Skocz do zawartości

Proszę o pomoc przy Pioneer VSX-935 7.2 Kanal AV-Receiver


Recommended Posts

Dzień dobry, jestem nowy tutaj na forum i nie wiem czy już mój temat był poruszony ale mam taki problem ze swoim receiverem. Otóż tak jak to na załączonym filmiku widać po włączeniu miga dwa razy dioda FL Off i Receiver przełącza się znowu w standby Modus i świeci się dioda Network.Może ktoś miał podobny problem i wie co się dzieje. W instrukcji obsługi niestety nie ma opisanego tego problemu, z góry dziękuję za wszystkie informacje od was. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rolandoskar64 napisał:

Dzień dobry, jestem nowy tutaj na forum i nie wiem czy już mój temat był poruszony ale mam taki problem ze swoim receiverem. Otóż tak jak to na załączonym filmiku widać po włączeniu miga dwa razy dioda FL Off i Receiver przełącza się znowu w standby Modus i świeci się dioda Network.Może ktoś miał podobny problem i wie co się dzieje. W instrukcji obsługi niestety nie ma opisanego tego problemu, z góry dziękuję za wszystkie informacje od was. 

!WAŻNE! Czy słychać przekaźnik? Jak nie to możliwe że gdzieś jest zwarcie, bądź polecam sprawdzić wszystkie tranzystory może któryś jest przepalony. Co się stało że się nie włącza? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem ale wg. mnie czeka Cię serwis. Odtwarzacz bluray podłączałeś do amplitunera kablem hdmi wtedy, kiedy amplituner był podłączony kablem zasilającym do gniazdka elektrycznego? Amplituner był włączony czy w trybie standby? Wg mnie uszkodziłeś płytę z gniazdami HDMI w amplitunerze - przy podłączaniu kabla hdmi zrobiło się przepięcie i amplituner jest teraz w trybie awaryjnym. Ale to tylko moje spostrzeżenie

Znajdź sobie najbliżej Ciebie autoryzowany serwis i zanieś tam sprzęt. Za około 80 -100 zł dostaniesz diagnozę co się zepsuło i czy da się to naprawić czy nie

Tutaj masz listę autoryzowanych serwisów w Polsce: https://dsv.com.pl/serwis/adresy-punktow-serwisowych-pioneer/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Rolandoskar64 napisał:

Receiver był w standby, jest jeszcze na gwarancji to zgłoszę awarię i pójdzie do serwisu. Mam nadzieję ale, że jak go jutro podłączę do sieci to zadziała. 

Dziękuję za te adresy serwisowe ale ja mieszkam w niemczech tak że niestety ale nie mogę z nich skorzystać. 

Znam przyczynę skoro był w stand-by i podłączyłeś go hdmi to uziemienie hdmi blu-raya  zrobiło zwarcie z uziemieniem hdmi wzmacniacza (Różnica to ok. 200v). Skoro reciver jest na gwarancji temat uważam za zakończony!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, I.x.y. napisał:

Znam przyczynę skoro był w stand-by i podłączyłeś go hdmi to uziemienie hdmi blu-raya  zrobiło zwarcie z uziemieniem hdmi wzmacniacza (Różnica to ok. 200v). Skoro reciver jest na gwarancji temat uważam za zakończony!

Dziękuję za info, dam znać co powiedzieli w serwisie po naprawie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...