Skocz do zawartości

Dali Ikon 6 5.1


Recommended Posts

Witam Szanownych!

Czy ktoś z tu obecnych zna zestaw KD Dali Ikon 6? Kupiłem używany zestaw, ale w obecnym pokoju nie mam możliwości dać mu przestrzeni i sprawdzić.
Szczerze powiedziawszy to kupiłem je z zamiarem szybkiej sprzedaży i zarobku, ale nie idzie. Dałem 8000nok, czyli na dziś ok 3000zł
To ten mój zestaw: https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=346415418
Czytałem jakiś stary test, że to fajnie i dość neutralnie gra. Jakoś marzył mi się Klipsh, ale podobno to z tych nieco dudniących, więc może niekoniecznie.
Do tego mam Sony STR-DN1080, SONY UBP X800 M2 i Audio Technica ALT LP60 USB.
Wykańczam właśnie dom, salon ok 33m3 plus ankes kuchenny i planuję właśnie nagłośnienie. Kanapa będzie w połowie salonu i nad nią w sufit dam dwa Bose do zabudowy, jako Atmos, więc celuję w 5.1.2. Ew. mam jeszcze na sprzedaż (i mogę sobie zostawić) Klipsche RS-41 II, o ile to jest sens jakoś łączyć, zastępując oczywiście Ikony On Wall.

Moje pytanie: co myślicie o tym zestawie Ikona 6, z tym wzmacniaczem? tak generalnie i w kontekście ceny, jaką dałem. Bo może pozbyć się go po kosztach, albo nawet ze stratą i kupić coś innego? Na co dzień będzie muzyka w stereo, bo gra u nas cały czas, a czasem film.

Pozdr

Patryk


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem twoj post...

kupiles muzealny zestaw vintage dali ikon 6 do dalszej odsprzedazy i zarobku  a sie nie sprzedal  wiec gra u ciebie  i  wlasnie robisz remont?

dobrze zrozumialem?

zasada ogolnie jest taka ze robiac generalny  remont / new development w roku 2024 kupujemy  nowy zestaw glosnikow kina max z roku 2021/22 by pasowal do wystroju wnetrza a jego poszczegolne podzespoly nie byly zuzyte 😜

w nowych domach/mieszkaniach nie robi sie kina na podbudowie sprzetu muzycznego sprzed 20 lat a przynajmniej ja nie slyszalem/widzialem by ktos cos takiego robil  

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę o takiej zasadzie, chyba, że to jakaś metafora, sarkazm czy inna figura językowa? a jeśli chcesz mi powiedzieć, że wszyscy wprowadzający się do nowych domów kupują cały sprzęt nowy, to lepiej nie pisz tu więcej, bo żyjesz w równoległej do mojej rzeczywistości.

I nie pytałem co kto myśli o takim podejściu, tylko o tym zestawie.

Parametry pomieszczenia podałem, bo wiem, że ma to znaczenie w ocenie pracy sprzętu,a fakt remontu jest tylko jako tło kontekstowe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BBefore napisał:

Pierwszy raz słyszę o takiej zasadzie

Hehe, Uwierz mi że ja już dużo "ciekawych" tez się naczytałem z pod pióra @bora902, cóż każdy ma inną filozofię życiową.

Masz komplet 5.1. Stary bo stary ale jeśli sprawny to co z tego? Lepiej mieć używane kolumny niż elektronikę. Podłącz, posłuchaj, nikt za Ciebie na odległość nie oceni czy w Twoich 33m2 zagra to dobrze czy nie. Trochę mnie martwią wgniecone kopułki na frontach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BBefore napisał:

Te wgniecenia może być "słychać"?

To Ty mi powiedz, masz je u siebie.

https://iviteraudio.pl/serwis-audio/usterki-sprzetu/glosniki-najczestsze-awarie

cyt:

Wgniecione kopułki (głośniczki wysokotonowe):

Wgniecenie głośniczków wysokotonowych zdarza się stosunkowo często w przypadku kiedy użytkownik nie ma w zwyczaju zasłaniać ich maskownicami.

Przyczyną wgnieceń kopułek są zazwyczaj dzieci, które zafascynowane wyglądem tych głośniczków, lubią je wciskać.

Lekkie wgniecenia na ogół nie powodują zbyt dużych różnic w brzmieniu kolumn. Większe wpływają na dźwięk w sposób wyraźnie słyszalny.

Wgniecione kopułki należy wymienić na nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, coś mu ostatnio te posty nie idą :P Ale dajmy szansę.

Wracając do tematu. To sprzet który był popularny i jest wiekowy. Nie wiem, moze w Norwegii nie sa tym zainteresowani. Cena 3000 zł wydaje siębyc senowna.

Zwłaszcza w systemie 5.1

Zostaw to i dokup amplituner. Tu zastosował bym Denona albo Marantza. Jak już jest Sony i nie chcesz go wymieniać to niech będzie.

Dnia 19.05.2024 o 18:25, BBefore napisał:

szczerze, to nie słyszałem nic dziwnego podczas odtworzeń

Będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...