Skocz do zawartości

Ocenka tanich wzmacniaczy przez audiofili


Recommended Posts

Hejka, mam na imię Ignacy i chciałbym zapytać audiofili który wzmacniacz wybrać żeby miał dźwięk zbliżony do "audiofilskiego"

 

Technics Sa-Da 20

 

Arcam FMJ A32

 

Musical Fidelity M3I.

Obecnie mam Marantz'a sr6004

4 minuty temu, I.x.y. napisał:

Hejka, mam na imię Ignacy i chciałbym zapytać audiofili który wzmacniacz wybrać żeby miał dźwięk zbliżony do "audiofilskiego"

 

Technics Sa-Da 20

 

Arcam FMJ A32

 

Musical Fidelity M3I.

Obecnie mam Marantz'a sr6004

P.S. Jeszcze dodam że raczej już niezmiennie jako przedwzmacniacz mam NAD 310

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur Brol napisał:

@I.x.y. Co to jest audiofilskie brzmienie? 🤔 

Znajdz sobie taki wzmacniacz, ktory Ci bedzie sie najbardziej podobal, jak bedziesz sluchal muzyki go uzywajac, banan Ci nie bedzie schodzil z twarzy. Tego sobie zostaw.

Audiofilskim brzmieniem sie nie przejmuj. 😉

Właśnie próbuje znaleźć jakiś który będzie miał brzmienie lepsze niż nad 3020 (trudne ale sie tego podjąłem) bo sam chciał kupić nad 3020 bo mówią że ma idealne audiofilskie brzmienie a ja szukam czegoś co ma złącza głośnikowe... no lepsz (;, dziękuje za poradę miłego dnia 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Artur Brol napisał:

Jaki masz budzet?

Ten Twoj Marantz to wzmacniacz kina domoego, z tego co widze. Musical Fidelity to dobra marka. Nic nie wspomniales o kolumnach, masz czy tez bedziesz szukal?

Możesz mnie wyśmiać, ja dopiero zbieram i zaczynam z tym. Budżet : 2200zł (Dlatego używane kupuje). Kolumny będę wymieniał po wymianie amplitunera na wzmacniacz. Moje obecne kolumny to quadral quintas 5000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mialbym Cie wysmiewac. Szukaj w uzywkach, nie raz mozna cos fajnego wygrzebac Jak pisalem, Musical Fidelity jest dobra marka, Advanced Paris, Rotel czy Cambridge Audio  - od nich mialem CXA81, moze bys sie dalo CXA61 lub z poprzednich modeli odkopac - CXA60 lub CXA80. Przed zakupem jednak zawsze przesluchac. NAD tez moze cos ma.

Gdzies tutaj na forum jest watek z malymi wzmacniaczami, tansze od duzych braci ale calkiem dobre, jak na wielkosc i cene. Tez bedzie zalezalo od kolumn, jakie kupisz. By wzmacniacz nie byl za slaby. Przewaznie firmy podawaja ile mniej wiecej wzmacniacz musi miec. Jesli znajdziesz kolumny z czuloscia 90 dB to nawet ten wzmak moze byc troche slabszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Dlaczego mialbym Cie wysmiewac. Szukaj w uzywkach, nie raz mozna cos fajnego wygrzebac Jak pisalem, Musical Fidelity jest dobra marka, Advanced Paris, Rotel czy Cambridge Audio  - od nich mialem CXA81, moze bys sie dalo CXA61 lub z poprzednich modeli odkopac - CXA60 lub CXA80. Przed zakupem jednak zawsze przesluchac. NAD tez moze cos ma.

Gdzies tutaj na forum jest watek z malymi wzmacniaczami, tansze od duzych braci ale calkiem dobre, jak na wielkosc i cene. Tez bedzie zalezalo od kolumn, jakie kupisz. By wzmacniacz nie byl za slaby. Przewaznie firmy podawaja ile mniej wiecej wzmacniacz musi miec. Jesli znajdziesz kolumny z czuloscia 90 dB to nawet ten wzmak moze byc troche slabszy.

Właśnie oglądam teraz film reduktora szumu o nad 3020 (Pewnie z 5 raz już) i trudno mnie przekonać że 150$ kiedyś za niego takie cinche słabe z tyłu i mam za to dać teraz 1800zł i będzie to lepiej grać niż mój sr6004 (w to że lepiej gra to pewnie tak bo teraz mi się grzeje technics sa ax 720 żeby rano posłuchać go gdy będzie rozgrazny i gotowy do pracy, a jak go po dopiero 30 min grzania słuchałem to oczarował mnie szczególnie przy magic hour od fokusa taki idealny bass miał przyjemny itp.)

Więc raczej wezmę tego musical fidelity i nad 3020 jako przedwzmacniacz i czasami jako główny

Przed chwilą, I.x.y. napisał:

Właśnie oglądam teraz film reduktora szumu o nad 3020 (Pewnie z 5 raz już) i trudno mnie przekonać że 150$ kiedyś za niego takie cinche słabe z tyłu i mam za to dać teraz 1800zł i będzie to lepiej grać niż mój sr6004 (w to że lepiej gra to pewnie tak bo teraz mi się grzeje technics sa ax 720 żeby rano posłuchać go gdy będzie rozgrazny i gotowy do pracy, a jak go po dopiero 30 min grzania słuchałem to oczarował mnie szczególnie przy magic hour od fokusa taki idealny bass miał przyjemny itp.)

Więc raczej wezmę tego musical fidelity i nad 3020 jako przedwzmacniacz i czasami jako główny

i nad 310* jako przedwzmacniacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co dzielic. Musical fidelity to jest zintegrowany wzmak. Nie wydawaj kasy na przedzmacniacz. Moim zdaniem szkoda kasy. Zostaw sobie na kolumny. Albo lepszy wzmacniacz. Tyle ze on jest chyba calkiem analogowy. Wiec nie posiada przetwornika.  Z czego poplynie muza?

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

A po co dzielic. Musical fidelity to jest zintegrowany wzmak. Nie wydawaj kasy na przedzmacniacz. Moim zdaniem szkoda kasy. Zostaw sobie na kolumny. Albo lepszy wzmacniacz. Tyle ze on jest chyba calkiem analogowy. Wiec nie posiada przetwornika.  Z czego poplynie muza?

 

Z Gramofonu, LUB zamiast przedwzmacniacza kupie cyforowo>analogowy przetwornik cambridge audio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe znam sie na tych urzadzeniach. Czyli masz juz ten gramofonowy przedwzmacnicz i z niego analogowy kabel do wzmacniacza? Bo tutaj inaczej sie nie da. Do gramofonow czy adapterow, do ktoregos z nich musisz miec osobne pudelko, i z niego dopiero idzie sygnal analogowy do wzmacniacza. To pewnie jednak wiesz 🙂

Ten przetwornik to do czegos innego niz ten adapter?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Artur Brol napisał:

NIe znam sie na tych urzadzeniach. Czyli masz juz ten gramofonowy przedwzmacnicz i z niego analogowy kabel do wzmacniacza? Bo tutaj inaczej sie nie da. Do gramofonow czy adapterow, do ktoregos z nich musisz miec osobne pudelko, i z niego dopiero idzie sygnal analogowy do wzmacniacza. To pewnie jednak wiesz 🙂

Ten przetwornik to do czegos innego niz ten adapter?

Oczywiście jednak... mam lenco l-30bk z wbudowanym przedwzmakiem. ZOBACZ JAKA PEREŁKA DAJ ZNAĆ https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-sansui-au-555a-niesamowity-dzwiek-CID99-IDZK00S.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artur Brol napisał:

Ooo Sansui, tutaj sa fani tej marki. Tylko teraz ktora wkladke obsluguje ten Sansui, bo wiem ze sa dwa rodzaje.

25 Watt na kanal, to nie za duzo, ale to znow zalezy jaka czulosc kolumny Twoje maja

To już wkładka nieważna bo mam przedwzmacniacz wbudowany w gramofon. Mam nadzieję że będzie miał dźwięk "podobny" do au-70 a au-70 chyba takiej legendy ci nie trzeba przedwstawiać 🙂

 

1 minutę temu, I.x.y. napisał:

To już wkładka nieważna bo mam przedwzmacniacz wbudowany w gramofon. Mam nadzieję że będzie miał dźwięk "podobny" do au-70 a au-70 chyba takiej legendy ci nie trzeba przedwstawiać 🙂

 

Więc teraz u mnie Musical Fidelity m3i toczy walke z sansui au-555a a możliwe że niedługo znajdzie się jakiś rotel! Zapomniałem o rotelu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...