Skocz do zawartości

Harman Kardon HK3490 - problem z lewym kanałem


sworas

Recommended Posts

Witam serdecznie. Kupiłem z allegro od super-sprzedawcy(sklep audio) amplituner stereo Harman Kardon HK-3490 w perfekcyjnym stanie, dosłownie bez żadnej rysy. Sprzedawca w ogłoszeniu potwierdza, że sprzęt w 100% przetestowany i sprawny. Po próbie podłączenia kolumn zauważyłem, że kolumna na kanale prawym gra idealnie, a na kanale lewym gra tylko głośnik wysokotonowy. Po różnych kombinacjach również  z lewego kanału speaker 2 gra tylko wysokotonowy, natomiast po podłączeniu obu kolumn w mono na prawym kanale speaker 1 + speaker 2 obie grają idealnie, ale nie o to chodzi, żeby słuchać muzyki w mono... Po wyjaśnieniu sprzedawcy problemu stwierdził, że mam sprawdzić zworki na głośnikach, bo jeśli na lewym kanale gra wysokonowy, to znaczy, że amplituner daje sygnał i jest sprawny. Ale skoro zworki byłyby wadliwe, to przecież na prawym kanale w mono kolumna również by nie grała dobrze. Proszę o pomoc, bo może to ja coś źle robię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zachowanie, jest taka opcja processor reset, przy włączaniu trzeba przytrzymać dwa przyciski, mute i preset scan, na wyświetlaczu powinien pojawić się napis reset i urządzenie się zrestartuje, może to pomoże.

Średniotonowy nie gra w ogóle? Nawet bardzo cicho? Dziwne że gra tylko wysokotonowy.

Jeśli obie kolumny grają poprawnie na prawym to problem jest z Harmanem ewidentnie.

Na radiu też tak gra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...