Skocz do zawartości

Yamaha DSP E1000


buashey

Recommended Posts

Witam. Jako ze wierze tylko w dwa kanały.. to 5.1 jest dla mnie dość obcym terminem nie mniej jednak myślę by dorzucić coś więcej do tego co mam (Y Ca-400 + Bose 601 + Y CDV) przymierzałem się do kupna NAD-owskiego Ampli do kina ale dostałem propozycje zakupu tytułowej Yamahy która mocą nie grzeszy ale mnie to odpowiada ponieważ stary dual CV60 20W na kanał świetnie grał. Do tego mam dobre stare KEF które wstępnie chce przeznaczyć na satelity.. nie mniej jednak chodzi mi o coś takiego czy ten "procesor dźwięku" udźwignie to ? czy warto łączyć z wzmacniaczem ? i jak to zgrać do kupy ? żeby miało ręce i nogi. Przeczuwam ze to idiotyczne pytanie nie mniej jednak prosiłbym o poważną odp. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DSP to nie jest zbyt wysoki model, no i ma już swoje lata (brak dekoderów - jest tylko efekt Dolby Surround). Symuluje tylko dźwięk wielokanałowy na podstawie sygnału stereo, moc też nie jest zbyt duża.
Jeżeli chcesz mieć kino domowe, to lepiej kup sprzęt z wejściami cyfrowymi i lepszymi dekoderami...

Napisz pełne symbole posiadanego sprzętu (poza Bose 601 - reszta jest mało czytelna).

Pozdrawiam
PS. Jeżeli nadal interesuje Cię ta Yama, to :
1. Co chcesz osiągnąć przez podłączenie tego DSP?
2. Napisz pełne symbole posiadanego sprzętu (poza Bose 601 - reszta jest mało czytelna).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pełnej symboliki sprzętu bo nie mam nawet resztek tabliczek/naklejek ze specyfikacja mam tylko nie do końca czytelną date 19x9(stawiam ze to 79`) Moc jak sięgam pamiecią to ok 80 -100W 8Ohm (sprzęt ś.p. dziadka) . A co chce osiągnąć ? Chce zobaczyć kilka koncertów. Nie będę też miał dobrego odtwarzacza dvd więc jeżeli to działa to wydaje mi się ze narazie wystarczy. Wiadomo ze to będzie służyło jako przejściowe ekonomiczne rozwiązanie. Wiec ponawiam pytanie jakich efektow moge sie spodziewac po podłaczeniu całosci czegoś akceptowalnego ?Pozdrawiam
ps. (przepraszam za chaotycznosc wypowiedzi)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz więcej i zamieść fotki swojego sprzętu (przód oraz tył z gniazdami przyłączeniowymi), będzie można coś więcej zaproponować.
Co rozumiesz pod Y CA-400?
Czy chodzi Ci o wzmacniacz Yamaha CA-400
http://www.classicaudio.com/value/yam/CA400.html

Podłączając Yamę DSP-E1000 możesz oczekiwać, że procesor w tej Yamie będzie usiłował wyprodukować sygnał wielokanałowy na postawie podanego sygnału stereo. I zapewne jakieś efekty będą - tylko czy Cię zadowolą, to już nie wiadomo. icon_rolleyes.gif
I to było na tyle...

Pozdrawiam
PS. Co to jest Y CDV ???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...