Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe do 5000zł


Backfrointer

Recommended Posts

49 minut temu, Piotr Sonido napisał:

 

 

Zatem poprosimy o konkrety teraz. Bo moc zasilaczy jest wyższa w Yamaha. 

Wyciągnij je i zbadaj dla nas.

 

1. nie jest

2.po inspekcji PCB nie nalezy isc dalej z badaniem tego modelu 

3. akurat w przypadku tych dwoch modeli denon to dzielo sztuki jesli chodzi o obwody i ich wykonanie

4.pozdrawiam odsluchowcow i dzialy sprzedazy sprzetu KD 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, a więc wracam po wizycie w salonach denona i doszedłem do konkluzji, że większość kasy powinno pójść na stereo+center, bo tam będzie najwięcej się działo, amplituner x2800h (chyba że są jakieś argumenty przeciw) i teraz jakieś sugestie były montować na ścianie dwa surroundy i albo dwa atmosy gdzieś wyżej na ścianie albo dwa sufitowe, ale z sufitowymi jest taki problem, że sufit będzie napinany i nie do końca wiemy, czy jest to możliwość. Mam teraz pytanie: sugerowane mi były kolumny po 3k (Polk signature)  i inne sprzęty, że kwota by wychodziła ponad 10k, czy naprawde jako laik zauważe różnice między kolumnami za 3k, a za 1,5k. Jaki tu by był tzw. "sweet spot"? Druga rzecz to zastanawia mnie, jak duża część kosztu będzie wynikała z samego faktu, że głośniki są nowe? Przecież głośniki chyba się nie zużywają, to czemu nie mogę kupić zestawu używanego, który był dobry 10 lat temu? Chyba dużego przełomu technologicznego nie było. Jeśli był to mnie poprawcie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Backfrointer napisał:

że większość kasy powinno pójść na stereo+center, bo tam będzie najwięcej się działo, amplituner x2800h (chyba że są jakieś argumenty przeciw)

Raczej w center i suba. Chyba, że słuchasz tez muzyki (ale i tutaj subwoofer pomoze). LR są następne w kolejce IMHO (kino). 

18 minut temu, Backfrointer napisał:

Jaki tu by był tzw. "sweet spot"?

Taki który Tobie odpowiada - cena nie musi tu świadczyć o tym co Ci bardziej podejdzie. 

18 minut temu, Backfrointer napisał:

Przecież głośniki chyba się nie zużywają, to czemu nie mogę kupić zestawu używanego, który był dobry 10 lat temu?

Dopóki ktoś nie wsadzi palucha w kopułkę albo nie da do pieca za mocno. Dodatkowo piankowe zawieszenia i kondensatory w zwrotnicach się starzeją. Czy to wszystko przekreśla używki - raczej nie. Wolałbym używane kolumny niż elektronikę. 

 

20 minut temu, Backfrointer napisał:

teraz jakieś sugestie były montować na ścianie dwa surroundy i albo dwa atmosy gdzieś wyżej na ścianie albo dwa sufitowe,

W 5.1.2 nie rób głośników na ścianie tylko na suficie, trochę przed kanapą. Jak na to wpłynie sufit napinany - nie wiem (osobiście uważam, że to jeden z głupszych trendów w obecnych czasach. Modne teraz a za 5 lat będzie uznawane za wiochę). Jeżeli natomiast ma być to spytaj specjalistó co to za materiał, czy bardzo tłumi i w jakiej odległości od sufitu będą to montować. Głośniki zamontuj wcześniej i tyle. Pewnie dodatkowy materiał będzie miał wpływ na dźwięk ale przejście z 5.1 na 5.1.2 to jak przejscie z gier 2D na 3D. Małe głośniki na sufit to np. Minx 12. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanKlor napisał:

W 5.1.2 nie rób głośników na ścianie tylko na suficie, trochę przed kanapą. Jak na to wpłynie sufit napinany - nie wiem (osobiście uważam, że to jeden z głupszych trendów w obecnych czasach. Modne teraz a za 5 lat będzie uznawane za wiochę). Jeżeli natomiast ma być to spytaj specjalistó co to za materiał, czy bardzo tłumi i w jakiej odległości od sufitu będą to montować. Głośniki zamontuj wcześniej i tyle. Pewnie dodatkowy materiał będzie miał wpływ na dźwięk ale przejście z 5.1 na 5.1.2 to jak przejscie z gier 2D na 3D. Małe głośniki na sufit to np. Minx 12. 

Sufit podwieszany to akurat decyzja praktyczna, ponieważ dużo nie zajmuje miejsca, a u nas już nie jest wysoko: 2,52 wysokości. Czy taki minx 12 nie będzie za bardzo wystawał? Myśleliśmy o takich "tubach" jak są w oświetleniu punktowym, żeby wystawały trochę, jeśli się okaże, że się nie mieszczą. Jeśli chodzi o to kino to już tak próbując zakończyć ten wątek. W co się kierować pod to 5.1.2, żeby powiedzmy w ±7tys. dostać jak najwięcej frajdy? Denon X2800h, kolumny i center tej samej marki (jakiej?), surroundy i sufitowe (jakie?). Przepraszam, że was tak wykorzystuje, ale po prostu modeli są miliony i nie mam zielonego pojęcia czym się różnią, bo jak dla mnie to tylko obudową i rozmiarem, póki ich nie przetestuje, a wiadomo, że wszystkich na świecie nie przetestuje. Jak można, to najlepiej, żeby były chyba białe albo coś w stylu dąb bielony. Dzięki za calą pomoc od początku wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Backfrointer napisał:

Sufit podwieszany to akurat decyzja praktyczna, ponieważ dużo nie zajmuje miejsca, a u nas już nie jest wysoko: 2,52 wysokości.

Podwieszany a napinany to 2 różne rzeczy. Mając tak niskie mieszkanie nie skorzystałbym z żadnego z tych rozwiązań. Chyba, że masz 160 cm wzrostu...

8 minut temu, Backfrointer napisał:

W co się kierować pod to 5.1.2, żeby powiedzmy w ±7tys. dostać jak najwięcej frajdy? Denon X2800h, kolumny i center tej samej marki (jakiej?), surroundy i sufitowe (jakie?).

Monitor Audio Bronze 100 4 sztuki plu c150. Subwoofer jak najlepszy na jaki zostanie. Na sufit możesz wziąć w sumie cokolwiek moim zdaniem..Czy się zmieścisz w 7k - nie wiem. Pogadaj z firmami z forum.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PanKlor napisał:

Podwieszany a napinany to 2 różne rzeczy. Mając tak niskie mieszkanie nie skorzystałbym z żadnego z tych rozwiązań. Chyba, że masz 160 cm wzrostu...

Sorki, pomyliły mi się nazwy, napinany. No nic nie poradze na to, ale mam 185 i tam nie przeszkadza mi bardzo ten niski sufit. Jedynie obawia mnie jakość audio.

3 godziny temu, PanKlor napisał:

Monitor Audio Bronze 100 4 sztuki plu c150. Subwoofer jak najlepszy na jaki zostanie. Na sufit możesz wziąć w sumie cokolwiek moim zdaniem..Czy się zmieścisz w 7k - nie wiem. Pogadaj z firmami z forum.

Dzięki jeszcze raz za pomoc, poszukam i postaram się coś wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bora902 napisał:

1. nie jest

No bo instrukcji widac że jest. Jak udowodnisz że jest odwrotnie?

22 godziny temu, bora902 napisał:

2.po inspekcji PCB nie nalezy isc dalej z badaniem tego modelu 

Udowodnij

22 godziny temu, bora902 napisał:

3. akurat w przypadku tych dwoch modeli denon to dzielo sztuki jesli chodzi o obwody i ich wykonanie

Udowodnij

22 godziny temu, bora902 napisał:

4.pozdrawiam odsluchowcow i dzialy sprzedazy sprzetu KD

Słuchałem obu :)

13 godzin temu, Backfrointer napisał:

Hejka, a więc wracam po wizycie w salonach denona i doszedłem do konkluzji, że większość kasy powinno pójść na stereo+center, bo tam będzie najwięcej się działo, amplituner x2800h (chyba że są jakieś argumenty przeciw) i teraz jakieś sugestie były montować na ścianie dwa surroundy i albo dwa atmosy gdzieś wyżej na ścianie albo dwa sufitowe, ale z sufitowymi jest taki problem, że sufit będzie napinany i nie do końca wiemy, czy jest to możliwość. Mam teraz pytanie: sugerowane mi były kolumny po 3k (Polk signature)  i inne sprzęty, że kwota by wychodziła ponad 10k, czy naprawde jako laik zauważe różnice między kolumnami za 3k, a za 1,5k. Jaki tu by był tzw. "sweet spot"? Druga rzecz to zastanawia mnie, jak duża część kosztu będzie wynikała z samego faktu, że głośniki są nowe? Przecież głośniki chyba się nie zużywają, to czemu nie mogę kupić zestawu używanego, który był dobry 10 lat temu? Chyba dużego przełomu technologicznego nie było. Jeśli był to mnie poprawcie. 

Byleś w salonie Denona. sugerowano Ci sprzęt danego producenta, dystrybutora. Musisz iść do niezaleznego salonu coś posłuchać.

Ale tak miedzy kolumnami za 1,5 a 3 jest różnica.

 

Faktycznie MA Bronze gra bardzo przyjemnie z elektroniką Denona.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...