Skocz do zawartości

TV arc + Nvidia Shield Pro i/lub HD Fury


agwret

Recommended Posts

Hej,

Posiadam Philips 55Oled805, który ma wyjście ARC (brak eArc), do tego mam amplituner Marantz 60 i kolumny w systemie Atmos 5.1.2
Jeśli chciałbym obejrzeć materiał UHD ze ścieżką audio Dolby Atmos TrueHD, to oczywiście telewizor jest tutaj wąskim gardłem. Zastanawiam się więc nad kupnem konsoli Nvidia Shield Pro, którą podłączyłbym do TV oraz do amplitunera. Czy taki układ wystarczy, czy też potrzebny mi będzie dodatkowy konwerter typu HD Fury? Albo może potrzebuje tylko konwertera bez konsoli?

Karol 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podłączyć kompatybulny odtwarzacz pod amplituner. W opcjach dźwięku ustawiasz bitstream albo passthrough i reszta zajmuje się avr. Nvidia Shield jest chwalona ale to już dość leciwy sprzęt. Pozostaje kwestia oprogramowania jakiego chcesz używać do oglądania filmów. Temat jest dość szeroki bo jest kilka standardów hdr, z gęstych formatów dźwięku masz jeszcze DTS itp. itd. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzięki za odpowiedź. Nie mam odtwarzacza BD, a jedynie streamer sieciowy, stąd potrzeba źródła. Nie napinam się na Nvidię ale wiem że sprawdzona. Inne alternatywy też wchodzą w grę.. Zarówno TV jak i amplituner obsługują HDR, HDR10+, Dolby Vision. Z każdym formatem dźwięku, TV sobie radzi przesyłając pass-through do amplitunera. Tylko te Dolby TrueHD zostaje.... 
 

P.S. Oprogramowanie to pewnie Kodi albo Plex lub VLC.

 

Edytowano przez agwret
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...