grzegorzp486

Uczestnik
 • Zawartość

  87
 • Dołączył

 • Ostatnio

O grzegorzp486

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec
 1. Słuchacie poezji śpiewanej? Jeżeli tak, to w co Wam się podoba? Nie tylko w polskim języku.
 2. Jak to ma w końcu być z tym basem? Posłuchajcie co kiedyś usłyszałem w salonie audio. Rozmawiałem kiedyś z pewnym człowiekiem, było to w sklepie z lepszym sprzętem i usłyszałem, że: "dobry sprzęt nigdy nie wygeneruje zbyt mocnego i głośniejszego niż reszta tonów basu. Bo to domena marketowych sprzętów dla nieznających się na rzeczy słuchaczach. Wzmacniacz i kolumny powinny tak tworzyć bas jak tworzony i słyszany jest w naturze przez instrumenty, struny głosowe, czy inne przypadki. Gdyby ktoś w studiu nagrał niski dźwięk z jakiegoś instrumentu to sprzęt odtwarzający powinien wygenerować taki dźwięk aby do złudzenia przypominał ten nagrany. Najlepiej tak aby były trudności w odróżnieniu bo sprzęt jest po to aby podać nam to co kupiliśmy na płycie. A wszelkie sprzęty wzmacniacze, kolumny, przetworniki, mikrofony nagrywające które w jakikolwiek sposób wpływają na oryginalnie wytworzony dźwięk przez instrument czy wokalistę nie nadają się do produkcji i słuchania muzyki bo przekłamują" Dodał, że wszelkie upodobania w dźwięku typu ciepłe, soczyste z głośniejszym niż inne tony basem... biorą się z niedomagania sprzętu ponieważ sprzęt powinien grać tak samo jak słyszany na żywo instrument czy wokalista.
 3. Słuchacie Leonarda Cohena? Co sądzicie o dwóch albumach z tytułu? Później jak temat się rozwinie to opiszę swoje odczucia .
 4. Witam! Mebluje właśnie salon ma tam być stół dla 6 osób. Przy stole siedzimy sobie grając w szachy, oglądamy zdjęcia ... Chciałem aby takie spotkania odbywały się przy dobrze brzmiącej muzyce. I jak ja to mam ustawić? Jedno co przychodzi mi na myśl to odsunięcie stołu daleko od kolumn. Jak Wy zrobilibyście na moim miejscu? Coś kiedyś słyszałem że grające tło może być lepiej lub gorzej zorganizowane także pytam. Pokój ma 4.8m / 3.7 Kolumny podstawkowe.
 5. Nie dawno stałem przy takim samym dylemacie z wymianą kolumn w pianocrafcie. I postanowiłem zmienić wszystko. Także ja mając tego denona sprzedał bym go w całości. Uzyskane pieniądze dodał do tych 1500zł co ma koleżanka wiki i kupił coś używanego. Więcej zachodu ale lepiej. Sami wiecie przecież, a ja nie żałuje. Za ewentualne błedy czytających przepraszam.
 6. Jak już dokonasz wyboru i podłączenia możesz zaprezentować to w temacie "wasze systemy" a mało tam kobiet więc zapraszam w imieniu forumowiczów
 7. Chodzi mi o kalkulator gdzie podaje się wymiary ścian a on oblicza warunki i stwierdza czy się jest OK? Dzięki
 8. http://forum.audio.com.pl/Spotify-jak-z-te...oci-t43180.html
 9. Jem mięso, kurtką ze skóry nigdy się nie dowartościowywałem. Nosiłbym gdybym dostał np. na prezent. Ale korridą się brzydze, jak i ludźmi którzy to robią i oglądają.
 10. Pan B.Kaczyński w TV kiedyś corridy nazwał pięknymi. Myślałem, że się przesłyszałem. Zniesmaczyłem się wtedy.
 11. . Tak bywa. Powodzenia w wyborze.
 12. Nie napisałem, że musi i nie napisałem, że lubie jak świszczy. Napisałem że będzie "teoretycznie skazany" co w moim skrócie myślowym znaczyło, że może jak kolumny będą się prawie stykać ze ścianą lepiej spróbować br przedni. Ja to kiedyś testowałem z rodziną i przy głośnym graniu wszyscy woleli br z przodu gdy kolumny stały przy ścianie. Co prawda były to różne kolumny(tanie, ale monitory szanujących się producentów) jak wspominał Jacek. Może to i bzdura ale jakoś ją słyszeliśmy w postaci jakby echa. Nie ma sensu tylko teoretyzować, bo wedłóg teorii w audio nie powinno się zwracać uwagi na wiele, a jednak wielu na nią uwagę zwraca. I jeszcze ponoć ją słyszy. Ja zaobserwowałem że w zależności od osoby każdy indywidualnie stosuje zasady- raz teorie, raz odczcucia subiektywne. Co bardziej woli, lub co mu się wydaje. Dla kolegi art_ii będę miał najlepszą radę aby przesunął sobie tą komode czy tam szafke od ściany i teoretycznie będzie lepiej.
 13. Glupot nie wmawiam, bo nie pisze, że kolumny z przednim br ustawia się przy ścianie
 14. Nie mam racji w czym? W tym, że osobiście wolałbym mieć te dziury z przodu, a nie dmuchające i świszczące między ścianą a kolumną. I może zaproponuj koledze jakieś modele z tylnym otworem do grania 15cm od ściany.