Skocz do zawartości

KOMENTARZE, OPINIE

Fora

 1. Nic o nas bez Was

  Uwagi i pytania dotyczące forum, portalu i miesięcznika AUDIO.

  2 002
  postów
 2. Rozmowy (nie)kontrolowane

  Rozmowy i rozmówki tematyczne, czyli groch z kapustą.

  2 402
  postów


 • Ostatnie posty

  • X2HR to wokółuszne i rozmiarowo podpasują większości użytkowników.
  • No doszedł do mnie wczoraj, słucham tych słuchawek kilka dni i... nie jestem zachwycony za bardzo. Dla mnie wydaje się być mega jasno, w sensie góra jest dość ostra. Czasem aż wzdrygam bo dynamika dźwięku przy niektórych przejściach jest za mocna.  Podłączając do kilku źródeł na każdym jest podobny efekt, basu jest dość mało (a z recenzji wielu wynika, że jest odwrotnie, mimo otwartej konstrukcji). Scena spoko, wszystko w niej niby ok, ale no jakoś wydaje mi się, że one po prostu sybilizują, nawet z ciemnym i mającym co najmniej poprawną górę DAC'iem. Rozumiem, że to słuchawki nie za tysiąc czy kilka tysięcy, ale... są słuchawki tańsze, z którymi nie ma problemu w górnych pasmach. Wydaje mi się także, że dźwięk trochę się zlewa przy i tak dobrej scenie i dźwięki nakładając się na siebie ,,gryzą się". Dodatkowo korektorem wycofałem lekko całe pasmo od 1khz o 2-3 dB i podniosłem niższy bas. No niby jest trochę lepiej. Na początku zachwyciłem się, ale teraz no nie wiem... Jest to moja pierwsza konstrukcja otwarta i może muszę się przyzwyczaić...? Do niedawna byłem osobą, która słuchała na HyperX Cloud I przez kilka lat,  na moich uszach przepracowały wiele godzin...  Miało być dość muzykalnie, miały wybaczać sporo nagraniom, miało się łatwo ,,wejść" w brzmienie, ale no niestety coś jest nie tak. Szkoda mi oddawać DFB, bo jest to świetne urządzenie, fajnie zadziałał bas w tych słuchawkach, w końcu jest słyszalny. Gdybym miał zmieniać to prędzej znowu słuchawki. Te nadają się do klasyki i nagrań akustycznych, HP151 do rocka, a do popu...?  Będę miał 10 par słuchawek, a każde do czegoś innego   W sumie jeszcze jedną mam teorię... możliwe, że muszą one przegrać z tydzień-dwa... chyba brzmią dość... cyfrowo? Co myślicie?
  • To coś nie wyszło;) Już na wstępie, przy podpisywaniu umowy, przepłacili ponoć 2-3 razy. Z szybciej też kupa, Bo co to za szybciej, jak respiratorów nie ma, a te 200 co jest, to dostarczone z opóźnieniem i nienadające się do użytku? 
  • Tak, dobrze pamiętasz, u mnie kłopot, bo mój SET już jest transparentny (kolega Marcin zawsze tak twierdzi). Z samego srebra nic nie próbowałem, chociaż mam gdzieś schowany RCA Real Cable 1018, który ma w sobie coś ze srebrem i tego przewodu nie używam nigdzie, właśnie przez ten dodatek. Był też czas testowania XLR Nordost`a, ale szybko zrezygnowałem. Niestety, ale tylko testy na własnym systemie potwierdzą czy kabel się wpasuje czy nie. Ja walczę z sieciowym do wzmacniacza i ciągle nie to, a jestem już cholernie wysoko, ten był ostatnio testowany i też nie pasował. https://postimg.cc/vgrjJ51Y   https://postimg.cc/yD2bWLc6 W nowym magazynie AV jest test analogowych XLRów z półki 3-4,5k, jak jesteś mocno zainteresowany daj znać na PW to go podeśle linka to testu.  
 • Ostatnio poruszane tematy

×
×
 • Utwórz nowe...