Skocz do zawartości

AirPort Express 2 Vs konkurencja do 1000 zł (WiiM Pro Plus Vs WiiM Mini + DAC)


Mikael

Recommended Posts

Cześć!

Aktualnie słucham Tidala po Airplay 2 przez podłączony AirPort Express 2. Według wielu recenzji, a przede wszystkim tej https://www.kenrockwell.com/apple/airport-express-audio-quality-2014.htm wbudowany DAC robi robotę. Jednak z tego co wyczytałem, streaming zamiast w ALAC, idzie w AAC, więc mocno ucina jakość (chyba że się mylę?). No i tak kminię, co tu zrobić, by było lepiej.

Pierwsza myśl - zakup WiiM Pro Plus. Później myślę - może jednak WiiM Mini + DAC? Tylko pytanie, czy uzyskam lepszą jakość, niż to, co mam. Może ktoś analizował jak to z nim jest?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jesli stawiasz na dzwięk to Wiim mini + Chord Mojo 2.

Jeśli wieksza funkcjonalność to Pro +. Ale gra gorzej.

Nie doprecyzowałem. Aktualnie Airport jest wpięty do Cyrusa One. Chord Mojo miałby być spięty ze wzmacniaczem przez wyjście słuchawkowe?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@Piotr Sonido chyba z Chord Mojo 2 już sporo przekracza 1000 zł. Najtańsza sztuka na OLX bez pudełka jest za1350 + cena mini, najtaniej  220 zł na OLX + wysyłki.

Ja tam często polecam Pro Plus nawet ze względu na samego wbudowanego Chromecasta.

Jasne że przekracza. Nawet nie mało. Kolega pytał to odpowiadałem. Pro + uderzył w segment gdzie nic nie bylo. Wiim bardzo umiejętnie to robi dlatego jest wybierany.

21 godzin temu, Mikael napisał:

Nie doprecyzowałem. Aktualnie Airport jest wpięty do Cyrusa One. Chord Mojo miałby być spięty ze wzmacniaczem przez wyjście słuchawkowe?  

Wiim cyfrowo do Chord Mojo. A z wyjscia słuchawkowego Jack na 2 RCA do wzmacniacza. Standardowe analogowe połączenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...