Skocz do zawartości

Konfiguracja eARC: Pioneer VSX-935, LG 55NANO863, Sony UBP-X800M2 - brak dźwięku w TV


Recommended Posts

Dzień dobry

Jestem tu nowy więc bardzo proszę o wyrozumiałość :) 

Zacznę od początku. Próbuję skonfigurować eARC w moim kinie domowym, ale ciągle mam problemy. Elementy składowe kina to:
1. Amplituner Pioneer VSX-935 z obsługą eARC.
2. Telewizor LG 55NANO863 z obsługą eARC.
3. Odtwarzacz blu-ray Sony UBP-X800M2 z dwoma HDMI: HDMI1 do przesyłu Audio - Video i HDMI2 do przesyłu Audio. Odtwarzacz ten działa w taki sposób, że domyślnie przesyła dźwięk i obraz przez HDMI1, ale gdy będą połączone dwa urządzenia TV i amplituner, to sygnały są rozdzielane na obraz do HDMI1 i dźwięk do HDMI2. Gdy wyłączy się amplituner, to dźwięk powinien wrócić do HDMI1.

Połączone jest to w taki sposób:
1. Amplituner połączony jest z telewizorem kablem HDMI Ultra High Speed z obsługą eARC. Oba urządzenia są połączone gniazdami z obsługą eARC i w obu urządzeniach jest włączona obsługa HDMI-CEC oraz eARC.
2. Odtwarzacz blu-ray jest połączony z gniazda HDMI1 do telewizora kablem HDMI High Speed.
3. Odtwarzacz blu-ray jest też połączony z gniazda HDMI2 z amplitunerem do wejścia BD/DVD kablem HDMI High Speed.

Problem jest taki, że gdy te sprzęty są połączone w powyższy sposób, to dźwięk z blu-ray nie jest transmitowany do TV, dźwięk jest odtwarzany przez amplituner. Wyłączenie amplitunera nic nie zmienia, dźwięk nie powraca do HDMI1. Jedynym rozwiązaniem jest fizyczne odłączenie kabla z HDMI2 odtwarzacza blu-ray lub odłączenie kabla HDMI z amplitunera z eARC.

Czy ktoś może pomóc w rozwikłaniu tej zagadki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanKlor napisał:

Podłączyć BD do amplitunera a amplituner do telewizora. W sumie 2 kable.

Dzięki za odpowiedź.

Właśnie w tej konfiguracji też mi nie działa prawidłowo. Jedynie działa wtedy gdy odłączę kabel pomiędzy TV i ampli. Ale ja chcę wykorzystać potencjał eARC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jeszcze raz. Zrób tak.

TV - HDMI - AVR - HDMI - BD Między TV a AVR jeden kabel HDMI, między BD i AVR jeden kabel HDMI. 

Musi działać. Ważne, żeby podłączyć do odpowiednich gniazd HDMI. W TV to niekoniecznie HDMI1 - trzeba to sprawdzić.

Nie ma czegoś takiego jak potencjał eARC w Twoim przypadku. Nie masz niczego na TV co wygeneruje gęstą ścieżkę audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię na ten czas jak piszesz, czyli TV - HDMI - AVR - HDMI - BD Między TV a AVR jeden kabel HDMI, między BD i AVR jeden kabel HDMI.

Jeśli chodzi o eARC to jestem w stanie przesłać Dolby Atmos 7.1 z MAX (dawny HBO Max) z TV do amplitunera przez eARC. Sprawdzałem to i amplituner wyświetla na wyświetlaczu rodzaj dźwięku Dolby Atmos 7.1 i słychać bardzo dobrze z każdego głośnika dźwięki.

Edytowano przez Tomasz Gruszczyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...