Skocz do zawartości


  • Ostatnie posty

    • Dalej czekam na naprawę w międzyczasie czytając kolejne porcje materiałów o innych wzmacniaczach.  Zaczynam się zastanawiać czy w tym Magnacie nie będzie mi brakowało automatycznego włączania, które w sumie jest fajne jak odpala się TV.  
    • Zdanie sąsiadów reguluje się gałką w AVR a nie liczbą kanałów. 😉    Kwestia systemu kalibracji.  Tak czy inaczej nie kupiłbym amplitunera bez Diraca. Koszt adaptera bezprzewodowego do suba to ~600 PLN.    Na Twoim miejscu planowałbym 1 suba w lewym gónym, a 2 w prawym dolnym rogu ostatniego planu. 
    • za to sąsiedzi mogą mieć inne zdanie  a suba wypada mieć "po kablu" czy bezprzewodowo też będzie ok? bo jak bezprzewodowo to w sumie nic nie muszę teraz planować. Ale nie wiem czy bezprzewodowy sub to standard czy jednak będzie mocno ograniczać wybór ampli/subów + zwiększać koszty. Wstępnie zakładałem sub gdzieś przy kanapie, bo po drugiej stronie jest już tłoczno. 
    • @Łukasz P. i @lion odpowiem Wam obu razem, bo odpowiedz jest taka sama 🙂 Podlaczenie dwoch subow absolutnie nie gwarantuje ze bedzie lepiej, co wiecej, moze nie tylko nie byc lepiej ale moze byc i znacznie gorzej, bo moga sie wzajemnie niwelowac przy zlym ustawieniu 🙂 Wiec zgranie dwoch subow razem nie jest takie hop siup ze stawiamy gdziekolwiek i juz 🙂 W obu Waszych przypadkach macie suby postawione w niemalze najgorszych mozliwych miejscach, wiec wyrownanie tego nie bedzie latwe 🙂 i jak juz pisze o zlych wiadomosciach, to dopisze jeszcze ze obaj macie suby ktore nie nadaja sie za bardzo do kina, wiec definitywnie przy dolozeniu drugich dwoch ktore tez nie nadaja sie do kina, nie bedzie efektu WOW na pewno 🙂 Teraz dobre wiesci - za nie za duze pieniadze mozecie dolozyc po subie ktory do kina sie nadaje, chyba najtanszy sub ktory mozna okreslic tym mianem - Klipsch RP1000SW, czyli to co obecnie u mnie gra 🙂 Sa w miare nie duze, schodza do 17,5Hz u mnie i do tego sa bardzo wydajne, to Wam da ten efekt WOW, jesli to dobrze zgranie i ustawicie 🙂 Co do zgrania i ustawienia, jesli macie typowe zamkniete pomieszczenia, to mozna sie pobawic symulatorem w programie REW i zobaczyc gdzie bedzie to jakos w miare dzialac 🙂 Ale oczywiscie najlepiej jest wziasc mikrofon, odpalic REWa wspomnianego i pomierzyc czego tak na prawde nie slyszycie 🙂 Jesli nie macie mikrofonu, to mozna uzyc generatora tonow i leciec od 20 do 80Hz i sluchac gdzie nagle gra ciszej 🙂 Ale definitywnie lepiej jest wziasc nawet jakis tani mikrofon ktory przyszedl w komplecie z amplitunerem i pomierzyc 🙂 No i przestawiac, mierzyc, kombinowac z ustawieniami glosnosci, fazami i szukac gdzie gra najlepiej 🙂 Proces zmudny i sukces nie jest gwarantowany, ale jak sie uda to nagle sie okaze "kuwa, czego ja sluchalem przez ten caly czas, jak mozna bylo ogldac filmy z takim slabym basem" 🙂 Tu jest krotki filmik o tym jak uzywac REWa -   
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...