Skocz do zawartości

Zmiana kolumn ...


Note

Recommended Posts

Witam serdecznie. Nadszedł czas na zmianę kolumn. Moje obecne kolumny to Klipsch Icon Kf 26.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
2500 - 3000zł choć wolałbym tą niższą granicę, ale jeżeli miałaby być duża różnica dokładając te 500 zł to oczywiście ta wyższa kwota.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
Kolumny stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Pioneer A 676, Pioneer Pds 901, Pioneer Pds 802, Denon Dcd 720ae, Pioneer F 504.

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
20m2 w kształcie kwadratu. Kolumny mogę odstawić od tylnej ściany max 50cm , od bocznych po 1m. Mile widzane br z przodu kolumny, ale nie koniecznie. Kolumny podłogowe.

6) Jakiej muzyki słuchamy
Heavy Metal, Hard Rock, Pop, Rock and Roll lata 60

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Zapewne na parę lat, chyba , że znowu nie wytrzymam icon_wink.gif

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Dobrze jakby kolumny miały dość wysoką skuteczność, czasem lubię głośniej zagrać

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak więc przyszedł czas na zmiany. Myślę , że póki co największą zmianę usłyszę wymieniając kolumny.

Jaki lubię dźwięk
: ciepły, dociążony z mocną podstawą basową, ładną średnicą i w miarę możliwości rozdzielczą górą, ale nie szorstką, dźwięk z powietrzem, dynamiczny.

Jakiego dźwięku nie lubię: suchego, zimnego , analitycznego do bólu

Chciałbym aby bas był w miarę możliwości dobrze kontrolowany ze względu na często używaną podwójną stopkę w muzyce cięższej, aby się nie zlewało oraz aby była jak największa separacja instrumentów przy dużo składowych utworach, choć wiem, że dużo zależy tu od realizacji płyt i również od wzmacniacza , ale to kiedy indziej.

Co mi się podoba w obecnych kolumnach
: Skuteczność, Przy głośnym słuchaniu praktycznie brak zniekształceń, dobrze kontrolowany dość twardy bas, otwartość, powietrze z jakim grają.

Co mi się nie podoba w obecnych kolumnach: Czasami grają trochę za sucho, brakuje tej słodyczy, troszkę za mało średnicy. góra jest za mało rozdzielcza, przy wielu instrumentach talerzy itd zaczyna szeleścić, zlewać się.

Prośba do was drodzy Panowie, czy moglibyście coś polecić co by zagrało mniej więcej zgodnie z moimi wymaganiami, zdaję sobie sprawę że są duże , ale lepiej wypisać więcej niż za mało, a tak może coś się zbliży do tego.

W przyszłości będę chciał wymienić wzmacniacz na coś lepszego , ale póki co chcę skupić się na kolumnach, myślę że to dobra droga aby polepszyć dźwięk.

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note, jestem pod wrażeniem jak napisałeś ten post. Czy mogę dawać młodym adeptom sztuki audio link do Twojego "tematu", by pokazać jak się powinno napisać pierwszy post?
Wiem, jesteś na forum już od ponad roku, ale to jest właśnie pierwszy post, bo o coś nowego pytasz.
Nie dla każdego jest to jednak oczywiste.

Dobrze wiesz, że grają nie tylko kolumny i pomieszczenie, ale także elektronika i okablowanie a także różne "diwajsy".
Jak ktoś kiedyś napisał "wszystko gra". A jak niedawno stwierdził Wpszoniak, o czym od dawna myślałem ale jakoś nie zdołałem tego wyartykułować, bardzo ważna (o ile nie najważniejsza) jest synergia.
Taka droga rozwoju o jakiej piszesz jest dobra.
O kable nie pytam, bo przecież nie będziemy do nich dobierać kolumn icon_wink.gif
Ale zapytam później.

Właściwie, mam tylko jedno pytanie. Czy te 50 cm do tylnej ściany mierzyłeś od tylnej ścianki kolumn, czy od przedniej (tak się powinno mierzyć, ale o tym nie piszę, by nie wprowadzać zamieszania). Choć właściwie, to jeszcze inaczej powinno się mierzyć icon_cool.gif
I pozostaje mi poszukać, zaproponować Ci coś icon_biggrin.gif
Ale cierpliwości.
Inni koledzy może w tym czasie też coś podrzucą?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie f1angel icon_wink.gif
Jak najbardziej proszę wykorzystywać ten temat do ukazania poprawności pisania pierwszego postu icon_biggrin.gif Cieszę się , że wyszło to dobrze icon_wink.gif

Kabelkami zajmiemy się później, na pewno będą do wymiany icon_wink.gif
Oczywiście wiem doskonale, że "wszystko gra", każdy element jest ważny. Napewno w przyszłośći będę chciał wymienić wzmacniacz, aby nie ograniczał przyszłych kolumn. Plusem jest to , że mam 3 odtwarzacze cd, w sumie każdy o różnej charakterystyce brzmienia więc będę mógł sobie "dobrać" , doszlifować nimi dźwięk do nowych kolumn. Oczywiście może być w przyszłości opcja że je wszystkie sprzedam i kupie jeden porządniejszy, ale to nie ten czas i nie ten temat. Akustyka oczywiście na pierwszym planie jest.

Tak, te 50 cm mierzyłem od tylnej ścianki kolumn. Dzięki za informację jak się powinno mierzyć, nie pomyślałem o tym. Ale faktycznie przecież głębokość kolumny może mieć 25 cm , a może 40cm i wtedy ta różnica w odległości się zmienia.
A więc licząc od przedniej ścianki kolumny to 85 cm icon_wink.gif

Z zakupem nie śpieszy mi się wogóle. Wolę aby dłużej to trwało i zakupić coś sensownego niż na szybko wtopić pieniądze.

Dziękuję za pomoc icon_wink.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postarałem się coś wyszukać, aby uczestniczyć w "rozglądaniu" i ogólnie czytając różne fora , więcej zagranicznych w sumie, dużo ludzi chwali te kolumny:

http://olx.pl/oferta/infinity-kappa-8-2-i-...html#870139d887

Oczywiście to tylko poglądowe, w razie co za daleko alby podjechać. Co myślicie o nich? Druga sprawa czy by nie były za duże do 20m2.

Znalazłem jeszcze takie cuda, ale o nich nic nie mogę znaleźć:

http://allegro.pl/infinity-kappa-70-i6194694786.html Te na pewno są z niższej serii.

Zaciekawiły mnie jeszcze takie kolumny czytając opinie , ale te zdecydowanie za drogie i chyba też za duże do mojego metrażu:

http://allegro.pl/canton-ergo-sc-l-stan-id...6171595572.html

Oczywiście jeszcze kwestia czy w ogóle one by pasowały w miarę do mojego wzmacniacza icon_wink.gif

To są tylko przykłady jakie udało mi się znależć, nie wiem czy wogólę dobrze celuję icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny bardzo dobre, ale szczególnie Infinity nie są łatwe do prawidłowego napędzenia. No i faktycznie duże.
Z Cantonami znacznie łatwiej uda Ci się uzyskać ciekawe efekty. Poza tym mają kontroler, który pozwoli dopasować kolumny do metrażu pokoju..

Tylko, że to chyba dźwięk nie do końca taki, jaki chcesz uzyskać. Oczywiście brzmienie tych kolumn jest dynamiczne, przestrzenne, rozdzielcze i bez wyostrzeń jeśli współpracują z dobrą elektroniką.
Natomiast raczej nie ocieplone czy soczyste. Suche mogłoby być z nieodpowiednią elektroniką. Na razie na pewno nie z Twoim wzmacniaczem a później musiałbyś uważać. Może kupując jakiś wyższy model Musical Fidelity czy Atoll, Audio Analogue, albo jakiś wzmacniacz hybrydowy.
Tanio nie będzie, bo jak pisałem innemu koledze z forum, to są kolumny znacznie lepsze niż można by sądzić z ceny.
I tu wzmacniacz trzeba by kupić pewnie w podobnej cenie.
Zresztą kolega kupił podobne kolumny i wzmacniacz Pioneera, więc jeśli chcesz obserwuj jego wątek. Może napisze jak kolumny i wzmacniacz razem grają
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...30&start=30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...