Skocz do zawartości

zubek29

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O zubek29

 • Ranga
  Debiutant
 1. Uszkodzenie głośników Tonsil Altus 300

  Teraz właśnie zauważyłem że to nie jest tak że poszczególny głośnik nawala. To jest tak że jak znacznie podgłoszę muzykę to kolumny tak jakby opadają z sił i jakość muzyki znacznie się pogarsza. Wydaję mi się też że głośność odtwarzanego materiału jest teraz wyższa mimo niższego poziomu głośności tzn że teraz 50 gra tak jak kiedyś 60. Czy może to być wina wzmacniacza a nie głośników? Co to wszystko może oznaczać? Wydaje mi się że pozostaje gwarancja.
 2. Uszkodzenie głośników Tonsil Altus 300

  Basy były na + 8 a wysokie na 10. Zaraz się chyba zabije. Ile może kosztować naprawa na własną rękę jeżeli nie przyjmą gwarancji? I jak ewentualnie mógłbym sprawdzić który z głośników jest uszkodzony i czy można to w ogóle zrobić bez utraty gwarancji?
 3. Witam. Posiadam w domu 2 kolumny Altus 300 i wzmacniacz Onkyo TX-NR579. Ostatnio po głośnym słuchaniu muzyki (chwilami nawet na maxa, wiem że to w ogóle nie powinno mieć miejsca) z głośnikami coś się stało. Ich jakość znacznie się pogorszyła a szczególnie (a może tylko) głośnika niskotonowego. Przy podgłoszeniu do 60 (max to 80) głośniki zaczynają grać inaczej, ten bas nie jest już taki czysty jak kiedyś tylko tak jakby pierdzi, dodam że jak się słucha w miarę cicho to głośniki grają prawie tak dobrze jak kiedyś, gdyby nie to że wiem że coś się z nimi stało to pewnie bym nawet nie słyszał różnicy. Ale tak jak mówię od wielu miesięcy słuchałem sobie tej muzyki na 65, 68 i nigdy nic się nie działo dopiero właśnie po tym jednym incydencie głośniki opadły z sił. Jedna kolumna posiada 3 głośniki (to chyba normalne) i chciałbym się dowiedzieć jak można sprawdzić który z nich jest uszkodzony. Na innych forach pisali coś o omomierzu ale takiego urządzenia nie posiadam (jeżeli miałoby to pomóc to mógłby coś takiego kupić). Czy da się te głośniki właśnie jakoś posprawdzać nie tracąc przy tym gwarancji? Czy jeżeli zdecydowałbym się na gwarancję to czy z opisanym przeze mnie problemem w ogóle by ją przyjęli? Czy jeżeli któryś z głośników jest uszkodzony to ile by mogła gdzieś kosztować jego wymiana? Sprzęt posiadam od kilku miesięcy a więc jak to możliwe że element w tak drogim układzie miałby się spalić zaledwie po jednej godzinie słuchania głośnej muzyki? Czy jest możliwość że problem jest ze wzmacniaczem a nie z głośnikami? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
×