Skocz do zawartości

Kompletowanie małego zestawu stereo


papierosza

Recommended Posts

Cześć!

Jestem tu nowy i w pierwszej kolejności chciałbym się przywitać ;)

 

Tak się składa, że zostałem posiadaczem tunera radiowego DigitRadio 143 CD.

Jednak nie posiadam niczego z czym mógłbym ten sprzęt zgrać.

 

Chciałbym się doradzić co najlepiej kupić, nie za miliony - by wykorzystać potencjał tego tunera?

Domyślam się, że wystarczy wzmacniacz oraz kolumny? Sprzęt planuję umieścić w pomieszczeniu 20m2.

 

Może istotne będzie też to, jaka muzyka będzie najczęściej odtwarzana - jazz, reggae, blues, country. 

 

Będę wdzięczny za wszystkie polecenia, rady oraz wskazówki. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Określ budżet bo "nie za miliony" to jest spory przedział. 

2. Nowe, używane ? bo tylko można się domyśleć, że używki. 

3. A jak kupisz w ciemno bez odsłuchu to możesz stracić masę frajdy. Idź do salonu i posłuchaj co oferuje rynek. 

4. Nic nie napisałeś o tym, czy już coś słuchałeś. Tzn na pewno na czymś odtwarzasz muzykę ale co to jest ? To da obraz w jakim jesteś miejscu bo z czasem apetyt rośnie i co byś nie kupił to będziesz dalej szukał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 1000 zł - 1500 zł cały zestaw

2. Mogą być używki

3. Dziękuję za radę ;)

4. Aktualnie moje słuchanie muzyki zaczyna i kończy się na głośnikach z laptopa, zwykłych głośnikach do pc czy wbudowanych głośnikach w TV. No i słuchanie ze smartphona ;)

 

Tak więc jestem zupełnie początkujący. Zdaje sobie sprawę, że apetyt rośnie. Zawsze marzył mi się gramofon ;) 
Chciałbym taki zestaw, żebym nie stwierdził po 2h słuchania ze to badziew ..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papierosza Wspomniane przez Ciebie Tannoy M2 są naprawdę fajnymi paczkami. Dadzą więcej wyrafinowania, niż proponowane przeze mnie Quadrale. Zwłaszcza przy jazzie, poza tym wokale będą bardziej prawdziwe, lepsza scena, przyjemne barwy.

Ale przy reggae, czy ogólnie muzyce z większym prądem, to Quadral będzie miał większe przyłożenie, bas zejdzie niżej a próg kompresji będzie wyżej.

Poza tym niektóre oferty na Tannoy M2 są mocno przeszacowane. Nie wiem, skąd to się bierze. Fakt, M2 to chyba najlepsze tanie Tannoy z tamtych czasów, choć recka HiFi i Muzyka była też lekko przesadzona, zwłaszcza jeżeli chodzi o bas i dynamikę. Nie są one złe w M2, ale wspomniany Quadral pokazuje różnicę w tym zakresie. Siłą M2 jest ich muzykalność, eteryczność w bardziej subtelnych klimatach. Zagrają i cięższą muzykę, ale do tego lepiej nadaje się jednak Quadral. 

Jeżeli boisz się starości wzmacniacza, jak zaproponowanego przeze mnie NAD C370, to weź pod uwagę coś z nowych wzmacniaczy w klasie D, np. Wiim, SMSL. Dobrze ogarną i Tannoy i Quadral i zajmą mało miejsca na półce.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...