Skocz do zawartości

Mały metraż, niski budżet. Kino domowe czy soundbar ?


Recommended Posts

Witam mam dość mały pokój 12m2 i nie mam miejsca na duże zestawy. Zastanawiam się nad zakupem soundbara lub kina domowego. Pierwsza opcja to kino domowe. Myślałem o zakupie yamaha 5.2 yth4960. Amplituner TSR-400 +  głośniki NS-P41. Zestaw by mnie kosztował ok 2600 zł (doba cena na Amazonie) do tego chciałbym podmienić głośniki przednie kanał lewy i prawy na np. Heco Victa Prime 302. Można je kupić za ok 800 zł. Więc finalnie bym wydał ok 3400. Pozostałe głośniki bym pozostawił z zestawu. Jak myślicie, była by to rozsądna opcja ? Ewentualnie rozważam zakup Sondbara Samsung HW-Q930C. Na Amazonie Hiszpania jest do kupienia za ok 2450 zł. Oglądam głownie filmy, ale muzyki też czasami słucham. 

Czy brak Dolby Atmos jest dużym problemem przy kinie domowym? Jak film ma Dolby Atmos na takim Disney plus czy Amazon Prime Video, sprzęt nie obsługuje dźwięku w tym formacie, jest zwykłe stereo czy 5.1 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużej przestrzeni, ani gigantycznych wymagań. Budżet sobie ustawiłem na poziomie ok 3000-3500 zł. Finansowo nie było by problemu dołożyć kolejny 1000-1500 zł. Ale zawsze można dokładać, do czegoś lepszego. A co o takim zestawie myślisz ? Canton Movie 135 1450 zł i Denon AVC-S670H 5.2 8K 1450. Razem wychodzi 2900 zł. Akurat te elementy są w dobrej cenie na Amazonie. Jeszcze chodzi mi po głowie ten soundbar. Do małego pokoiku, może da radę. Ten dolby atmos coś daje ? Niby są głośniki skierowane w górę i jakoś to działa.

https://www.amazon.pl/Canton-Movie-system-domowego-zestaw/dp/B00Y9WFKC8/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=15MC41O7PO077&dib=eyJ2IjoiMSJ9.Y6CW3MjqQwO7Y9PfoMXg4_Yog2V_DLUqCiD5adHiJ0GFHGvIvTMz-w8yBxoTkBs1ET6uEu43lQtvNANTsaMQ1-g3ShOK7zylYzJxpHUUUGUZ-JLDfdkPmSR0crp_Eh-Ju2LUHaOJud_7JljBJDUZErou-VjUEAni3RVX6acc-SuMLkbUHclFQafPzIwjtpy0jHkrZpSDdC1CArkX2wjsGet9jowoilTv1gC8YM4HgOo70aR2g8kAYN6doaRHESUrtY_tXHppuBW3G-Pv3iEDft006nYorVFrPxsn8OoYOys.s60PtqM05LN5FBQBAFdfiKilBtu3dYii_lwv_Ktn9zw&dib_tag=se&keywords=Canton%2BMovie%2B135&qid=1716722992&sprefix=canton%2Bmovie%2B135%2Caps%2C117&sr=8-1&th=1

 

https://www.amazon.pl/gp/product/B0CH3RXLFY/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2R2221NX79QZP&psc=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka pomieszczenia robi duże znaczenie, rozstawienie głośników itp.

Dolby atmos daje w kienie ale nie taki skierowany do góry, tylko prwdziwy z głośnikami montowanymi do sufitu.

Spokojnie filmy z Atmosem działaja na sytemach 5.1

Bez gigantycznych wymagań w 12 mkw to ja chyba jednak poszedłbym w soundbar z subem. Jeżeli amplituner to frontowe głośniki podstawkowe z prawdziwego zdarzenia, a nie takie palstikowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Comret napisał:

Dolby atmos daje w kienie ale nie taki skierowany do góry, tylko prwdziwy z głośnikami montowanymi do sufitu.

Oba są prawdziwe. Kwestia pomieszczenia (wysokość, materiał stropu, odległość) i tego czy mówimy o zabawkowych belkach czy trochę większych przetwornikach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ale ilość zmiennych przy tym odbiciowym jest taka, że koniec końców przeciętny zjadacz chleba ma trudności z uzyskaniem poprawnego dźwięku. Wiekszesc ludzi nie ma jak poprawnie frontow rozstawic aby nie zaburzyc substancji domowej. Nie wiem czy jest sens za to płacić jak ktoś chce wstawić i ma grać. W tej klasie cenowej maksymalizowałbym jakosc podstawowych parametrów.

Edytowano przez Comret
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Comret napisał:

Prawda, ale ilość zmiennych przy tym odbiciowym jest taka, że koniec końców przeciętny zjadacz chleba ma trudności z uzyskaniem poprawnego dźwięku.

Jakie to zmienne?

 

1 godzinę temu, Comret napisał:

Nie wiem czy jest sens za to płacić jak ktoś chce wstawić i ma grać.

To zaproponuj im nieplanowany remont salonu. Ciekawe co powiedzą ;)

1 godzinę temu, Comret napisał:

W tej klasie cenowej maksymalizowałbym jakosc podstawowych parametrów.

Jasne, że za 3500 pln nie złoży się systemu z Atmosem. Natomiast jeżeli ktoś chce spróbować upfiring to ja bym nie zniechęcał. Sprawdzić lokal, kupić jakieś w miarę markowe glosniki i jest spora szansa, że efekt będzie wystarczający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Jakie to zmienne?

Te co wymieniłeś wysokości, odległości, materiały, skosy, pozycja  miejsca odsłuchowego, możliwość ustawienia głośników....

 

Ja odnoszę się do tego konkretnego przypadku, 12 mkw, budżet, plus opisane potrzeby. Ja zadbałbym o podstawy i nie myślal o atmosie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Comret napisał:

Te co wymieniłeś wysokości, odległości, materiały, skosy, pozycja  miejsca odsłuchowego, możliwość ustawienia głośników....

To raczej stałe pomieszczenia niz zmienne. ;) Skosy odpadają, sufit music być powiedzmy maks 3m.

Resztę tzn. ustawienie kolumn i miejsca odsłuchu robisz podobnie jak dla systemu stereo/kd. Jak tego się nie da zrobić to nic nie zagra dobrze i upfiring powinien być najmniejszym zmartwieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że sobie odpuszczam, dolby Atmos. Nie mam na to miejsca. Gdybym odrobinkę zwiększył budżet. I zakupił taki zestaw ? Nie ukrywam, że zintegrowany wzmacniacz z subwooferem to oszczędność miejsca, którego jakoś specjalnie nie mam za dużo. Jest duża różnica między tymi dwoma zestawami ? Warto w coś takiego się pakować ? 

https://teufelaudio.pl/consono-25-concept-surround-power-edition-51-set-106298000?v=106298001

 

https://teufelaudio.pl/ultima-20-concept-surround-power-edition-51-set-107001746?v=107001747

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPowiedzmy, że sobie odpuszczam, dolby Atmos. Nie mam na to miejsca. Gdybym odrobinkę zwiększył budżet. I zakupił taki zestaw ? Nie ukrywam, że zintegrowany wzmacniacz z subwooferem to oszczędność miejsca, którego jakoś specjalnie nie mam za dużo. Jest duża różnica między tymi dwoma zestawami ? Warto w coś takiego się pakować ? 

https://teufelaudio.pl/ultima-20-concept-surround-51-set-107001752

 

https://teufelaudio.pl/consono-35-concept-surround-51-set-107001740

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko miejsce.... Wielkich wymagań to ja nie mam. Ma być trochę basu, szersza scena, trochę efektu przestrzennego. A Teufel mają dość dobre opinie. Myślałem o soundbarze. Później zmieniłem zdanie i chciałem pójść w kino domowe. Ale.... mały metraż, wszystko komplikuje. A też nie chce wydawać miliona monet. Czy taki zestaw to nie jest fajna alternatywa dla soundbara ? Popatrz w ten sposób. A nie okiem specjalisty, audiofila 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Zdecydowanie warto wybrac osobny amplituner a osobno satelitki czy monitory.

Yamaha 4A czy Denon S670

Nie Teufel.

Do nich weź Canton Movie, Wharfedae DX, Elac Debut B5.2, Acustic Energy AE100, Magnat Tempus 33

 

Uznałem jednak , że w tym zestawie satelitki będą zbyt duże. Nie mam na to metrażu. Te głośniki będą ok ? Canton Movie 95 lub 135  do tego amplituner Onkyo TX-SR494DAB, lub Denon AVC-S670H 5.2 8K. Denon kosztuje 1450 a Onkyo 1600 zł Głośniki model 95 są za 1260 a 135 za 1440 zł. 

Są duże różnice w tych głośnikach ? Które kupić ? Ceny podaje z Amazon.pl  Chciałbym dokonać zakupu, szybko i zamknąć temat.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sebastian Borowiec napisał:

Tylko miejsce.... Wielkich wymagań to ja nie mam. Ma być trochę basu, szersza scena, trochę efektu przestrzennego. A Teufel mają dość dobre opinie. Myślałem o soundbarze. Później zmieniłem zdanie i chciałem pójść w kino domowe. Ale.... mały metraż, wszystko komplikuje. A też nie chce wydawać miliona monet. Czy taki zestaw to nie jest fajna alternatywa dla soundbara ? Popatrz w ten sposób. A nie okiem specjalisty, audiofila 😁

Zalezy gdzie się czyta :P

28 minut temu, Sebastian Borowiec napisał:

 

 

Uznałem jednak , że w tym zestawie satelitki będą zbyt duże. Nie mam na to metrażu. Te głośniki będą ok ? Canton Movie 95 lub 135  do tego amplituner Onkyo TX-SR494DAB, lub Denon AVC-S670H 5.2 8K. Denon kosztuje 1450 a Onkyo 1600 zł Głośniki model 95 są za 1260 a 135 za 1440 zł. 

Są duże różnice w tych głośnikach ? Które kupić ? Ceny podaje z Amazon.pl  Chciałbym dokonać zakupu, szybko i zamknąć temat.

 

Tak te Cantony są ok, nie ma miedzy nimi olbrzymiej różnicy. I lepiej brac Denona do nich.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Zalezy gdzie się czyta :P

Tak te Cantony są ok, nie ma miedzy nimi olbrzymiej różnicy. I lepiej brac Denona do nich.

 

Olbrzymiej nie ma, ale jakaś jest. Dopłacę te niespełna 200 zł abym nie żałował. I jeszcze kable. Jaki do subwoofera ? Ma być Cinch na Cinch ? Ogólnie jakie polecasz kable ? Nie chcę żadnych audiofilskich, ale takie aby były ok 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Sebastian Borowiec napisał:

Olbrzymiej nie ma, ale jakaś jest. Dopłacę te niespełna 200 zł abym nie żałował. I jeszcze kable. Jaki do subwoofera ? Ma być Cinch na Cinch ? Ogólnie jakie polecasz kable ? Nie chcę żadnych audiofilskich, ale takie aby były ok 😁

Do suba weż sobie Wireworld albo Oehlbach. Solidne a nie drogie. Do reszty satelit co kolwiek z Miedzy OFC.

Przy satelitach Cantona nie ma absolutnie żadnej różnicy czy będzie to model 670 czy 1700.

Chyba że zmieni się koncepcja na Atmosy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Do suba weż sobie Wireworld albo Oehlbach. Solidne a nie drogie. Do reszty satelit co kolwiek z Miedzy OFC.

Przy satelitach Cantona nie ma absolutnie żadnej różnicy czy będzie to model 670 czy 1700.

Chyba że zmieni się koncepcja na Atmosy

Biorąc pod uwagę opinie i małe wymiary, zdecydowałem się na Cantony. Dziś je zamówię. Te 95 w większości sklepów są po ok 1900 a 135 po 2300. Spora różnica 400 zł Na Amazonie to 180 różnicy. Czym się one dokładnie różnią? 

31 minut temu, bora902 napisał:

wg.mnie nie ma sensu kupowac amplitunera gorszego niz denon x1700h  bo to model entry 

jesli komus sie zmieni koncepcja i sie wkreci w kino domowe to bedzie mogl rozbudowac system na podbudowie innych glosnikow  w ciagu nastepnych 3-5 lat

 

Spoko , tylko ten Denon kosztuje 2600. Trochę dużo. Skoro chcę na cały zestaw wydać ok 3000 zł.  Ten Denon AVC-S670H 5.2 8K za 1450 to taki zły wybór ? Do małego pokoju kilkanaście m2 i takich małych glosników ?  Szczerze prawie jestem zdecydowany na niego i canon 135. Dziś chcę zamawiać 😁

Sprawdziłem wagę tych głośników 135 są trochę cięższe. Więc jakaś różnica konstrukcyjna jest. Kupiłem już 135 na Amazonie. Teraz tylko wzmacniacz, nie wiem do końca. Na OLX są same trupy stare po 10 lat w normalnych pieniądzach. Bo wydanie ponad 1000 za używkę bez gwarancji..... Wolę kupić budżetowy model za 1450 ale nowy 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebastian Borowiec napisał:

 

Spoko , tylko ten Denon kosztuje 2600. Trochę dużo. Skoro chcę na cały zestaw wydać ok 3000 zł.  Ten Denon AVC-S670H 5.2 8K za 1450 to taki zły wybór ?

 

oprocz x1700h (ktory jest starszym modelem)  jest jeszcze x1800h ale oba z nich sa lepsze od s670h bo daja mozliwosc rozbudowy systemu  na przyszlosc

gdyby byly tej samej klasy co ten za 1450 to by kosztowaly podobnie a tak nie jest dlatego zwieksz swoj budzet dla wlasnego dobra i zakup drozszy model  7.2 kanalowy

czasem mozna trafic taki sprzet nawet za 2200zl    a tu jest za :

 

https://www.ceneo.pl/156335771;502-0v.htm  

czy tu :

 

https://media-max.pl/denon-avr-x1800h.html?hash=3a6586994371239647ae054ce10a9078&cne=1&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=6f432d3b-1659-c5a7-45fc-f8417eed064b

roznice pomiedzy nimi sa dobrze wyjasnione na tym filmie :

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mam małe mieszkanko około 50 m2 trzy małe pokoiki. W moim ,,salonie"  3,5 na 4,5 m średnio mam miejsce na cokolwiek więcej 😀 Jak będę miał pieniądze na większe mieszkanie, to i będę miał na nowe nagłośnienie 😁 Zależało mi na małych głośniczkach, ponieważ takie dadzą radę i nie zawslą mi całego pokoju. Alternatywą był soundbar z dolby Atmos. Ale po zastanowieniu się uznałem, że rozstawienie głośników przednich na ok 2,5-3 m od siebie da mi więcej niż wirtualny dolby atmos. Przynajmniej będzie separacja kanału lewego i prawego a w środku centralny. Bo w takim sundbarze efekt jest umowny, skoro głośniki centralny, lewy i prawy są obok siebie. Wbudowane w belkę 1 metr. Ogólnie mógłbym wydać więcej, tylko...... I tak będę miał progres. Z glosników z TV ( PHILIPS OLED 806 z w miarę głośniczkami jak na TV 2,1 z mikrusim głośnikiem basowym ).będzie po rozstawieniu pełne 5,1.  I jakość pewnie trochę lepsza. Wiadomo przesiadka z Matiza na golfa 😀 Na BMW a tym bardziej Mercedesa nie mam garażu 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bora902 napisał:

Czy tak trudno zrozumieć, że nie będę rozbudowywał amplitunera o dodatkowe kanały ? Nie mam na to miejsca. Pożyczać od nikogo nie muszę, czy to 500 czy 1000 zł. Wyobraź sobie, że mam taką wolną kwotę, ale nie mam potrzeby jej wydawać na audio. Po prostu nie mam potrzeby wyboru nic lepszego. Kupowanie na zapas jest bez sensu. Bo się przyda..... A jak się nie przyda? To przepalam 1000 zł. Nie jest to majątek, ale nie też kwota, którą bym miał przepalić a na tym by się skończyło. Masz potrzebę i środki to kupuj sobie super sprzęt. Wzmacniacze lampowe po 50 tysięcy, kolumny po 100.... Każdy ma inne potrzeby i priorytety. 

Miłego dnia Ci życzę i radości z muzyki jakiej słuchasz na swoim zestawie audio. Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...