Skocz do zawartości

AUDIO TOUR DE POLOGNE 2017!


Recommended Posts

Witam wszystkich, jeśli temat zamieszczam w niewłaściwym miejscu to proszę o wyrozumiałość, gdyż podobnej tematyki nie mogę znaleźć w obecnych tematach.

Poniżej publikuję tekst z portalu FB, myślę, że warto wybrać się na prezentację jeśli ktoś będzie w pobliżu.
Osobiście zastanawiam się nad Gdańskiem, aż tak daleko nie mam, jakieś 180 km.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Pylon Audio EMERALD „Touched by High Fidelity”
AUDIO TOUR DE POLOGNE 2017!

Przygotowane wspólnie przez producenta kolumn głośnikowych, jarocińską firmę Pylon Audio oraz magazyn „High Fidelity” kolumny EMERALD HF miały na celu pokazanie możliwości technicznych i technologicznych Pylona, który specjalnie dla tych kolumn zaprojektował głośniki nisko-średniotonowe, ale przede wszystkim zademonstrowanie czytelnikom „High Fidelity” cech, które dla redaktora naczelnego, Wojciech Pacuły, są istotne przy ocenie produktów audio.

Wszyscy zainteresowani mogli je obejrzeć i posłuchać, jak grają w czasie wystawy Audio Video Show 2016 w Warszawie, jednak premierę miały kilka dni wcześniej, 31 października w krakowskim salonie Audiotrendt. Wojciech Pacuła poprowadził wówczas warsztaty, w czasie których opowiedział o powstaniu kolumn, wskazał cechy, którymi się miały charakteryzować, a przede wszystkim zaprezentował nagrania, mówiąc przy tym o ich cechach, brzmieniu oraz historii powstania. W przygotowaniu pokazu pomogły firmy Audio Punkt i Artur Mierzwiak, który przywiózł ze sobą elektronikę firmy Soul Note, a także firma Fezz Audio, która zapewniła wzmacniacz lampowy swojej produkcji.

Więcej można przeczytać TUTAJ http://highfidelity.pl/news/touched-by-hig...n-audio-emerald

Spotkanie to zaowocowało wieloma mailami do firmy Pylon Audio i do redakcji „High Fidelity”, w których melomani żałowali, że nie mogli na tym pokazie być obecni. Dlatego też Pylon i HF zdecydowały wspólnie o tym, że należy pokazać te kolumny jak najszerszej grupie melomanów i fanów dobrego dźwięku. Przygotowały więc cztery prezentacje, które będą miały miejsce w 2017 roku, pod wspólną nazwą Audio Tour de Pologne 2017.

Na pierwsze spotkanie zapraszają wszystkich chętnych już 11 lutego do gdańskiego salonu Premium Sound, na godzinę 12.00. Warsztaty będą podzielone na dwie części, każda po 45 minut, z 15-minutową przerwą. Na całość trzeba sobie więc zarezerwować ok. dwóch godzin.

Kolejne spotkania:

• 8 kwietnia 2017 – Łódź – Q21 http://www.q21.pl/,
• 26 sierpnia 2017 – Warszawa – Audiopunkt http://www.audiopunkt.com.pl/,
• 21 października 2017 – Poznań – Audiostrefa http://www.audiostrefa.pl/,
• 9 grudnia 2017 – Jarocin – zakład produkcyjny Pylon Audio http://www.pylonaudio.pl/ – w czasie spotkania będzie ona świętować 5. rocznicę powstania.

W czasie spotkań z Państwem chcielibyśmy porozmawiać o najlepszych sposobach ustawienia kolumn w pokoju. To najczęściej zaniedbany element w systemie. Podrzucimy słuchaczom kilka przydatnych porad i tricków, dzięki którym kolumny maja szansę zagrać dokładnie tak, jak sobie wymarzyli. Omówione zostaną także zasady rządzące systemami audio, zalety i wady różnego typu wzmacniaczy, jak również sposoby okablowania systemu.

Najważniejsza będzie jednak część poświęcona odsłuchom. W trakcie prezentacji Wojciech Pacuła, redaktor naczelny magazynu „High Fidelity” omówi wybory, którymi kieruje się podczas testów produktów audio, wskaże najważniejsze cechy kolumn Emerald HF, a także opowie o sposobach rejestracji dźwięku, jego obróbki i o tym, jak muzyka jest wydawana. Można będzie usłyszeć nie tylko dobrze znane płyty, ale i absolutne unikaty.

Już teraz zapraszamy wszystkiej zainteresowanych, zapewniamy dużo dobrej muzyki, nieznane informacje i ciekawostki, a także możliwość porozmawiania z autorami Emeraldów oraz twórcą magazynu „High Fidelity”.

DO ZOBACZENIA!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Tak, byłem. Oto recenzja:

Spotkanie miało trwać ok 2 godzin, po 45 min dany blok i 15 minutową przerwą, jednakże Wojciechowi Pacule usta się nie zamykały icon_wink.gif i pierwsza część trwała ok 1,5 godziny. Jak dla mnie bardzo dobrze.

Podczas prezentacji Wojciech przedstawiał dane nagrania opowiadając o poszczególnych cechach, historii powstania, na co zwrócić uwagę przy odsłuchach. Przedstawione nagrania były bardzo zróżnicowane pod każdym względem. Pojawiły się nagrania monofoniczne, starsze wydania płyt, płyty nagrane prawie że amatorsko oraz te z szanowanych wytwórni (przeważnie japońskich). Przy okazji oberwało im się za to, że nie potrafią wykonać żadnych dobrych kolumn (ponoć nie słyszą tak dobrze jak europejczycy wyższych tonów).
Wojciech Pacuła w bardzo dostępny sposób przedstawiał różne aspekty związane z audio, opowiadał o konstrukcji kolumn, ich produkcji (przetwornik nisko-średniotonowy zastosowany w kolumnie to produkcja własna Pylon Audio). Można było także usłyszeć o historii powstania, testach, ponad 70 prototypach itp.).

W prezentacji uczestniczył także główny inżynier projektu (Pylon Audio), który podczas spotkania musiał się zmierzyć się z kilkoma pytaniami od publiki, która dopisała, trzeba było donosić dość sporo krzeseł. Także kilka słów opowiedział przedstawiciel firmy Fezz Audio (chyba nawet właściciel, lub ktoś z wyższych kręgów firmy), przepraszam, ale nie pamiętam nazwiska. A temu, gdyż w drugiej części został do systemu podpięty wzmacniacz lampowy tejże firmy (chyba to była Titania ). Obecny był także właściciel firmy Pylon Audio.

Wśród słuchaczy nie było żadnej kobiety, co szybko zostało wytłumaczone po krótkim bloku związanym z aspektami technicznymi prezentowanych kolumn. Raczej żadna kobieta by tego nie zniosła icon_wink.gif

A właśnie, prezentowane kolumny to Pylon Audio Emerald HF


Teraz sprawa najważniejsza- odsłuch.


W pierwszej części spotkania kolumny napędzał wzmacniacz Soul Note to był chyba model SA730, ale przepraszam jeśli się pomyliłem. Odtwarzacz CD także tej firmy.

Odsłuchy były (jak już wspomniałem) przerywane krótkimi wzmiankami na temat samych nagrań, technologi nagrania, krótkiej historii wykonawcy, cechami konkretnych wydań i nagrań.

Pomieszczenie odsłuchowe o wielkości ponad 30m2, zaadoptowane akustycznie (panele absorbujące w dość znacznej ilości) oraz panele hybrydowe. Generalnie pomieszczenie dość dobrze wytłumione, ale wg mnie nie przytłumione. Hybrydy, panele pochłaniające i pułapki basowe na ścianie przedniej, na bokach panele pochłaniające oraz kilka hybryd. Tył był mało istotny, gdyż my robiliśmy za rozpraszacze i absorbery.

Wykonanie kolumn pierwszorzędne, bardzo ładnie się prezentują, to musiał być fornir. Kolumny ponad metr od tylnej ściany, skręcone w stronę słuchacza ( co pozytywnie wpływa na odbiór fal dźwiękowych, ale nie chcę tu pisać o akustyce). Lekki pochył ku tyłowi.

Co do brzmienia.
Na pewno brzmienie tych kolumn jest bardzo dobre. Bardzo lubię w brzmieniu detaliczność (selektywność rozdzielczość ), a to ja tam usłyszałem. Barwowo również należą się ukłony. Bardzo ładnie była wyrysowana scena stereo. Utwór Peter Paul and Mary "In the wind" zabrzmiał zjawiskowo. Co prawda mamy tu praktycznie sam wokal, ale rozłożenie na siatce było świetne, zaś wokale na siebie nie nachodziły. Dynamiki tym kolumn także nie można odmówić. Przedstawiony repertuar odsłuchu był bardzo różnorodny i ja osobiście nie usłyszałem jakiejś "wtopy". Było detalicznie, rozdzielczo, selektywnie, z dynamiką i nawet mogę powiedzieć dość muzykalnie jak na konstrukcje podłogowe. Pomieszczenie odsłuchowe było dość dobrze wytłumione, jednakże momentami słyszałem dość duże dociążenie niskich rejestrów, dało mocno "na dole". Nie wiem jak to zabrzmi w warunkach bardziej mieszkalnych. Myślę, że "basoluby" mogłyby być wniebowzięte (ale to mogło być też spowodowane danymi warunkami odsłuchowymi). Ja zwolennikiem basu nie jestem, jednak preferuję brzmienie kolumn podstawkowych. Jednakże to moje preferencje, obiektywnie muszę przyznać, że kolumny na pewno są godne sprawdzenia jeśli ktoś się w tym budżecie porusza. Według mnie do pomieszczeń ponad 20 - 25 m2 są godne odsłuchu i sprawdzenia, czy akurat to nie jest nasza filozofia brzmienia.
Ponadto ciekawy jestem jak te kolumny zabrzmią z inną elektroniką.

W drugiej części została podpięta lampka Fezz Audio, ale tu się nie wypowiem, bo miejsce siedzące musiałem zwolnić (taka umowa, jak ktoś siedział na pierwszej części to powinien zwolnić miejsce dla wówczas stojących) i stałem gdzieś z boku jeszcze za plecami innych. Totalnie zero odbioru i to już ciężko nazwać słuchaniem. Aczkolwiek ten skrawek lampowego brzmienia co do mnie docierał był mocno zaskakujący, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Podsumowując:

Kolumny na pewno warte zainteresowania, warsztaty bardzo ciekawie zorganizowane i jeśli ktoś ma taką możliwość nie widzę innej opcji żeby się nie pofatygować i samemu ocenić (jest jeszcze kilka terminów i lokalizacji). Podczas warsztatów można było wylosować kolumny podstawkowe Pylon Opal, IC Fezz Audio, koszulki. Warto !


Z mojej strony podziękowania za osobiste zaproszenie na warsztaty od gdańskiego Premium Sound http://www.premiumsound.pl


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...