Skocz do zawartości

Stare kino domowe do 500zł


korzo

Recommended Posts

Witam

Tak jak w temacie. Wybór chciałbym zawęzić do max 2-3 marek i modeli.

Miałem wysłużonego Philipsa LX3950, który po ponad 20 latach umarł śmiercią naturalną. Przestał czytać płyty.

Podsuńcie prosze parę ciekawych opcji do wyboru z tych oldschoolowych sprzętów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kinem domowym mam możliwość rozstawienia sobie głośników. Jestem przyzwyczajony do takiego rozwiązania. Odtwarzacz plus podłączone głośniki. No i do tv też mogę podłączyć. Może być też tuner+odtwarzacz. Teraz ludzie wyprzedają za niewielkie pieniądze te stare sprzęty. 

https://m.olx.pl/d/oferta/sprzedam-kino-domowe-onkyo-CID99-IDZodd0.html

https://m.olx.pl/d/oferta/zestaw-pioneer-xv-dv55-CID99-IDZyNly.html

Np te mi wpadły w oko. Ale chciałbym sie jeszcze poradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mamy Ci powiedzieć? Pierwsze coś wygląda na pełnoprawne kino domowe ale nie ma żadnej informacji nt. modelu itp. W związku z czym nie wiemy nic. 

Drugi to jakaś kombinacja alpejska gdzie pewnie oryginalne głośniki wyzionęły ducha... 

 

Gdybym miał 5 stów i szukałbym dźwieku przestrzennego oraz w miarę świeżego sprzętu to szukałbym Logitecha Z906. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanKlor napisał:

 

 

Gdybym miał 5 stów i szukałbym dźwieku przestrzennego oraz w miarę świeżego sprzętu to szukałbym Logitecha Z906. 

 

Ooo, i to już jest jakiś konkret i trop 😀

Pierwsze to onkyo tx-sr576 i dv-sp406 z głośnikami maudio ale nie wiem jaki model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, korzo napisał:

No risk no fun 😉

👍

Ceny takie, że tyle, to na "żarło" się wydaje w restauracji. 

Natomiast wątpię, żeby ktoś się znalazł, kto miał doświadczenie z takim sprzętem. W ciemno wybór, to jak dla mnie Onkyo, bo często niedoceniane, ...albo rzut monetą :D  

 

P.S. Sam tak kupiłem ostatnio topowy model Blu-ray za kwotę ...aż 300zł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, stary sprzęt i często gdzieś zalega albo mało używany i ludzie sie wyzbywają dzisiaj za grosze. Ja użytek z tego zrobię. Kiedyś przecież ludzie kupowali i na tym słuchali a dzisiaj to już nie wypada czy jak? 😀 Szukam czegoś na zastępstwo mojego ponad 20 letniego philipsa, który padł po codziennym paro godzinnym, nie raz całodniowym eksploatowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, korzo napisał:

Kiedyś przecież ludzie kupowali i na tym słuchali a dzisiaj to już nie wypada czy jak? 😀

W kinie masz dostępne nowe kodeki, pojawiło się hdmi i tym podobne. Może się okazać, że 10 letni sprzęt już nie ogarnie. Do tego dochodzi ryzyko awarii gdyż nie wiesz w jaki sposób był eksploatowany. Jeżeli 5 stów nie jest dla Ciebie znacząca kwotą to nie ma problemu. Jest ryzyko jest zabawa. Dla innych to może być już istotna pozycja w budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanKlor napisał:

W kinie masz dostępne nowe kodeki, pojawiło się hdmi i tym podobne.

Dolby 5.1 chyba zaskoczy  ...i po kabelkach RCA też raczej pójdzie :) 

11 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale z Subem co nie ?

W wersji za 300zł w komplecie jest i SUB!!!  ...to i na cały stos popcornu zostanie :) 

3 godziny temu, korzo napisał:

Ja użytek z tego zrobię.

Koniecznie napisz wrażenia! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AutoPirat napisał:

i po kabelkach RCA też raczej pójdzie

Przejdzie jakcoś to zdekoduje. BD z 5.1 RCA na wyjsciu to drożej niż 500 zł na pewno.

12 minut temu, AutoPirat napisał:

W wersji za 300zł w komplecie jest i SUB!!!  ...to i na cały stos popcornu zostanie :) 

brać nie marudzić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu szczegoly techniczne i kodeki

http://www.pioneer-audiovisual.de/def/products/htp-073/

4K ready 😘

Poza tym ten zestaw gra lepiej niz wielu "audiofilow forumowych" ma u siebie w domach 😂

(kino z dolby atmos na podbudowie uzywki i glosnikow monitorow jest do zlozenia za 1000zl ale nie zawsze na juz i teraz)

Edytowano przez bora902
literowka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2024 o 07:23, bora902 napisał:

 

prosze bez zartow  bo jest przeciez  jest cos takiego 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/pioneer-htp-073-kino-domowe-CID99-IDY6Ol2.html

150zl sie utarguje i bedzie OK 

Znam. nie wział bym tego. Ten pasywny sub to żart. A te satelitki tak samo. Nie negocjować i nie brać.

Serio

Teraz bez żartów

Dnia 11.05.2024 o 07:51, bora902 napisał:

tu szczegoly techniczne i kodeki

http://www.pioneer-audiovisual.de/def/products/htp-073/

4K ready 😘

Poza tym ten zestaw gra lepiej niz wielu "audiofilow forumowych" ma u siebie w domach 😂

(kino z dolby atmos na podbudowie uzywki i glosnikow monitorow jest do zlozenia za 1000zl ale nie zawsze na juz i teraz)

Bo to jest amplituner serii VSX3. Tylko monitory no tragedia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...