Skocz do zawartości

Master1098

Uczestnik
 • Zawartość

  93
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Master1098

 1. Plus i minus się zgadza, sprawdzałem kilka razy już Spróbuję wymienić kable, a jeśli chodzi o ponowny odsłuch u mnie to niekonieczne, różnica jest tak diametralna jak porównywanie porządnego stereo głośnikami komputerowymi 2.0. Ustawienia wzmacniacz takie same, sprawdzałem i kombinowałem zupełnie nic nie dało.
 2. Zakupiłem kolumny Tannoy M2, które testowałem w swoim pokoju zasilając je amplitunerem stereo Cambrigde Audio Topaz 10. Brzmienie super, bardzo dynamiczne i sporo niskich tonów - czego nie spodziewałem się po takich małych monitorach. Pomieszczenie to kwadrat ok 16m2. Zestaw kompletowałem dla znajomego, który ma podobnej wielkości pokój. Zawiozłem sprzęt, podłączam, odpalamy muzykę i cisza. Zupełnie nie gra, zero niskich tonów nawet średnie się schowały, totalna klapa. Brzmi jak tanie głośniczki komputerowe. Próbowałem różnych ustawień kolumn, które stały na dużej komodzie, zmieniałem kąty, ustawiałem na podłodze - zero efektu. Można to jakoś wytłumaczyć poza twierdzeniem, że pokój ma tak słabe właściwości akustyczne? Jedyna zmiana to kable, którymi podłączyłem kolumny - w domu 4mm2, a u znajomego podłączyłem tymczasowo kabelkiem 1mm2 - jedynie takim dysponował, ale nie wierzę że to kabel zjada całą muzykę.
 3. Na pewno z CD dużo głośniej na starcie słychać muzykę, ale słuchając z laptopa mogę później zwiększać głośność na wzmacniaczu do oporu. Dlaczego więc przy odtwarzaczu CD wzmacniacz bardzo szybko się wyłącza? Nie do końca to rozumiem. Wzmacniacz to FASE leciwy, ale bardzo porządny, CD CA Topaz10. Wzmacniacz CA współpracuje bez problemu z CD, a jest dużo słabszy (na papierze mocniejszy).
 4. Witam, chciałem posłuchać na starszym wzmacniaczu CDka, ale okazuje się, że przy niskich poziomach głośności nie ma żadnego problemu. Problem pojawia się przy zwiększeniu głośności - wzmacniacz wyłącza się jakby był przeciążony, w kolumnach przed wyłączeniem jakby jakieś zwarcie słychać. Słucham też z laptopa muzyki podłączonego przez zewnętrzną kartę dźwiękową i nie ma zupełnie żadnych komplikacji, wzmacniacz daje radę przy każdej głośności.
 5. Czekając na ofertę nowych egzemplarzy, dostałem też propozycję od Audioautonomy, taki jak w linku, tylko inny egzemplarz: Interesujące jest to pełne zautomatyzowanie.
 6. Wręcz przeciwnie ? Jednak nadmiar kalkulacji oddala cel w moim przypadku.
 7. Dzięki za kontakt, kliknę. Wolałbym już mieć z głowy zakup, jednak nie udało się.
 8. Dostałem właśnie wiadomość, że Rega za 1000zł została sprzedana wczoraj więc pozostaje zakup w nieco wyższej cenie, jednak pod uwagę wezmę jeszcze Pro Jecta Debut Carbon. Jeśli ma ktoś jeszcze coś używanego na oku co być może jest ze sprawdzonego źródła lub ktoś chce sprzedać swój gramofon to przemyślę taki zakup również.
 9. Dzięki za odpowiedzi, rozejrzę się na rynku wtórnym i przemyślę kolejny raz, w którą stronę pójść. Nie ukrywam, że przejrzystość sytuacji, o której wspomina Inferno i Smerfciamajda mnie również skłania do zakupu nowej Regi. Jestem za używanym sprzętem z wiadomych - ekonomicznych przyczyn, ale chciałem przede wszystkim posłuchać, a nie skupiać się na modyfikacjach zanim w ogóle zakupię sprzęt bo czy to będzie dla mnie na tyle istotne się dopiero okaże. Za sprzętem używanym przemawia jednak do mnie najbardziej mechanika i solidność wykonania, na oko propozycje powyżej wyglądają na dużo stabilniejsze od delikatnej Regi. Myślałem, że wysłałem odpowiedź wcześnie rano jednak nie udało się i poleciała dopiero teraz. Trudno o lepszy opis moich oczekiwań SMERFCIAMAJDA. Gramofon jako dodatkowy element w zestawie, od dłuższego czasu chciałem rozwinąć ten temat, jednak rynek wtórny jest bardzo zniechęcający w moim przypadku, mam w pamięci poszukiwania kolumn i wzmacniacza - godziny przeglądania aukcji, zakup trwał kilka miesięcy. Zdecyduję się chyba na tą Regę, skupię się na słuchaniu muzyki i jeśli wciągnie mnie bardziej to na spokojnie, bez presji i z jakimś już doświadczeniem rozejrzę się za bardziej nietypowym rozwiązaniem. Wracając do Regi to spotkałem się z opinią, że naprawdę dobrze gra i jest godna polecenia, czytam, że tutaj też mieliście doświadczenie z tym gramofonem, nie słyszę żadnych niepokojących głosów co tym bardziej skłania mnie do zakupu. Nie ukrywam, że spodobały mi się propozycje TECHNICSA, wygląd bardzo solidny na oewbo zgłębię temat. Co do ubogiej kolekcji winyli i zakupu gramofonu to nie chciałem kolekcjonować czegoś, czego nie mogę posłuchać. Zakup gramofonu jest dla mnie impulsem do zakupu płyt nie odwrotnie.
 10. Ciekawa propozycja Q21, ale poza fajnym wyglądem to ramię nic mi nie mówi o brzmieniu. tomek4446 - mówisz, że te propozycje są lepsze niż nowa REGA? W czym tkwi sekret? Co możesz powiedzieć o trwałości tego sprzętu i czy trzeba dokonać jakiegoś odświeżenia? Interesuje mnie porównanie dźwięku Rega P1 vs Twoje propozycje. Pozdrawiam
 11. Nie mam doświadczenia z gramofonami więc zakup nowego wydaje mi się dużo bezpieczniejszy po wstępnym zbadaniu tematu. Dzięki za stronkę, będzie pomocna w zgłębianiu tematu.
 12. Kupiłem kiedyś HEY i ostatnio Imagine Dragons w BIEDRONCE. Co do rozwoju kolekcji - na pewno coś dokupię, spróbuję zakupić jakiś winyl dobrej jakości, czytałem o Japońskich ale to temat na przyszłość.
 13. Mam zamiar kupić gramofon, taki jak w opisie. Posiadam wzmacniacz FASE z przedwzmacniaczem gramofonowym odpowiedni dla wkładki MM jak się dowiedziałem, kolumny to Ruark Talisman II. W podobnej cenie gramofon Pro Ject'a - może ktoś porównywał i wypowie się który lepszy? Ewentualnie jakieś inne typy w przedziale 1000-1500zł? Rega Planar jest okazyjnie za 1000zł do wzięcia więc tym bardziej zwrócił moją uwagę. Doświadczenia z gramofonami nie mam żadnego.
 14. S4HOME właśnie zapoznałem się z warunkami wypożyczenia sprzętu, okazuje się że jesteście na Śląsku więc to całkiem niedaleko ode mnie więc może uda się coś sensownego wymyślić, odsłuchać na miejscu i sprawdzić w domu. Obecnie szukam też do mniejszego pokoju kolumn, to budżetowy zestaw dla brata - zdecydowałem się na Tannoy M2, wzmacniacz już zakupiony to Nad 310. Niestety wydaje się, że 650zł za te Tannoye to dość sporo, dlatego póki co wstrzymuję się z zakupem - może pojawi się coś tańszego. Co do większego stereo rozpatruję też możliwość zakupu używanego sprzętu, jeśli trafią się jakieś lepsze kolumny, co do elektroniki to stawiałbym raczej na nową, nie wiem czy to dobre rozwiązanie?
 15. Kiedyś kompletowałem swój pierwszy zestaw stereo i byłem nastawiony tylko na sprzęt z lat 90 (RUARK Talisman) do tej pory mam taki zestaw, drugi potrzebuję do salonu. Po pierwszym kontakcie z nowymi kolumnami jestem pozytywnie zaskoczony brzmieniem, kiedyś twierdziłem, że w takim budżecie tylko i wyłącznie starsze kolumny będą dobrze mogły zagrać. Q21, mówisz że bl40 ma lepszą średnicę? To byłby duży plus, zastanawiam się z jaką elektroniką można by najlepiej połączyć takie kolumny, żeby wykorzystać ich potencjał w jak najwyższy stopniu.
 16. Na jakich zasadach wypożycza się sprzęt? Może zaproponujesz jakąś kombinację?
 17. Ciekawa propozycja Q21, jednak jak się mają te STX Electrino 150 do takich kolumn jak Melodika BL30, które są 2 razy droższe. Czy brzmienie jest równie odbiegające jak cena? Ciekawy też jestem brzmienia amplitunera w stosunku do jego ceny. To na pewno wygodne rozwiązanie, ale stawiam nacisk na możliwie najlepsze brzmienie zestawu. maciek72 Marantz wydaje się być takim maluchem, porównywałem podobnych rozmiarów Pioneera z większym odpowiednikiem i różnica byłą bardzo wyraźna (Pioneer NC 50 DABB) kolumny Mission 701 wydają się być równie małymi i myślę, że na takiej powierzchni może brakować dołu.
 18. Witam, staram się skompletować zestaw stereo do pomieszczenia jak w opisie. Akustyka pomieszczenia i brzmieniowe preferencje wydają mi się zbędne w opisie bo słuchamy każdego rodzaju muzyki, a a kwestia akustyki pomieszczenia jest przy wyborze sprzętu na tym etapie nieistotna, później można zmienić umeblowanie aby było jak najlepiej. Układ na dzień dzisiejszy pozwala na ustawienie kolumn oddalonych od ścian o 50cm i ich rozstawienie w odległości od siebie wynoszącej 3m. Stawiam na sprzęt używany, chyba, że propozycja nowego zestawu okaże się zadowalająca brzmieniowo - wtedy zakładam możliwość powiększenia budżetu, który ustalono na 2500zł. Sprzęt będzie podłączony również po TV i tutaj pojawia się pierwszy problem - jak podłączyć pod starszy wzmacniacz nowoczesny TV? Aby zwiększyć funkcjonalność systemu można podłączyć odbiornik bluetooth, pozostaje kwestia odtwarzacza CD która jest równie ważna. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być Pioneer NC 50 DABB - wszystkomający, ale cena zniechęca. Odsłuchiwałem tego urządzenia w sklepie i naprawdę zadowalająco brzmi, potrafił napędzić kolumny podłogowe, były to Melodika BL30. W porównaniu z jakimiś dwukrotnie droższymi odstawały brzmieniowo, ale było to dość pozytywne zaskoczenie w tym przedziale cenowym. Liczę na jakieś wsparcie ;-)
 19. Witam, chciałem zestawić kolumny ze wzmacniaczem z tytułu, słyszał ktoś co wart jest ten sprzęt? Dotychczas kolumny współpracowały z Fase Performance 2.0, ale chciałem poeksperymentować w najbliższym czasie przed większym wydatkiem na dłużej.
 20. Dzięki, zerknę na ten sprzęt. Pomieszczenie ok 25m2 docelowo, obecnie zestaw stoi w mniejszym pokoju, ale tak jak napisałem przyszłościowo myślę.
 21. Siema, chciałem powiększyć zestaw o subwoofer, w ramach przymiarki podłączyłem pod wyjścia głośnikowe stary subwoofer Canton, który wydaje kiepski dźwięk. Zestaw jest z lat '90 myślę, że gra całkiem dobrze, brakuje jedynie czasami niskich tonów, słucham przeróżnej muzyki i w niektórych utworach bas schodzi na bardzo niskie częstotliwości, których kolumny nie grają. Chciałbym coś używanego chyba w podobnym wieku, a może coś nowego?
 22. Z tego co wiem to wykonał już klony np: A-45, pracująca w klasie A E-550 schemat rysowany odręcznie ze zdjęć w internecie, są drobne zmiany ale zamierzone. Można zmodyfikować ten układ pod wersję symetryczną czyli A-35 Jutro jadę oddać wzmacniacz i porozmawiać o szczegółach ewentualnego zakupu, przy okazji zapytam o interesujący Cię model. Z ciekawości sprawdziłem ile mogą kosztować elementy użyte przy budowie takiej konstrukcji i same kondensatory to koszt kilkuset złotych za sztukę, nieźle.
 23. Ustawiałem na maksimum końcówkę, ale różnicy w dźwięku poza głośnością zbytnio nie słyszałem, chociaż przyznam, że to było raczej doświadczenie niż odsłuch na wyższym poziomie wzmocnienia. W zasadzie spróbuję przy następnym odsłuchu odpowiednio to poustawiać. Używam odtwarzacza foobar2000, czasami bawię się też efektami z oprogramowania karty dźwiękowej, ale wolę nic nie "poprawiać". W sobotę oddaję końcówkę i przy okazji dowiem się za jakie pieniądze może ją oddać, w bardziej dopracowanej obudowie i różne modele Accuphase do wyboru, może jakiś polecacie? Z tego co mówił koleszka to klon P-7100 gra jeszcze lepiej, ale jest droższy, w ofercie ma również inne modele.
 24. Wzmacniacz ma regulację skokową, nie wiem jak to nazwać, jakby wstępne wzmocnienie. Ustawiłem na minimum bo wystarcza, regulacja płynna z laptopa, tak jak piszesz.
 25. Z żadnym i o tym myślałem mówiąc o małym stopniu wtajemniczenia. Mój podstawowy zestaw składa się ze wzmacniacza, zewnętrznej karty dźwiękowej podpiętej do laptopa widocznej na zdjęciu, laptopa i kolumn. Słucham utworów w formacie flac. Nie mogę pozwolić sobie na wydanie wielkich pieniędzy na wszystkie komponenty, stąd minimalistyczne podejście zaspokajające moje oczekiwania w stosunku do sprzętu na dzień dzisiejszy.
×
×
 • Utwórz nowe...