Skocz do zawartości

Pomoc w doborze w sprzętu i Wyjaśnienie


Recommended Posts

Witam was forumowiczów, zakładam tutaj temat aby dopytać w doborze sprzętu ponieważ mam słabe pojęcie. A ten temat w tym dziale będzie odpowiedni.

Otóż posiadam obecnie Tage Harmony TAV-606 Special Edition która po 12 latach służenia zaczyna już kończyć swój żywot 😔 a części zamiennych co raz to trudniej dostać. Posiadam Amplituner Pioneer VSX-424 który mam podpięty pod kartę dźwiękową Creative Xtreme Music (karta wiekowa) i chciałbym dokonać zmianę sprzętu. Mam dwa wybory, Taga Harmony F-616 SE i Taga Harmony F-100 SE (Coral) i pytanie czy obecny amplituner dzwignie F-100 SE ?? Czy należało by zmienić Amplituner ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, dużo w tym Twoim poście cyferek, symboli, kilka marek.

12 lat to niemało, jak na adaptację słuchu/brzmienie. Wiesz co lubisz, co chciałbyś poprawić, zmienić. 
 

3 godziny temu, Marcin Niewazne napisał:

Mam dwa wybory

Zachęcam, byś rozszerzył wybór. Myślę, że warto. A po co się ograniczać? 
Ma być przyjemnie, czyż nie?

3 godziny temu, Marcin Niewazne napisał:

czy obecny amplituner dzwignie

Dźwignie, albo nie dźwignie.

Daj mu podnieść, to się sam przekonasz. Zaufasz wirtualnym kolegom?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, AudioTube napisał:

Marcin, dużo w tym Twoim poście cyferek, symboli, kilka marek.

12 lat to niemało, jak na adaptację słuchu/brzmienie. Wiesz co lubisz, co chciałbyś poprawić, zmienić. 
 

Tak wymieniłem wszystkie cyferki, symbole i marki aby każdy kto przeczyta ten post, wiedział co mam aktualnie i co potrzebuje zmienić

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Zachęcam, byś rozszerzył wybór. Myślę, że warto. A po co się ograniczać? 
Ma być przyjemnie, czyż nie?

 

Ma być przyjemnie, masz rację, ale nie mam nigdzie najbliższego typowego salonu gdzie jest możliwość odsłuchu innych marek i modeli. W sumie dałeś mi do myślenia że może powinienem rozszerzyć wybór i jeszcze dodałem KLIPSCH R-600 które też grają bardzo dobrze 😊 

 

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Dźwignie, albo nie dźwignie.

Daj mu podnieść, to się sam przekonasz. Zaufasz wirtualnym kolegom?

Po to jest kolego te forum, aby ktoś mógł lepiej znać się niż Ja i mi pomóc porównując Mój sprzęt a kolumny pod które miałbym podłączyć. 

Dodatkowo nie mogę spróbować DAĆ MU PODNIEŚĆ bo jak kupię taki sprzęt a okaże się że Amplituner za słaby to niestety ale będę musiał kolejne 3 miesiąc poczekać do zmiany wzmacniacza, a zwrócić raczej nie będę mógł bo to sprzęt używany :/  co do zaufania wirtualnym kolegą to jakoś nigdy się nie zawiodłem jeżeli zaglądałem do dobrego źródła 😉 

Edytowano przez Marcin Niewazne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...