Skocz do zawartości

Sukcesor Blu-ray?


Recommended Posts

Chińczycy opracowują 12-centymetrowy krążek o pojemności 200 TB. Oprócz oczywistych zastosowań typu archiwizacja baz danych serwerów, wiszę tu niszowy ale jednak jakiś rynek dla bezstratnego video. Audiofile mają już bezstratne cyfrowe audio, tani w tłoczeniu krążek o takiej pojemności mógłby zapewnić i bezstratny obraz.


https://onetech.pl/utworzono-plyte-cd-o-pojemnosci-200-tb/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem.

Dopiero co gdzieś czytałem o wycofaniu płyt z obiegu. Chyba przez Sony.

Mamy juz 4K 8K na razie zablokowali HDRy, Dolby Visiony i te inne. Ile tego obrazu jeszcze podnieść.

Już na reklaamch na TV  w sklepach  obraz jest bajkowy wzgledem prawdziwego świata. Chyba nie tedy droga.

Ale, ale. kto wie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ale nie tylko ja ale mój kumpel wyleczyliśmy się z nośników optycznych... u mnie rzadko który po kilkunastu a czasami kilku latach od zgrania działa (sprawdzone i potwierdzone na czterech kompach i dwóch markowych odtwarzaczach bluray - zaraz będzie czym zgrywałeś - otóż komercyjnym i dedykowanym programem), to samo u kumpla; szybciutko przeszliśmy na HDD, jam nie chwaląc się byłem pierwszy😀 i podkreślam,że nie jest to  kilka czy kilkadziesiąt płyt ale duuużo więcej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2024 o 08:38, Butler napisał:

Ale jako kopia zapasowa biblioteki, z chęcią bym przytulił takie coś.

To prawda. Ale, czy nie będzie to tracić na walorach z czasem? Chodzi mi oto czy realnie odczytasz ta płyte za 10 lat?

Nie wiem.

Jeśli tak i cena nie bedzie abstrakcyjna to uwazam ze super. Konkurencja dla Pendrivów, dysków.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...