolumn do tego ( wtedy budżetowo 10 koła braknie).  Zależy Ci na muzyce a kino to dodatek ( to tak jak u mnie i też tak kiedyś się motałem podobnie ) przeszedłem długa wyboista drogę nim zrozumiałem,z e z moim ograniczonym budżetem to najlepiej było zbudować stereo na kolumnach frontowych , tak by pote  dokupić pozostałe kolumny do kina domowego z tej samej serii. Jak już miałem satysfakcjonujące mnie stereo, dokupiłem pozostale kolumny, amplituner kina domowego i wzmacniacz stereo służy mi do słuchania muzyki w stereo ale jest też podpięty jako końcówka mocy na kolumny frontowe w kinie domowym. Czuli jak oglądam filmy to amplituner kina napędza pozostałe kolumny poza frontowymi,a frontowe są napędzane sygnałem, który wychodzi z amplituner kina domowego przez wzmacniacz;) wtedy masz fajne stereo i fajne kino a koszty możesz rozłożyć w czasie. Sam mam zresztą model wyżej czyli Yamaha rx v773( wybrałem go bo ma wyjścia pre out i dzięki temu mogłem podłączyć wzmacniacz jako końcówkę mocy). Co do sieci po kablu, to działa, aplikacja pozwala sterować amplitunerem, co do radia internetowego to nie wiem bo jak wspomniałem cała muzyka idzie przez wzmak stereo z pominięciem amplituner. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...@Michał Gałązka
Zdaję sobie sprawę :) 

Tak to jest jak w parę minut człowiek chce wejść w temat, który nawet po długim czasie jest nadal odkrywany... 

Robię też podstawowy błąd, bo szukam w jednym urządzeniu całości, aby był kompletny z kwestiami jakie mam w głowie - DAB+, ATMOS, DOLBY +, RADIO FM, WIFI ew. LAN, Radio Internetowe, ale... Właśnie jest to ALE, które wiąże się z tym, że szukanie bardzo się zawęża, gdzie dla przykładu model 
ONKYO TX-SR494BDAB już spełniałby moje oczekiwania, ale brak Internetowego Radia i dostępu do sieci, co w gruncie rzeczy nie powinno być progiem do skreślenia, bo walory ważniejszych aspektów ma spełnione.

W temacie kolumn nie martwię się, bo na przysłowiowe "Dzień Dobry" jest u mnie akurat do ogarnięcia przez znajomego, który posiada wiele zestawów i bez problemu da na przysłowiowe przechowanie :), a temat jak kolega napisał z czasem do skompletowania.

Skaczę z tematu na temat względem tego, że jak większość szukających potrzebuje wskazówki - ten model z tym, albo konkretnie takie rozwiązanie można zastosować, aby cieszyć się z jakości stereo w czasie słuchania muzyki, a potem można jak kolega wspomniał zmienić "coś" i bez problemu można wejść w świat dźwięków filmowych w pełnej okazałości. Wiem, że nie ma złotego środka i niektórzy swoją wiedzę opierają na posiadanym sprzęcie, gdzie dla przykładu nie mieli okazji, aby z czymś innym to porównać.

Odwiedziny salonu uznaję dla mnie w gruncie rzeczy za nie potrzebne, bo nie jestem jakimś audiofilem i zdaję sobie sprawę, że wiele kwestii będzie wchodzić do walorów odsłuchiwanego dźwięku w takim miejscu, których nie będę miał w pomieszczeniu do którego wstawię taki zestaw. 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2024 o 20:44, Carey Mahoney napisał:

Przytłacza mnie jedynie brak jakiś wodotrysków (mowa o modelu RX-V673), bo niby nie potrzebne... jak bluetooth, czy brak WiFi... radio cyfrowe DAB... miał kolega może z tym amplitunerem jakieś większe doświadczenie??

Tak

Dnia 20.03.2024 o 20:44, Carey Mahoney napisał:

Chodzi mi np. o samo działanie sieci, czy po kablu idzie bez problemu, albo samo zarządzanie, czy jedynie odpalenie radia internetowego odbywa się za pomocą aplikacji na PC, albo telefonie, czy sam amplituner ma bez kombinowania możliwość połączenia się z radiem internetowym?

Musisz sprawdzić bo nie pamiętam czy on działa pod nowa amplikacją MusicCast. Czy to czasem nei był ten starszy soft Yamahy.

21 godzin temu, Carey Mahoney napisał:

Robię też podstawowy błąd, bo szukam w jednym urządzeniu całości, aby był kompletny z kwestiami jakie mam w głowie - DAB+, ATMOS, DOLBY +, RADIO FM, WIFI ew. LAN,

Z tym że nie do końca wiesz po co Ci to? Prawda?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Musisz sprawdzić bo nie pamiętam czy on działa pod nowa amplikacją MusicCast. Czy to czasem nei był ten starszy soft Yamahy.

Starszy soft, yamaha AVR Controller czy jakoś tak. Generalnie to działa i ma się względnie dobrze :D  Coś na poziomie funkcjonalności Nowego HEOSa😅

Pytanie tylko, na ile to jest potrzebne w tak starym  amplitunerze, ja jak wiesz mam ten model 773( ze względu na pre outy) i z aplikacji praktycznie nie korzystam, bo ustawiłem raz amplituner i działa tylko jako kino domowe, a tak to jest wyłączone.

 

@Carey Mahoney Ja jeśli mogę coś doradzić poszedłbym mimo wszystko w stereo na początku, dokupił do niego streamer za 300-500 zł ( już spokojnie można szukać używek wiim pro) będziesz mieć pełny streaming, radio internetowe, muzykę z czego tylko chcesz, a wzmacniacz stereo z wejściami optycznymi posłuży za wzmocnienie efektów jak będziesz oglądać telewizje (będziesz musiał sterować głośnością osobnym pilotem ale wzmacniaczy stereo z HDMI jest dość mało i będziesz mieć okrojony wybór) Ważne, żeby wzmak mógł pracować jako końcówka mocy to wtedy będziesz mógł go podpiąć do amplitunera kina domowego, jeżeli będzie miał wyjścia pre out na kolumny frontowe( jak zdecydujesz się rozbudowywać system) 

Serio próbowałem trochę iść po najmniejszej lini oporu i też nie jestem audiofilem ale pójdzie drogą jakiegoś podstawowego amplitunera kina domowego jako kombo do muzyki i kina się zemści, na mnie się zemściło na tyle, że wtedy sprzedałem cały zestaw, kolumny amplituner i subwoofer i zacząłem budowę od nowa ale od drugiej strony, od strony stereo, bo jednak muzyka to takie 70-80% a filmy to najczęściej odpalam w weekend jakiś. Inna sprawa, jest taka, że kiedyś na tym pierwszym kinie domowym, nawet odpaliłem sobie ze 2-3 koncerty 5.1 i nie robiły wrażenia, teraz na tym zestawie serio czasami miewam ciarki :) A niby jedno i drugie to kino :)

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2024 o 09:18, Michał Gałązka napisał:

Starszy soft, yamaha AVR Controller czy jakoś tak. Generalnie to działa i ma się względnie dobrze :D  Coś na poziomie funkcjonalności Nowego HEOSa😅

A no właśnie. Dzieki Michał. Tak mi się wydawalo :)

To w takim razie, ok, nie ok :)

To nie mnie decydować czy ktoś korzysta czy nie. Ta apka chyba nie ma już wsparcia wydaje mi się.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi powiedzieć, z dużym prawdopodobieństwem nie ma wsparcia ale powiedzmy dalej działa, ale też ni wiem jak z kwestią stabilności jej pracy bo z racji tego, że ta Yamaha działa tylko do kina, to została raz ustawiona i jedyne co w niej zmieniam to reguluje wzmocnienie suba ( co można szybko też na pilocie zrobić i częściej to robię w ten sposób). Bo z drugiej strony, soft i możliwości sieciowe to z wiadomych względów to raczej w niej już leżą, bo to stary sprzęt. Pytanie, czy chciałbym kupować np v6a , ceny są już coraz ciekawsze bo nawet w topach widziałem za jakieś 2 600 zł to mając swoje stereo dalej wolałbym przeznaczyć ten budżet na starszy ale wyższy model, zwłaszcza, że w tej cenie spokojnie można kupić stary model aventage z musiccastem, lub coś od konkurencji by uzyskać jednak trochę lepszą jakość dźwięku w kinie i mieć możliwość podpięcia więcej niż jednej końcówki, kusi mnie być coś dokupić na centralny a tylne zostałyby zasilane przez ampli ( co pewnie z czasem by się i tak zmieniło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...