Skocz do zawartości

Pytania laika o wzmacniacz.


Recommended Posts

Cześć zastanawiam się nad zmianą słuchawek, ale już naczytałem się że będę potrzebował wzmacniacza żeby je napędzić, co mnie trochę przerasta.

Ceny są różnią się znacznie, więc zakładam że jakość i to jak mogą napędzić słuchawki też (chyba że jestem w błędzie). Patrząc po różnych polecanych opcjach jak Sound Blaster X4 czy IFI AUDIO ZEN Air DAC na stronach sklepu nie ma jakie słuchawki są w stanie dobrze napędzić. Czy to znaczy że po prostu dadzą sobie radę z każdymi słuchawkami niezależnie  czy będą mieć 50ohm czy 600ohm?

Obecnie jestem od kilku lat na ISK HD9999 i chciałem kupić coś z troszkę wyższej półki najlepiej do 1000zł. Słuchawki do muzyki i gier, myślałem nad DT 990 PRO lub DT 880 PRO ale są różne edycje 80,250,600 ohm. Które z nich lepiej by było wybrać zakładając że kupie do nich np. Sound Blaster X4.

Do tego korzystam z mikrofonu Mozos MKIT 800 PRO (tylko do rozmów na discordzie) i mam do niego ten ich wzmacniacz który wygląda tragicznie i psuje mi całą estetykę biurka, więc wymiana tego wzmacniacza na coś ładnego jak Sound Blaster X4 jest mi bardzo na rękę, chyba że macie inne propozycje. ( Coś co ładnie wygląda i napędzi obecny mikrofon + nowe słuchawki za około 500 zł )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, niestety bardzo mało jest sprzętów, które obsługują i mikrofony, i słuchawki. Czy jesteś w stanie ukryć sprzęt od mikrofonu i korzystać z oddzielnego urządzenia od słuchawek? Jeśli tak, to iFi Zen Air DAC jest zdecydowanie sprzętem, którym warto się zainteresować :) 

Co do słuchawek, jakiego brzmienia, jakiej różnicy oczekujesz? Otwarte, zamknięte? W poście wspominasz o otwartych Beyerach, które mają znacznie bardziej otwarte brzmienie, z bardziej zaznaczoną górą od ISKów, do tego oczywiście znacznie bardziej wpuszczają i wypuszczają dźwięki. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Q21 napisał:

Hej, niestety bardzo mało jest sprzętów, które obsługują i mikrofony, i słuchawki. Czy jesteś w stanie ukryć sprzęt od mikrofonu i korzystać z oddzielnego urządzenia od słuchawek? 

No troszkę ciężko będzie z ukryciem ale może dałoby radę. Przez to że jest mało takich sprzętów to ceny są wysokie czy nie ma nic godnego polecenia? Jak to wygląda, czy mógłbyś podać jakieś modele.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...