Skocz do zawartości

Bi amping - końcówka klasy D (pro) do hybrydy


Recommended Posts

Koledzy, zakupiłem głośniki Jmlab Electra 936 i muszę je teraz czymś rozbujać. Mam pożyczonego od znajomego Vincenta SV 227 ale chyba trochę mu brakuje mocy. Ogólnie jest dobrze ale czuć, że można wycisnąć więcej z tych kolumn, nie grają z takim rozmachem. 
Zastanawiam się na takim rozwiązaniem, żeby na dolne pasmo dać jakąś końcówkę. Dół jest cięty na 300 Hz więc nie wiem czy tu trzeba coś bardzo wysokiej jakości czy może wystarczy jakiś Monacor STA 400D czy Crown XLS 1000 w klasie D (trochę tez rachunki będą też niższe ;)). Resztę obsłuży Vincent lub inny, docelowy wzmacniacz z wyjściem pre. Tych końcówek w klasie D jest na mało "w używkach" i zastanawiam się czy nie kupić np. czegoś z NADa czy Rotela ale tu nie wiem czy nie będzie problemu z dopasowaniem głośności obu klocków. O ile w firmowych zestawach jest to już odpowiednio "spasowane" o tyle jak podłączę coś z innej firmy może się coś rozjeżdżać. W tych klasy D też chyba są jakieś pokrętła na froncie.
Czy można jakoś tę głośność skompensować, gdyby okazało się, że dolny zakres na takiej przykładowo starej końcówce NADa, gra za cicho/za głośno?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STA400 jest OK. Problemem będzie podgłaśnianie całego zestawu bo osobno dol i osobno góra. Prościej byłoby użyć końcówek mocy i sterować osobnym pre. Jedna gałka na dwie końcówki lub końcówkę i integrę.

Testowałem tak Heresy III. Dół napędzałem końcówką Hypexa NC122MP po XLR, a górę wzmacniaczem lampowym po RCA sterowanie EversoloA6. Ma opcję puszczania sygnału jednoczesnie po RCA i XLR. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MariuszZ napisał:

Jeżeli to pre to jest na 90% 😉 tylko, że z Vicka górę wyregulujesz, a co z dołem? Niby STA ma regulacje ale nie wiesz czy kręcąc dwoma potkami równo będzie sygnał wzmacniany. 

 

Ale to nie jest tak, że raz się dostraja głośność w tym STA a później jak robię głośniej na Vicku to i na STA się robi głośniej, bo "większy" sygnał idzie z pre?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...