Skocz do zawartości

grzegorzp486

Uczestnik
 • Zawartość

  87
 • Dołączył

 • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dobrze Panowie mówicie. Ale zauważmy, że wszystkie problemy jakie tu opisaliśmy tworzą się w towarzystwie ludzi mówiąc krótko niegrzecznych, cynicznych których język i zachowanie jest sztampowe. Więc nie warto się tym przejmować. Czasem można tylko delikatnie nakierować taką osobę i pokazać jak się zachowuje. Pozdrawiam.
 2. Również słuchałem Leonarda Cohena przy świecach. Ta muzyka miała dusze, to był mój najbardziej lubiany artysta. Przy jego muzyce mogłem odpoczywać jak również świętować życiowe sukcesy.
 3. Z własnych obserwacji ludzi i przemyśleń doszedłem do wniosku że w społeczeństwie utarły się pewne poglądy, stereotypy i moralności. Tak samo jest z hobby. Utarły się te "dobre" sztampowo omawiane w mediach,gazetach jak i te "złe" Do "dobrych" należy na przykład czytanie "dobrej książki", jazda na rowerze, chodzenie do kościoła, jedzenie świeżych warzyw i owoców... Do "złych" bycie audiofilem, bezdzietnym małżeństwem z wyboru, posiadanie własnego zdania, używanie filozoficznych myśli w życiu codziennym, nie unikanie cholesterolu Wśród typowych tatuśków też za taki samochód usłyszy się cyniczne docinki. To nic z tego że na przykład ktoś kocha motoryzację. Także cyniczność, docinki, zawsze były i będą. Tylko tak się czasem zastanawiam czy to że wszyscy którzy żyją trochę inaczej są wyśmiewani nie jest sprawką wychowania przez media a glównie telewizje. Przecież nigdy nie słyszałem o tym aby wyśmiewano kogoś kto codziennie po pracy ogląda cały wieczór telewizję. Audiofil jest i będzie wyśmiewany bo muzyka jako sztuka jest zrozumiała tylko dla mniejszości.
 4. Słuchacie poezji śpiewanej? Jeżeli tak, to w co Wam się podoba? Nie tylko w polskim języku.
 5. Jak to ma w końcu być z tym basem? Posłuchajcie co kiedyś usłyszałem w salonie audio. Rozmawiałem kiedyś z pewnym człowiekiem, było to w sklepie z lepszym sprzętem i usłyszałem, że: "dobry sprzęt nigdy nie wygeneruje zbyt mocnego i głośniejszego niż reszta tonów basu. Bo to domena marketowych sprzętów dla nieznających się na rzeczy słuchaczach. Wzmacniacz i kolumny powinny tak tworzyć bas jak tworzony i słyszany jest w naturze przez instrumenty, struny głosowe, czy inne przypadki. Gdyby ktoś w studiu nagrał niski dźwięk z jakiegoś instrumentu to sprzęt odtwarzający powinien wygenerować taki dźwięk aby do złudzenia przypominał ten nagrany. Najlepiej tak aby były trudności w odróżnieniu bo sprzęt jest po to aby podać nam to co kupiliśmy na płycie. A wszelkie sprzęty wzmacniacze, kolumny, przetworniki, mikrofony nagrywające które w jakikolwiek sposób wpływają na oryginalnie wytworzony dźwięk przez instrument czy wokalistę nie nadają się do produkcji i słuchania muzyki bo przekłamują" Dodał, że wszelkie upodobania w dźwięku typu ciepłe, soczyste z głośniejszym niż inne tony basem... biorą się z niedomagania sprzętu ponieważ sprzęt powinien grać tak samo jak słyszany na żywo instrument czy wokalista.
 6. Słuchacie Leonarda Cohena? Co sądzicie o dwóch albumach z tytułu? Później jak temat się rozwinie to opiszę swoje odczucia .
 7. Witam! Mebluje właśnie salon ma tam być stół dla 6 osób. Przy stole siedzimy sobie grając w szachy, oglądamy zdjęcia ... Chciałem aby takie spotkania odbywały się przy dobrze brzmiącej muzyce. I jak ja to mam ustawić? Jedno co przychodzi mi na myśl to odsunięcie stołu daleko od kolumn. Jak Wy zrobilibyście na moim miejscu? Coś kiedyś słyszałem że grające tło może być lepiej lub gorzej zorganizowane także pytam. Pokój ma 4.8m / 3.7 Kolumny podstawkowe.
 8. Nie dawno stałem przy takim samym dylemacie z wymianą kolumn w pianocrafcie. I postanowiłem zmienić wszystko. Także ja mając tego denona sprzedał bym go w całości. Uzyskane pieniądze dodał do tych 1500zł co ma koleżanka wiki i kupił coś używanego. Więcej zachodu ale lepiej. Sami wiecie przecież, a ja nie żałuje. Za ewentualne błedy czytających przepraszam.
 9. Jak już dokonasz wyboru i podłączenia możesz zaprezentować to w temacie "wasze systemy" a mało tam kobiet więc zapraszam w imieniu forumowiczów
 10. Chodzi mi o kalkulator gdzie podaje się wymiary ścian a on oblicza warunki i stwierdza czy się jest OK? Dzięki
 11. http://forum.audio.com.pl/Spotify-jak-z-te...oci-t43180.html
 12. Jem mięso, kurtką ze skóry nigdy się nie dowartościowywałem. Nosiłbym gdybym dostał np. na prezent. Ale korridą się brzydze, jak i ludźmi którzy to robią i oglądają.
 13. Pan B.Kaczyński w TV kiedyś corridy nazwał pięknymi. Myślałem, że się przesłyszałem. Zniesmaczyłem się wtedy.
×
×
 • Utwórz nowe...