Skocz do zawartości

Martin Gora

Uczestnik
  • Zawartość

    111
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    To tu to tam :-)

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Panowie, ale po co te spiny, przecież pytałem się o opinie, dostałem kilka, dobrze jest... w sensie wnioski wyciągnę sam 🙂 W najgorszym razie stracę trochę kasy. Albo nie. To się dopiero okaże.
  2. Mnie chodziło właśnie głównie o dialogi, reszta efektów specjalnych w sumie mnie mało interesuje. Finansowo zdaje sobie sprawę że nakład kosztów jest nieproporcjonalny do efektów, ale to nie jest problem, i tak jestem na etapie kupowania mebli pod TV / audio na zamówienie robionych "na wymiar", więc jeżeli kiedykolwiek mam kupić ten głośnik centralny plus AVR to teraz albo nigdy 🙂
  3. A ja wrócę do tematu 🙂 Nie mam w pokoju miejsca (ok, może mam, ale nie marzy mi się przemeblowanie) na wiele głośników, z tyłu, mój aktualny zestaw dwóch kolumn jest OK, ale widziałem u znajomego kino domowe tylko z "frontem" - coś w rodzaju 3.2 zamiast 5.1 czy 5.2. Takie 3.2 to nawet mam miejsce żeby sobie ustawić, czyli do moich R700 dokupuję R400 + 2 x HTS 12. Co myślicie o takim pomyśle, i jaki AVR by miał tu sens?
  4. Wierz mi, byłbyś zawiedzony. Tekst na tych monitorach (mam na myśli regularne rozmiary czcionki, nie jakieś powiększone na pół ekranu) jest prawie nieczytelny, kolumny w Excelu wyglądają tragicznie. Podobno wynika to z braku poprawnej obsługi wygładzania czcionek na OLED przez system Windows. Tak piszą w sieci nie wiem czy to prawda czy nie, i czy na Mac'u z tym samym monitorem było by lepiej. W każdym razie na PC z Win11 jest pod tym względem tragedia i do czasu kiedy to się nie zmieni szczerze odradzam OLED to pracy biurowej na PC.
  5. Spoko spoko, nie ma sprawy. Aczkolwiek nie mam nic przeciwko monitorom OLED. Na początku roku kupiłem synowi taki monitor - 49 calowy Samsung Odyssey OLED G9 - i jest to rewelacyjny sprzęt do grania. 240Hz, kontrast, itp.
  6. Nie, do komputera mam znacznie lepszy sprzęt zapewniający poprawne oddanie kolorów a nie jakiś tam telewizor 🙂
  7. Sony sprzedaje bardzo dużo modeli OLED, nie wiem skąd pomysł że się wycofali? Tylko w tym roku (2024) wypuścili 3 nowe modele OLED. Dane z ich strony internetowej...
  8. Jestem na etapie poszukiwania nowego telewizora do mojej pracowni, bo obecny Sony XBR49X800E ma problemy z HDR. To znaczy niby obsługuje według specyfikacji, ale ani Apple TV, ani Nvida Shield Pro nie rozpoznają urządzenia jako obsługującego HDR. Skoro już wymieniam na nowszy model, to pomyślałem sobie że kupię coś z OLED. Wybór TV w technologii OLED jest duży, mój problem polega na tym że potrzebuję telewizor 50 cali (ew. 48-49), a większość modeli z OLED zaczyna się od 55 cali w górę. Jedyny model do 50 cali jaki znalazłem to LG C3 Series 48-Inch Class OLED evo Smart TV (OLED48C3PUA). Co sądzicie o tym modelu, i czy w tym rozmiarze można kupić coś lepszego? Cena w sumie nie gra roli.
  9. Używam czegoś takiego: Sprawdza się bardzo dobrze, w pełni pasywne / mechaniczne urządzenie, metalowe, dobrze izolowane. Nie zauważyłem żadnego wpływu na jakość dźwięku. Doświadczenia jakieś tam mam w sensie ze próbowałem kilku modeli (takich niby bardziej zaawansowanych, wymagających zasilania i z przełączaniem pilotem) i mogę powiedzieć tyle, że ten prosty mechaniczny jest lepszy bo bez wpływu na dźwięk, podczas gdy te z pilotem powodowały delikatne szumy. Moim zdaniem ten mechaniczny którego obecnie używam w sumie nie ma żadnych wad.
  10. Dziękuję bardzo, w/w info dużo mi pomogło. Pozostaje zastanowić się nad ustawieniem dodatkowych głośników i wtedy podjąć decyzję o ewentualnej rozbudowie systemu.
  11. Nie, przełączam sygnał pomiędzy dwoma końcówkami mocy a głośnikami.
  12. Tak, może, mój "główny" wzmacniacz to jest tylko końcówka mocy - EverSolo AMP-F2. Możesz wskazać jakiś amplituner który ma jednoczesną opcję wzmacniacza i pre-amp na fronty? Aktualnie używam podobnego urządzenia do przełączania się pomiędzy dwoma wzmacniaczami. Czyli trzeba by poszukać czegoś trójdrożnego, w sensei 1 para głośników / przełącznik pomiędzy 3 wzmacniaczami. Jest to jakieś wyjście.
  13. Mój zestaw stereo (wzmacniacz + kolumny Polk Audio R700) podłączyłem pod TV, i zauważyłem że dużo przyjemniej ogląda mi się filmy niż na samych głośnikach wbudowanych w telewizor. Oczywiście jak się ma dobrze, to zaraz by się chciało jeszcze lepiej, i zastanawiam się nad "prawdziwym" zestawem nagłośnienia pod TV, chociażby 5.1. Jak to zrobić (czy w ogóle jest jakieś praktyczne rozwiązanie) aby wykorzystać moje obecne głośniki do systemu stereo i kina domowego jednocześnie? Zdaję sobie sprawę że (chyba) każdy receiver może posłużyć za wzmacniacz stereo, więc teoretycznie mógłbym odłączyć obency, i zastąpić receiverem + dodać brakujące głośniki (kanał centralny, itp, Polk Audo ma szeroki wybór nagłośnienia z linii Reserved), ale wolałbym tego nie robić, lubię mój obecny wzmacniacz i to jak gra. Czy można dokupić receiver + brakujące głośniki i podłączyć to tak aby R700 pozostały podłączone do obecnego wzmacniacza, a pozostałe do receivera? W sieci nie znalazłem nigdzie takiej konfiguracji więc zgaduję że prawdopodobnie nie, bo piszę bzdury i za dużo kombinuję, ale wolę się upewnić 🙂 PS. Rozważałem też dwa zupełnie oddzielne zestawy głośników, obecny do stereo + nowy do kina domowego, ale byłby kłopot z brakiem miejsca. PS2. Rola subwoofera w kinie domowym - wiem że jest na to oddzielny kanał, ale moje R700 dają tyle basu że sub jest autentycznie zbędny - czy w takim razie można subwoofer pominąć bez konsekwencji?
  14. Dziękuję bardzo. Poszperałem w sieci i kupiłem coś takiego: https://www.amazon.com/gp/product/B093GSS8P7/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&th=1 Zależało mi aby kupić w 100% pasywne urządzenie, bez żadnych pilotów, własnego zasilania, wskaźników UV i podświetlania, bo wydaje mi się że wszystkie te zbędne bajery mogą negatywnie odbić się na przekazywanym sygnale. I to urządzenie takie jest, z tym że w związku z tym nie ma również żadnych zabezpieczeń przed uszkodzeniem wzmacniacza z powodu braku obciążenia. Wyczytałem gdzieś ze niektóre wzmacniacze są na to wrażliwe, zwłaszcza lampowe. Będę do tego przełącznika podpinał EverSolo AMP-F2 czyli klasa D (o ten jak rozumiem nie muszę się martwić) oraz hybrydę Dayton Audio HTA-200. Czy dobrze rozumiem że ta hybryda też jest bezpieczna bo lampowy jest tylko pre-amp, a reszta to tranzystory? Zresztą dla jasności, i tak nie mam zamiaru przełączać kiedy wzmacniacze będą włączone, bardziej chodzi mi o przypadkowe przełączenie i jego konsekwencje.
×
×
  • Utwórz nowe...