Skocz do zawartości

Zestaw stereo do budynku gospodarczego 30m2


karol2266

Recommended Posts

Witajcie. Wystawiam kolejny post, ponieważ ciągle nie mogę wybrać odpowiedniego sprzętu audio. Szukam zestawu stereo który będzie podwieszony w rogach sufity w budynku gospodarczym o pow. około 30m2. Chciałbym, żeby zestaw był w miarę głośny i mógł pociągnąć niewielką imprezkę. Na początku doradzono mi kolumny estradowe aktywne, później estradowe pasywne. Teraz zastanawiam się nad zestawem 2.0 lub 2.1. Chcę podłączyć kolumny pod amplituner Yamaha RX-V2065. Widziałem w postach na tym forum dobre opinie o kolumnach Indiana Line DJ 310. Czy uważacie że poradzą sobie w moim pomieszczeniu o 30m2. Myślałem też o kolumnach skupionych głównie na górze i środku, a dół zostawił bym dla subwoofera. Może macie jakieś swoje propozycje dla mnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, karol2266 napisał:

Witajcie. Wystawiam kolejny post, ponieważ ciągle nie mogę wybrać odpowiedniego sprzętu audio. Szukam zestawu stereo który będzie podwieszony w rogach sufity w budynku gospodarczym o pow. około 30m2. Chciałbym, żeby zestaw był w miarę głośny i mógł pociągnąć niewielką imprezkę. Na początku doradzono mi kolumny estradowe aktywne, później estradowe pasywne. Teraz zastanawiam się nad zestawem 2.0 lub 2.1. Chcę podłączyć kolumny pod amplituner Yamaha RX-V2065. Widziałem w postach na tym forum dobre opinie o kolumnach Indiana Line DJ 310. Czy uważacie że poradzą sobie w moim pomieszczeniu o 30m2. Myślałem też o kolumnach skupionych głównie na górze i środku, a dół zostawił bym dla subwoofera. Może macie jakieś swoje propozycje dla mnie?

Witaj,

Seria DJ, jest nie co specyficzna ;) są duże, mają duży woofer, i głośno można zagrać ale na więcej nie możesz się nastawić.

Z drugiej strony nie ma co się wygłupiać z droższymi głośnikami po 3-4 tysiące, bo nie będzie to dobry pomysł w kontekście RXV2065.

Czy byłbyś w stanie rozciągnąć budżet do 2500 zł za parę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie mmasz amplituner kina dommowego a chcesz robic impreze 2.0

To już jest cos nie tak.

Faktycznie mozna to poniekąd obejść stosując subwoofer albo i dwa i odcinając doł z kolumn.

Lepiej iśc w 4 narozne kolumny mniejsze i do tego suby. Amplituner ma funkcje all ch stereo.

Z drugiej strony sprzedaj ten amplituner bo to fajny model ale w kinie.

Kup

https://allegro.pl/oferta/glosniki-kolumny-estradowe-podlogowe-do-domu-mac-audio-soundforce-1200-para-15120634986?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=high-asp&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd-top_pla_pmax&ev_campaign_id=17958848607&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQA6RGKGw4dhWQmfoiRRPE6zYhDFfSI4shtZRyfvoPmH4xd94MBRB-GxoCYCsQAvD_BwE

To jest konstrukcja Magnata która obecnie jest pod innym logo sprzedawana

I do tego

https://imuzyczny.pl/reloop-dominance-702-mk2-power-amplifier?lcm2&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=7aa71080-07fb-39f8-8479-0bfcbed858d2

I temat zamknięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdanie mmasz amplituner kina dommowego a chcesz robic impreze 2.0

To już jest cos nie tak.

Faktycznie mozna to poniekąd obejść stosując subwoofer albo i dwa i odcinając doł z kolumn.

Lepiej iśc w 4 narozne kolumny mniejsze i do tego suby. Amplituner ma funkcje all ch stereo.

Z drugiej strony sprzedaj ten amplituner bo to fajny model ale w kinie.

Kup

https://allegro.pl/oferta/glosniki-kolumny-estradowe-podlogowe-do-domu-mac-audio-soundforce-1200-para-15120634986?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=high-asp&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd-top_pla_pmax&ev_campaign_id=17958848607&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQA6RGKGw4dhWQmfoiRRPE6zYhDFfSI4shtZRyfvoPmH4xd94MBRB-GxoCYCsQAvD_BwE

To jest konstrukcja Magnata która obecnie jest pod innym logo sprzedawana

I do tego

https://imuzyczny.pl/reloop-dominance-702-mk2-power-amplifier?lcm2&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=7aa71080-07fb-39f8-8479-0bfcbed858d2

I temat zamknięty.

Dzięki za odpowiedź i ciekawą propozycję. Mam pytanie: wzmacniacz zaproponowany przez Ciebie ma 2 x 120W przy 8 omach. Mój amplituner ma 2 x 130 W przy 8 omach. Planuje podłączyć różne źródła dźwięku jak projektor, bluetooth, odtwarzacz CD i nie ukrywam ale amplituner ułatwia mi to. Czy wymieniony przeze mnie amplituner pociągnie Twoje kolumny? Czy do tych kolumn potrzebowałbym subwoofera czy one dały by radę w miarę dobrze zagrać niskie tony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, karol2266 napisał:

Dzięki za odpowiedź i ciekawą propozycję. Mam pytanie: wzmacniacz zaproponowany przez Ciebie ma 2 x 120W przy 8 omach. Mój amplituner ma 2 x 130 W przy 8 omach.

Z tym że amplitunery mają puste waty. Kwestia brzmienia amplitunerów a wzmacniaczy.

To inny dzwięk.

Te estradowe?

Moim zdaniem nie.

Jeśli amplituner zostaje to wybierasz 4 mniejsze monitory  i do tego dwa subwoofery na przykład.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Z tym że amplitunery mają puste waty. Kwestia brzmienia amplitunerów a wzmacniaczy.

To inny dzwięk.

Te estradowe?

Moim zdaniem nie.

Jeśli amplituner zostaje to wybierasz 4 mniejsze monitory  i do tego dwa subwoofery na przykład.

 

Rozumiem, tylko że kable mam poprowadzone w scianach tylko na 2 podstawkowe głośniki i subwoofer. Nie ma jakiś mocniejszych monitorów i subwoofera który w miarę by to ogarnął?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, karol2266 napisał:

Rozumiem, tylko że kable mam poprowadzone w scianach tylko na 2 podstawkowe głośniki i subwoofer. Nie ma jakiś mocniejszych monitorów i subwoofera który w miarę by to ogarnął?

No to może Monitor audio Silver 2 albo starsze RX8 to podłogowe.

Albo Klipsch, one są tanie a mocne modele F3 / F30

A do tego sub. No to juz kwestia ile budżetu zostanie.

Sprzet uzywany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...