Skocz do zawartości


  • Ostatnie posty

    • Ja to jedynie set300b od sinusaudio , chociaż nie wiem jak na nowych "słabszych" komponentach to gra teraz i jak cenowo , bo może dobijać ~20tysi - inflacja przez te 6 lat + rozwój manufaktur. Ogólnie nie ma szału na rynku we lampach i nawet nie chce mi się wertować , odpalam średnio raz na 3-4msc - są inne ciekawsze hobby  
    • To tak jak ja, też zazdroszczę . Nie jestem aż taki mocny w te klocki, a wlutowanie wielonóżkowej podstawki pod scalaki stresuje mnie mocniej niż wspomniany dentysta i dlatego odpuszczam takie samodzielne, ryzykowne tematy, Sam nie składałem tego od zera, od gołej plytki Pcb tylko ktoś mi to uruchomił a ja już potem swoje drobne upgrade robiłem. Podmienić kilka rezystorów czy kondensatorów to już nieduży problem. Ten mój R2R to  taki "forumowy DAC" z Audiostereo- zebrane są w nim różne rozwiązania układowe stosowane obecnie i w przeszłości - od AudioNote, Andrea Ciuffoli, "logika" dla no oversamplingu  18bitów i odbiornika CS8414 od Vivaro. Tak w skrócie to myślę że można go przedstawić jako AudioNote 3.x oraz Lampizator. Jak to DIY , na przestrzeni lat po drodze pojawiały się różne ewolucje, dobre rady chłopaków z Audiostereo, dyskusje, korekty , pomysły na zasilanie itd a całość projektu ogarnia niejaki ArturP. Te wszystkie ewolucje  i testy oczywiście miały dać najlepszy efekt brzmieniowy. A ja jesienią ubiegłego roku skorzystałem z tych wszystkich dobrodziejstw i mam to ustrojstwo, Fajne jest to, że to od ciebie zależy co znajdzie się na płytce PCB. Przykładowo można kupić kość przetwornika AD1865 za 90zł lub tak jak ja za ponad 200zł bo w wysokiej gradacji K. Chłopak, który uruchamiał mi miał ten przetwornik w niższej gradacji i twierdzi że jest słyszalna różnica. Podobnie kondensatory wyjściowe. Można dać tańsze Clarity czy Audyny za 90zl lub miedziany Miflex KFPM za 4 stówy jak u mnie - różnica bardzo wyraźna w graniu. Analog lampowy to projekt SRPP Lampizatora na ulubionych (kiedyś)  jego lampach 6n2p. Facet twierdzi, że taki układ  i z takimi lampami daje świetną synergię brzmienia. No i tu już kwestia gustu. Mi to granie nie podeszło. Owszem, muzykalnie ale trochę to wszystko jakieś zamglone, mało klarowne. Przejście na lampy E88cc czy odpowiedniki 6n23p i "to  jest to". Rezystory konwersji czy katodowe początkowo miałem niskoszumowe Dale/Vishay i niby ok, ale tak troche "szaro"  było. Wymiana na Audionote Tantalum i Niobium oraz węglowe Amtrams i jest banan na buzi. Owszem, za 6 rezystorków dałem prawie 3 stów ale warto, bardzo warto. Barwa, kontur, naturalność - jest po prostu muzyczny spektakl. Temat rzeka. Jak to DIY można zaszaleć i popłynąć z kosztami. Gdy dobierałem sobie kondensator do filtracji anodowej kupowałem różne by wstrzelić się w swój muzyczny gust. Od Monacora za 25zł, poprzez Polnik, Jantzen czy Mundorf na AudioNote Kaisei za blisko 2 stówy skończywszy. Ale zabawa przednia i frajda ogromna. Tu  niestety masz chyba rację, bo choćby taki Arcam Irdac z dobrym zasilaniem potrafił naprawdę pokazać mega basisko z kontrolą, sprężystością, wibracjami powietrza. Mój ma bardziej poluzowany bas i nie potrafi tego. Tak więc choć wcześniej nachwaliłem się to uczciwie trzeba przyznać, że są i jakieś drobne minusy i kompromisy,
    • hej! dzisiaj przyszla mi paczka, z kasetą zespolu roze europy, otworzylem i ku mojemu zdziwieniu kaseta jak na aukcji wygladala pieknie tak tutaj wyglada tragicznie :/ tasma jest wygieta z dwoch stron rolek i nie do konca wiem co z tym zrobic, przed chwila napisalem o zwrot srodkow, moze sie uda haha.  Z gory dzieki za pomoc <3
    • Czyli jakiś fajny odtwarzacz sieciowy to będzie: ? Stoję przed zakupem - proszę - poradźcie mi jakiś.
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...