Skocz do zawartości

Master1098

Uczestnik
 • Zawartość

  79
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Master1098

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Jastrzębie-Zdrój

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Master1098

  Stereo: Wzmaczniacz + kolumny ok 25m2

  S4HOME właśnie zapoznałem się z warunkami wypożyczenia sprzętu, okazuje się że jesteście na Śląsku więc to całkiem niedaleko ode mnie więc może uda się coś sensownego wymyślić, odsłuchać na miejscu i sprawdzić w domu. Obecnie szukam też do mniejszego pokoju kolumn, to budżetowy zestaw dla brata - zdecydowałem się na Tannoy M2, wzmacniacz już zakupiony to Nad 310. Niestety wydaje się, że 650zł za te Tannoye to dość sporo, dlatego póki co wstrzymuję się z zakupem - może pojawi się coś tańszego. Co do większego stereo rozpatruję też możliwość zakupu używanego sprzętu, jeśli trafią się jakieś lepsze kolumny, co do elektroniki to stawiałbym raczej na nową, nie wiem czy to dobre rozwiązanie?
 2. Master1098

  Stereo: Wzmaczniacz + kolumny ok 25m2

  Kiedyś kompletowałem swój pierwszy zestaw stereo i byłem nastawiony tylko na sprzęt z lat 90 (RUARK Talisman) do tej pory mam taki zestaw, drugi potrzebuję do salonu. Po pierwszym kontakcie z nowymi kolumnami jestem pozytywnie zaskoczony brzmieniem, kiedyś twierdziłem, że w takim budżecie tylko i wyłącznie starsze kolumny będą dobrze mogły zagrać. Q21, mówisz że bl40 ma lepszą średnicę? To byłby duży plus, zastanawiam się z jaką elektroniką można by najlepiej połączyć takie kolumny, żeby wykorzystać ich potencjał w jak najwyższy stopniu.
 3. Master1098

  Stereo: Wzmaczniacz + kolumny ok 25m2

  Na jakich zasadach wypożycza się sprzęt? Może zaproponujesz jakąś kombinację?
 4. Master1098

  Stereo: Wzmaczniacz + kolumny ok 25m2

  Ciekawa propozycja Q21, jednak jak się mają te STX Electrino 150 do takich kolumn jak Melodika BL30, które są 2 razy droższe. Czy brzmienie jest równie odbiegające jak cena? Ciekawy też jestem brzmienia amplitunera w stosunku do jego ceny. To na pewno wygodne rozwiązanie, ale stawiam nacisk na możliwie najlepsze brzmienie zestawu. maciek72 Marantz wydaje się być takim maluchem, porównywałem podobnych rozmiarów Pioneera z większym odpowiednikiem i różnica byłą bardzo wyraźna (Pioneer NC 50 DABB) kolumny Mission 701 wydają się być równie małymi i myślę, że na takiej powierzchni może brakować dołu.
 5. Witam, staram się skompletować zestaw stereo do pomieszczenia jak w opisie. Akustyka pomieszczenia i brzmieniowe preferencje wydają mi się zbędne w opisie bo słuchamy każdego rodzaju muzyki, a a kwestia akustyki pomieszczenia jest przy wyborze sprzętu na tym etapie nieistotna, później można zmienić umeblowanie aby było jak najlepiej. Układ na dzień dzisiejszy pozwala na ustawienie kolumn oddalonych od ścian o 50cm i ich rozstawienie w odległości od siebie wynoszącej 3m. Stawiam na sprzęt używany, chyba, że propozycja nowego zestawu okaże się zadowalająca brzmieniowo - wtedy zakładam możliwość powiększenia budżetu, który ustalono na 2500zł. Sprzęt będzie podłączony również po TV i tutaj pojawia się pierwszy problem - jak podłączyć pod starszy wzmacniacz nowoczesny TV? Aby zwiększyć funkcjonalność systemu można podłączyć odbiornik bluetooth, pozostaje kwestia odtwarzacza CD która jest równie ważna. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być Pioneer NC 50 DABB - wszystkomający, ale cena zniechęca. Odsłuchiwałem tego urządzenia w sklepie i naprawdę zadowalająco brzmi, potrafił napędzić kolumny podłogowe, były to Melodika BL30. W porównaniu z jakimiś dwukrotnie droższymi odstawały brzmieniowo, ale było to dość pozytywne zaskoczenie w tym przedziale cenowym. Liczę na jakieś wsparcie ;-)
 6. Witam, chciałem zestawić kolumny ze wzmacniaczem z tytułu, słyszał ktoś co wart jest ten sprzęt? Dotychczas kolumny współpracowały z Fase Performance 2.0, ale chciałem poeksperymentować w najbliższym czasie przed większym wydatkiem na dłużej.
 7. Master1098

  Subwoofer do stereo RUARK Talisman II + Fase

  Dzięki, zerknę na ten sprzęt. Pomieszczenie ok 25m2 docelowo, obecnie zestaw stoi w mniejszym pokoju, ale tak jak napisałem przyszłościowo myślę.
 8. Siema, chciałem powiększyć zestaw o subwoofer, w ramach przymiarki podłączyłem pod wyjścia głośnikowe stary subwoofer Canton, który wydaje kiepski dźwięk. Zestaw jest z lat '90 myślę, że gra całkiem dobrze, brakuje jedynie czasami niskich tonów, słucham przeróżnej muzyki i w niektórych utworach bas schodzi na bardzo niskie częstotliwości, których kolumny nie grają. Chciałbym coś używanego chyba w podobnym wieku, a może coś nowego?
 9. Master1098

  Mały test ACCUPHASE P-5000 + moje Ruark Talisman II

  Z tego co wiem to wykonał już klony np: A-45, pracująca w klasie A E-550 schemat rysowany odręcznie ze zdjęć w internecie, są drobne zmiany ale zamierzone. Można zmodyfikować ten układ pod wersję symetryczną czyli A-35 Jutro jadę oddać wzmacniacz i porozmawiać o szczegółach ewentualnego zakupu, przy okazji zapytam o interesujący Cię model. Z ciekawości sprawdziłem ile mogą kosztować elementy użyte przy budowie takiej konstrukcji i same kondensatory to koszt kilkuset złotych za sztukę, nieźle.
 10. Master1098

  Mały test ACCUPHASE P-5000 + moje Ruark Talisman II

  Ustawiałem na maksimum końcówkę, ale różnicy w dźwięku poza głośnością zbytnio nie słyszałem, chociaż przyznam, że to było raczej doświadczenie niż odsłuch na wyższym poziomie wzmocnienia. W zasadzie spróbuję przy następnym odsłuchu odpowiednio to poustawiać. Używam odtwarzacza foobar2000, czasami bawię się też efektami z oprogramowania karty dźwiękowej, ale wolę nic nie "poprawiać". W sobotę oddaję końcówkę i przy okazji dowiem się za jakie pieniądze może ją oddać, w bardziej dopracowanej obudowie i różne modele Accuphase do wyboru, może jakiś polecacie? Z tego co mówił koleszka to klon P-7100 gra jeszcze lepiej, ale jest droższy, w ofercie ma również inne modele.
 11. Master1098

  Mały test ACCUPHASE P-5000 + moje Ruark Talisman II

  Wzmacniacz ma regulację skokową, nie wiem jak to nazwać, jakby wstępne wzmocnienie. Ustawiłem na minimum bo wystarcza, regulacja płynna z laptopa, tak jak piszesz.
 12. Master1098

  Mały test ACCUPHASE P-5000 + moje Ruark Talisman II

  Z żadnym i o tym myślałem mówiąc o małym stopniu wtajemniczenia. Mój podstawowy zestaw składa się ze wzmacniacza, zewnętrznej karty dźwiękowej podpiętej do laptopa widocznej na zdjęciu, laptopa i kolumn. Słucham utworów w formacie flac. Nie mogę pozwolić sobie na wydanie wielkich pieniędzy na wszystkie komponenty, stąd minimalistyczne podejście zaspokajające moje oczekiwania w stosunku do sprzętu na dzień dzisiejszy.
 13. Master1098

  Mały test ACCUPHASE P-5000 + moje Ruark Talisman II

  Póki co odsłuchuję, bardzo wkręca i ciężko się oderwać. To jest wersja prototypowa i wykończona domowymi sposobami, w szczegółach do dopracowania, ale widać duży potencjał. Nie zastanawiałem się poważnie nad kupnem, na pewno to przemyślę, ale jak mówisz trzeba by to odpowiednio skomponować, a ja nie jestem jeszcze na takim poziomie wtajemniczenia w audio.
 14. Master1098

  Mały test ACCUPHASE P-5000 + moje Ruark Talisman II

  Ten Pass Aleph 5 już wizualnie wzbudza zainteresowanie. Zrobiłem zdjęcie (niezbyt udane) klona P-5000, obok stał klon P-7100, który wyglądał na dużo bardziej dopracowany: P-5000: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d6146771f22459e.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8fdefd2bd619c912.html dla porównania gabarytów Fase: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d8abf6d5bb0e7725.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/60fb50bc8054d6f3.html P-7100: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c938b3693ad7c73.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/79b1fb885e705bbc.html
 15. Witam, pożyczyłem dziś od kolegi, który klonuje wzmacniacze Accuphase i według uznania dokonuje "jakiś" modyfikacji. Jak dotąd słuchałem jedynie moich kolumn wraz z włoskim wzmacniaczem FASE i dźwięk w zupełności mnie zadowalał, jedynie można było odczuć niedostatek mocy przy głośniejszym słuchaniu, tzn. chwilowo przy ustawieniu potencjometru w pobliżu maksymalnego położenia, można usłyszeć zniekształcenia dźwięku (wiadome, uznałem, że wzmacniacz nie daje rady). Po podłączeniu "Accuphase'a" kolumny są szczęśliwsze ;d muzyka pełniejsza, i nie ma mowy o braku mocy. Pierwsze wrażenie na duży plus, a szczerze mówiąc nie chciało mi się do końca wierzyć, że ten kolega rzeczywiście jest w stanie zrobić taki klon, jestem pod wrażeniem ;d
×