Skocz do zawartości

W kinie 5,2,1 gra świetnie, lecz w stereo niekoniecznie


Plaku

Recommended Posts

1 godzinę temu, AutoPirat napisał:

@Plakuwyraźnie napisał, że wybiera Marantza (gratuluję wyboru, bardzo dobre brzmienie!). I ma dość dyskusji.

I rozumiem też emocje i zdenerwowanie, bo jako autor wątku zostaje postawiony pod ścianę i zadaje mu się 100 pytań do. Łapie się go za słówka i szczegóły.

Dokładnie wygląda to tak, jakby "kibice" Denona chcieli zagłuszyć kibica Marantza.

Ostatnio coś sporo, i coraz więcej wpisów osób przekonanych do tego drugiego klubu pt: "Marantz" :) ...ciekawe, ciekawe, kto tu ma lepszy słuch :D 

No tak. Poczułem się zaatakowany. Nie mam ochoty się denerwować. Mam i Denona i Marantza. Poprosiłem, aby moje konto zostało zlikwidowane. Teraz piszę, nie wiem dlaczego jest to możliwe, ale prawdopodobnie to nie wyjdzie na forum. Chciałem się tu jeszcze czegoś nauczyć. Niestety, Popełniłem błąd, zakładając tutaj konto. Wszystkim życzę, zadowolenia że swoich sprzetow

 

Oczywiście, że są. I do muzyki bez suba też dają radę. Jako wieloletni użytkownik monitorów, to wiele podłogówek nie umywało się. Żeby nie było, teraz nasłuchuję z podłogówek :) 

Poprosiłem, aby moderator zlikwidował moje konto na tym forum. Nie zrobił tego. W międzyczasie komentujecie  to, co się pisało. Ten Klor, nie wiem, kto to jest, ale go nie lubię. Jest to mój ostatni post. Nie tego tutaj oczekiwem. Wiem, że ludzie są różni ale nie mam ochoty, żeby się denerwować. Popełniłem błąd, zakładając tu konto.. Czuję się zaatakowany. 

I po prostu kończę. 

Życzę wszystkim zadowolenia że swoich sprzętów. 

Mam i Denona i Marantza. Nie będę się licytował, czy Toyota jest lepsza, czy lexus. Czy Cycki są ważniejsze, czy tyłek... 

Wszystkim życzę powodzenia. 

4 godziny temu, Redakcja AUDIO napisał:

@Plaku Nie zostałeś obrażony ani wyszydzony.  Na takie odzywki nie ma przestrzeni. Zakładam, że to ostatni raz. Kolejny będzie skutkował okresowym zawieszeniem dostępu do forum.

Pozdrawiam,
Ola

Ola, Zlikwiduj wreszcie moje ko nto

9 minut temu, Plaku napisał:

Poprosiłem, aby moderator zlikwidował moje konto na tym forum. Nie zrobił tego. W międzyczasie komentujecie  to, co się pisało. Ten Klor, nie wiem, kto to jest, ale go nie lubię. Jest to mój ostatni post. Nie tego tutaj oczekiwem. Wiem, że ludzie są różni ale nie mam ochoty, żeby się denerwować. Popełniłem błąd, zakładając tu konto.. Czuję się zaatakowany. 

I po prostu kończę. 

Życzę wszystkim zadowolenia że swoich sprzętów. 

Mam i Denona i Marantza. Nie będę się licytował, czy Toyota jest lepsza, czy lexus. Czy Cycki są ważniejsze, czy tyłek... 

Wszystkim życzę powodzenia. 

Ola, Zlikwiduj wreszcie moje ko nto

Moderator Ola. Twój odbiór jest taki, a mój jest taki. Jeśli nie rozumiesz co jest pisane między wierszami, to ja już na to nic nie poradzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AutoPirat napisał:

wyraźnie napisał, że wybiera Marantza (gratuluję wyboru, bardzo dobre brzmienie!). I ma dość dyskusji.

Gdybyś nie zauważył to dyskusja dotyczyła rzekomych cen za oba sprzęty a nie tego czy granie Marantza mu się podoba. 

 

2 godziny temu, AutoPirat napisał:

Łapie się go za słówka i szczegóły.

No pewnie... bo 6500 (zmyślone) jest o 50% większe niż 5000... 😂

 

2 godziny temu, AutoPirat napisał:

Dokładnie wygląda to tak, jakby "kibice" Denona chcieli zagłuszyć kibica Marantza.

Niezdrowym jest ciągłe węszenie spisku. Czy ci "kibice" są teraz w pokoju? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Gdybyś nie zauważył

Widzę więcej, niż Tobie wydaje się. Natomiast, to Ty sprawiasz wrażenie zaślepionego!

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Niezdrowym jest ciągłe węszenie spisku.

Bardzo chorym trzeba być, żeby bez wykształcenia określać, kto jest zdrowy lub nie. Albo masz jakieś papiery doktora albo naprawdę, to już trzeba leczyć i wypada iść do psychologa.

 

44 minuty temu, Pacman napisał:

A ja mam Denona avr-x1600h i w zupełności mi wystarcza do kina w salonie 15m2,a obok stoi Marantz pm 6010 ki i też pięknie gra w stereo 

Pozdrawiam wszystkich 😀

Kolejny raz można zauważyć ( @PanKlor przypominam, że mam super ostre widzenie), pewną prawidłowość: Denon w kinie ok. Marantz w stereo "pięknie" (wybitnie) i dobrze w kinie.

@PanKlor naprawdę trudno będzie Panu wygrać z prawdą! :) :) :) 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Szkoda prądu i klawiatury na gościa, który wybierze 3 wyrazy z całej wypowiedzi i będzie dyskutował ze swoimi projekcjami. 

Panie "pseudo gospodarzu", skoro ja gość, to Tyś "pragnienie" (i tak, to jest "moja projekcja")

@PanKlor,  -aleś chłopie rozwalił wątek! :( 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad rem...

Zaczynałem od Denona serii 1000 i kino i stereo.

Przyzwoite stereo bdb kino do ceny uzyskałem w Onkyo tx-nr 656.

Skończyłem z Onkyo tx-rz840 +końcówka mocy ± lepsiejsze fronty do zestawu 5.1

Teraz w kinie jest i stereo.

Wszystko w celu unifikacji kina pod stereo. 

Twoje ucho, Twoje potrzeby i Twoja kieszeń...

 

Edytowano przez Comret
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PanKlor napisał:

Każdemu pasuje co innego ale uoewnilbym się że wszystko było ok. To raczej Marantze grają spokojniej i nudniej. Denon jest bardziej dociazony. BTW Diraciem można bardzo dużo zmienić. Kupując graty do 15k nie zdecydowałbym się na urządzenie gdzie nie jest on dostępny.

No właśnie. Też tak odbieram.

 

9 godzin temu, Comret napisał:

Ad rem...

Zaczynałem od Denona serii 1000 i kino i stereo.

Przyzwoite stereo bdb kino do ceny uzyskałem w Onkyo tx-nr 656.

Skończyłem z Onkyo tx-rz840 +końcówka mocy ± lepsiejsze fronty do zestawu 5.1

Teraz w kinie jest i stereo.

Wszystko w celu unifikacji kina pod stereo. 

Twoje ucho, Twoje potrzeby i Twoja kieszeń...

 

No i super.

Na jakiej przestrzeni czasu to się dokonalo?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze to i tak baaardzo skromnie na tle forumowej społeczności. Ale uzurpuję sobie prawo do prezentowania subiektywnych osądów na tej podstawie.

Przerobiłem też układy 2.0, 3.0, 5.0 i 5.1.

Do autora wątku, ponieważ masz dedykowane stereo i do niego porównujesz to niestety, ale moim zdaniem Twoje potrzeby okupione będą znacznymi wydatkami.

 

O dziwo najmniejszą zmianę w stereo zauważyłem zmieniając tx-nr 656 na tx-rz840 (może tu ograniczeniem były moje ówczesne kolumny, a może nie), a największą wymieniając fronty.

Moje zakupy amplitunerów Onkyo podyktowane były wyłącznie ich możliwościami stereo, od samego początku szukałem kompromisu. Ale też i ceną była istotna, to nie są drogie klocki na tle konkurencji.

 

Więc gdybym ja miał podobny problem to pewnie szedłbym po Onkyo TX-RZ 50, potem dobrał fronty i jak będzie niewystarczająco to doprawił końcówką mocy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Comret napisał:

Ad rem...

Zaczynałem od Denona serii 1000 i kino i stereo.

Przyzwoite stereo bdb kino do ceny uzyskałem w Onkyo tx-nr 656.

Skończyłem z Onkyo tx-rz840 +końcówka mocy ± lepsiejsze fronty do zestawu 5.1

Teraz w kinie jest i stereo.

Wszystko w celu unifikacji kina pod stereo. 

Twoje ucho, Twoje potrzeby i Twoja kieszeń...

 

Ciekawe, ciekawe, ...bo ważne to stereo (ze źródłami, niby tylko pozornymi) jest dla słuchacza, jak się okazuje istotnym elementem.

I kolejny głos, że Denon jest w tyle za Onkyo i Marantzem? (...daje, to do myślenia).

9 godzin temu, Comret napisał:

pewnie szedłbym po Onkyo TX-RZ 50

Dobre opinie krążą o tym modelu Onkyo TX-RZ 50. Przede wszystkim w KD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze Denona lubiłem. Pierwszy ampli kina właśnie Denon.

Ale potem wybierałem ampli, które w stereo też sobie radzą lepiej niż inne. I tam już Denona nie wybrałem. Nie wybrałem też np. Acrama, ale tu już koszty też grały rolę.

 

Nie wiem jak gra tx-rz 50 w stereo, ale mam jego poprzednika i nie wydaje mi się aby z modelu na model akurat Onkyo jakoś to swoje granie rewolucyjnie zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Comret napisał:

Piotrze to i tak baaardzo skromnie na tle forumowej społeczności. Ale uzurpuję sobie prawo do prezentowania subiektywnych osądów na tej podstawie.

Oj tym się absolutnie nie sugeruj. Wiele osób z doświadczeniem już tu nie pisze.

Albo jak są tylko przywołani. Natomiast osoby które przetestowały 1 rzecz albo i nie, i kupili w ciemno lubia sięudzielać i doradzac dalej. Takie są fora.

12 godzin temu, Comret napisał:

Nie wiem jak gra tx-rz 50 w stereo, ale mam jego poprzednika i nie wydaje mi się aby z modelu na model akurat Onkyo jakoś to swoje granie rewolucyjnie zmieniło.

Brzmienia nie. Coś jest zmienione w dawkowaniu mocy. Ale to wychodzi na badaniach lab. W odsłuchu tego nie słychac. Dobry model. Solidny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...