Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Serdecznie!

Szukam pomocy dla problemu, który jest niejako wrzodem na tyłu. ;) A mianowicie, w trakcie gry na PC, w do tej pory niezrozumiałym schemacie\, dźwięk stereo w słuchawkach odwraca się.
Zanim więcej to kwestia sprzętu z którego korzystam:
Do płyty głównej mam podłączoną kartę dźwiękową (Sound Blaster AE-7) pod PCI-E, słuchawki (DT 1990 PRO) wpięte kablem i jackiem 6,3mm do modułu kontroli dźwięku od karty. Przedwczoraj reinstalowałem windowsa od "0", gdyż liczyłem, że to rozwiąże mój wspomniany problem, niestety nie rozwiązał. Korzystam z oprogramowania dołączonego do karty Sound Blaster Command. Co do ustawień jakie są programie, kiedy problem występuje to:

- Profile SBX wyłączone

- Korzystam w zasadzie z dźwięku bezpośredniego, które włącza się zakładce odtwarzanie

- Co do ustawień słuchawek w apce, to są wybrane domyślne z listy, gdyż moich na liście nie ma i wybrana impedancja 150-600 omhów.

Obejściem tego problemu, kiedy już wystąpi jest przełączenie źródła dźwięku na głośniki i następnie na słuchawki, wtedy stereo wraca na właściwe kanały.

Kiedyś ten problem nie występował, nie wiem co mogło się zmienić skoro hardware ten sam, po tym stwierdzeniu można powiedzieć, że może jednak software? Ale czy na pewno i czy można to jakoś zdiagnozować lepiej?

Nie ukrywam, że bardzo liczę na Waszą pomoc, doświadczenia i spostrzeżenia! ;)
Miłego! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...