Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. 

Jestem świeżo po zakupie i podłączeniu ww kolumn. Niestety podczas testów wyszło, że nie działa albo tweeter w jednym z nich (sprawdzałem - jest podłączony) albo nie działają oba większe i to zależy czy podepnę je z tyłu przez LF - nie działa tweeter lub HF - tylko tweeter działa. 

Nie wiem za bardzo gdzie szukać problemu, bo nawet jak zamienię kolumny miejscami to jest to samo w tej jednej więc wykluczam podłączenie , końcówki i sam przewód.

Jeśli macie jakieś rady zanim uderzę do sprzedawcy, chociaż tego wolałbym pominąć - zamówienie z Francji sklep FNAC, to chętnie przeczytam co mogę zadziałać albo ewentualnie czy może szukać kogoś kto to ogarnie.

 

Będę wdzięczny za sugestie, pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana!
Dla potomnych w razie czego - zamieniłem miedziane blaszki na kawałek przewodu, którym podłączone są kolumny do amplitunera.

Z jakiegoś powodu nie stykają odpowiednio, obstawiam nakrętki, bo blaszki brałem ze sprawnej kolumny i było to samo.
Przetestowane na różnych częstotliwościach i demkach - wszystko pięknie gra (na razie po cichu dla wygrzewania), tweetery ok, jak i pozostałe dwa głośniki.

Dzięki wielkie za pomoc!
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...