Skocz do zawartości

Pierwszy ekran projekcyjny. Sprawdzone modele.


gutozaur

Recommended Posts

Cześć. Przymierzam się do budowy pierwszego kina. Szukam wielu informacji na temat ekranów, ale szczerze mówiąc jest tak mało opinii użytkowników, że aż się dziwię Zazwyczaj wątki się urywają i nie wiadomo jak ekran prezentuje się po jakimś czasie. Jedno jest pewne, żeby ekran działał długo i niezawodnie musi mieć napinacze. Ideałem jest ekran elektryczny z napinaczami o wielkości powyżej 120". Mam projektor Epson 5650. Obraz wyświetlany z 420 cm i obraz ma jakieś 300cm na szerokość i 190cm na wysokość mniej więcej bo dawno mierzyłem i nie pamiętam. Obraz wyświetlam na ścianie i jest ok, ale do tego muszę obrócić kanapę i to chciałbym wyeliminować, dlatego szukam ekranu taki jak napisałem wyżej. Czy to możliwe znaleźć taki ekran w cenie do 3000 zł czy jestem skazany na ramowy? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z konkretnymi firmami, modelami czy sklepami? W pomieszczeniu będą zasłony blackout więc światła prawie nie będzie( tyle co z kuchni wleci)

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2024 o 10:59, maciek72 napisał:

Zobacz na Amazon  ( Polska , Niemocy )

Może coś znajdziesz dla siebie . Ale jak z jakością ? Miałem kiedyś Esmart , capił dłuższy czas :(

Ramowy zawsze  będzie najlepszy . Może coś na olx Twojej okolicy upolujesz 

No tak, już to patrzyłem ale recenzje są zazwyczaj po krótkim czasie używania. Mnie interesuje co potem a w internecie informacji jak na lekarstwo. Muszę chyba poszukać na zagranicznych forach. Takie czasy że nie wiadomo komu ufać, czy każda recenzja jest opłacona czy nie. Czy na forum ktoś się nie reklamuję. Miałeś esmart z napinaczami czy bez? Myślę nad ramowym, tylko problem gdzie to trzymać. Nie może być na stałe bo na codzien do netflixa używam tv. Jeśli nic rozsądnego nie znajdę to wezmę ramowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, maciek72 napisał:

Miałem Esmart 92 " z napinaczami.

Jakość w tej cenie super , ale intensywny zapach unosił się 2 miesiące

Sprawdzę.

17 godzin temu, modelarz01 napisał:

Ja u siebie robiłem ekran zakrzywiony z płyty surowej MDF 8mm. Budowany na konstrukcji drewnianej. Jeśli nie przeszkadza Ci efekt poduszki to polecam

Nigdy nie byłem fanem zakrzywionych ekranów. Jeśli chodzi o budowanie samemu to myślałem o tym ale jak sprawdziłem ceny ekranów ramowych to się nie opłaca. Do 1000 zł można mieć już wielki i dobry ekran, a drewno też kosztuje, chyba że będę robił sam ze względu na konkretny rozmiar bo jako że nie mam gdzie go schować to wymyśliłem że z drugiej strony zamontuje wielki obraz i powieszę obok na ścianie. Jednak najpierw spróbuję poszukać rozwijanego z napinaczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...