Skocz do zawartości

Problem z jakością dźwięku przy wyższych poziomach głośności (Adam t5v)


mmiQ

Recommended Posts

Witam,

Od pewnego czasu używam połączenia adam t5v + dragonfly black. Zauważyłem, że w okolicach 50% głośności dźwięk zaczyna tracić na precyzji/zlewać się. Dla porównania podłączyłem głośniki do alc 1220 i tutaj wspomniane zjawisko występuje dopiero w okolicach 80% głośności.

Czy problem z jakością dźwięku przy wyższych poziomach głośności jest spowodowany ograniczeniami mocy dragonfly black?

A może biorąc pod uwagę, że adam t5v  są to jedne z tańszych monitorów, problem leży we wzmacniaczu, który nie jest w stanie dostarczyć czystego sygnału przy wyższych poziomach głośności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mmiQ napisał:

Od pewnego czasu używam połączenia adam t5v + dragonfly black. Zauważyłem, że w okolicach 50% głośności dźwięk zaczyna tracić na precyzji/zlewać się. Dla porównania podłączyłem głośniki do alc 1220 i tutaj wspomniane zjawisko występuje dopiero w okolicach 80% głośności.

Jeżeli te same głośniki potrafią poprawnie zabrzmieć słyszalnie "głośniej" na innym wzmacniaczu, to drogą eliminacji pozostaje wzmacniacz. 

A na jednym 50%, a na drugim 80%, to nie znaczy, że jest 30% głośniej. Mogą mieć inaczej wyskalowane potencjometry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AutoPirat napisał:

A na jednym 50%, a na drugim 80%, to nie znaczy, że jest 30% głośniej. Mogą mieć inaczej wyskalowane potencjometry.

Zgadza się. DFB jest głośniejszy w porównaniu do alc 1220. Dlatego głośniki ustawiłem na wyższą głośność, natomiast w systemie głośność na max. Ostatecznie na alc 1220 przy wyższej (słyszalnej) głośności adamy grają czyściej.

Może jest ktoś, kto używa tych głośników i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Czy zauważył, że dźwięk zaczyna się zlewać przy wyższych poziomach głośności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Luk Pl napisał:

Tylko że DAC`i nie maja jako takiego parametru jak moc. Wydaje mi się, że warto rozejrzeć się za takim z wyjściem zbalansowanym, jako że Adamy takie wejście posiadają.

Jako że jestem zielony w temacie, to dopytam: czy używany przeze mnie dragonfly black ma wyjście zbalansowane? Adamy 5v + DBF mam połączone takim przewodem:

https://supersound.pl/ssq-mixlr3-kabel-jack-stereo-35mm-2x-xlr-meski-3metry

Być może przewód, którego używam, jest nieodpowiedni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzę w specyfikacji DFB informacji o wyjściu zbalansowanym wiec raczej go nie posiada. Poza tym nie mam pewności, ale wyjścia/wejścia zbalansowane to zwykle XLR czy Jack 6,3mm. Nie jestem też pewien czy ten przewód którego używasz jest zbalansowany i jeśli nie jest to czy ma to teraz wpływ na dźwięk. Spróbuj podłączyć zwykłym kablem Jack > Chinc i zobacz czy jest różnica w jakości, czy nadal jest problem przy wyższej głośności. Ostatecznie najlepiej by było wymienić to na przykładowo ZEN DAC z dwoma wyjściami XLR i tak połączyć do zbalansowanych wejść w kolumnach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2024 o 10:44, Luk Pl napisał:

Tylko że DAC`i nie maja jako takiego parametru jak moc. Wydaje mi się, że warto rozejrzeć się za takim z wyjściem zbalansowanym, jako że Adamy takie wejście posiadają.

DAC-i mają różne napięcie V na wyjściu. Co w połączeniu ze stałą czułością wejścia danego głośnika może się objawiać różnicami w głośności poszczególnych DAC-ów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, grishaq1986 napisał:

DAC-i mają różne napięcie V na wyjściu. Co w połączeniu ze stałą czułością wejścia danego głośnika może się objawiać różnicami w głośności poszczególnych DAC-ów.

 

Suuuper, dzięki za informację! Normalnie wzbogaciłeś moją widzę o NIC

Moc i napięcie to dwa różne parametry, tak dla jasności

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...