Skocz do zawartości

floyd37

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Bratbum...niestety nie znalazlem jeszcze odpowiednio dużo czasu by wybrać się posluchać tych wybranych modeli, a z drugiej strony nie mam jeszcze gdzie postawić sprzętu, gdyż jestem w trakcie remontów i robudowy i dlatego nie śpieszę się z zakupem. Myślę, że chyba dopiero po Nowym Roku poslucham tego sprzętu, a póki co wyjmę wreszcie Bowersy z kartonów i podepnę do swojego starego amplitunera Pioneer SX-777 i poslucham jak grają, będę mial przynajmniej porównanie gdy kupię nowy. Gdy będę już po odsluchu Onkyo i Yamahy oczywiście podzielę się wrażeniami. Pozdrawiam
 2. Dzięki Bratbum za pomoc, widzę że jesteś specjalistą w tych tematach. Może nie byly to bardzo fachowe pytania z mojej strony i nie dotykaly szczególowych aspektów dzwięku ale z calą pewnością osób takich jak ja, zaglądających na forum Audio po taką pomoc jest bardzo wiele i to nasze rozważanie na temat amplitunerów przyniesie pożytek innym, czytającym ten post. Pozdrawiam
 3. Takie informacje wyczytalem w opisach kilku modeli amplitunerów oraz potwierdzili dwaj handlowcy w firmach gdzie oglądalem sprzęt i wynika z tego, że HDMI wer. 1.2 obsluguje tylko SACD , natomiast dopiero 1.3 - HD DVD i BLEU-RAY-a. Cytuje opis firmy Onkyo - "... TX-SR805E posiada łącza HDMI w najnowszej istniejącej wersji 1.3 a (trzy wejścia i jedno wyjście). Dzięki nim można, między innymi, dostarczyć do amplitunera dźwięk zakodowany w standardach: Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS HD Master Audio. Urządzenie rozkoduje dostarczony sygnał cyfrowy i przekaże go do wzmacniaczy audio. Standardy audio HD zapisywane są, jako dźwięk towarzyszący filmom, na Blu-ray Disc i HD DVD i oferują użytkownikom studyjną jakość dźwięku..."
 4. Slyszalem co nie co o świetnym dzwięku Marantza, kolega wlaśnie w tej chwili zamierza zakupić wzmacniacz + CD z serii 7001KI. Sprawdzalem parametry tego modelu, o którym pisaleś Bratbum i jedyne zastrzeżenie jakie mam w stosunku do moich oczekiwań, to HDMI w wersji 1.2, które niestety nie obsluży HD-DVD i blue-ray-a , a jest to dla mnie dosyć ważne. Jestem bardzo bliski decyzji o zakupie Onkyo TX-SR805, tylko muszę jeszcze posluchać, ale na 90% chyba już pozostanę przy tym wyborze.
 5. Z calą pewnością masz rację Bratbum...i nie mialem zamiaru Cię urazić...w temacie sprzętu audio i KD jestem prawie laikiem, mimo tego, że muzyka stala się moją pasją gdzieś w czasach Lokomotywy czy Never,Never Comes - Classic N. ale niestety braki finansowe dlugi czas dawaly sie we znaki i trochę brak czasu zwlaszcza w ostatnim okresie. Poczytalem torchę postów i doszedlem do wniosku, że faktycznie by polączyć muzykę w miarę dobrej jakości i KD, to muszę rozważyć modele amplitunerów z pólki nieco wyższej, zwlaszcza że potrzebuję model do którego móglbym podlączyć kamerę full hd, a za jakiś czas tv w takiej jakości i pewnie za kolejne miesiące odtwarzacz DVD HD lub Blu-ray. Rozważam na chwilę obecną Yamahę RX-V1800 + DVD-S1800 lub Onkyo TX-SR805E/B + DV-SP504, co prawda wydaje mi się, że oba modele dysponują trochę zbyt wysoką mocą jak na Bowersy 602 ale w pomieszczeniu o pow. 21m2 nie będę potrzebowal sprawdzać pelnej mocy wzmocnienia. Myśle, że w najbliższym czasie wybiorę się posluchać tych modeli i wtedy będzie mi latwiej podjąc decyzję...choć nie zamykam się na jeszcze inne sugestie ale wstępnie wybralem wlaśnie Yamahe i Onkyo.
 6. Mówiąc o awaryjności Yamahy mialem na myśli odtwarzacze DVD, bo tak slyszalem od kilku osób, a znajomemu faktycznie psuje się jeden z modeli Yamahy dosyć często, mimo napraw...ale może to są tylko przypadki, stwierdzam tylko to co zaobserwowalem i uslyszalem.
 7. A co powiecie o modelu Onkyo TX-SR805, bo rozważalem Yamahę ale slyszalem że DVD są bardzo slabe i awaryjne, natomiast Onkyo podobno znacznie ciekawsze i mniej awaryjne. Proszę o opinie w tym temacie.
 8. Dziękuję za te dwie konkretne odpowiedzi, przeanalizuje te modele i postaram się sprawdzić "na wlasne uszy" jak brzmią z Bowersami.
 9. Proszę o pomoc w doborze amplitunera do zestawu z kolumnami B&W DM602 S3 - 4szt. + centralny LCR60 S3. Zestaw ten przewiduje używać w 70% do stereo a w 30% do KD. Posiadam zestaw Pioneera z CD PD-701 , dlatego myślalem nad Pioneerem VSX-1017, ewentualnie Yamaha RX-V1700 lub Onkyo TX-SR605... i do kompletu DVD z tej samej firmy z HDMI. W niedlugim czasie również chcialbym używać caly system wraz z tv i kamerą w formacie FULL HD, gdyż w tej chwili mam sporo materialu z takiej kamery. Zestaw będzie stal w pomieszczeniu o powierzchni ok. 21m2. Jeśli chodzi o muzykę, to glównie będzie to rock symfoniczny, troche elektroniki, muzyki poważnej i po trochu kilku jeszcze innych gatunków. Proszę o sugestie który z tych amplitunerów bylby najciekawszy, chyba że ktoś zaproponuje inny, który spelni moje oczekiwania i będzie wspólpracowal z calością. Na zakup amplitunera przewiduje 2000-3800zl.
 10. Ja używam PD-701 już sporo lat i dla mnie rewelacja, bez najmniejszego problemu...no może poza jednym przypadkiem gdy w zaciemnionym pomieszczeniu wlożylem plytkę odwrotnie...tak jak w zwyklym odtwarzaczu i przez dluższy czas nie chcial wysunąć szuflady...ale gdy wysunąl oczywiście wszystko bylo ok.
×
×
 • Utwórz nowe...