Skocz do zawartości

Beaker2

Uczestnik
 • Zawartość

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Beaker2

 1. Michałwronki, jak widzisz nazwanie poleconego przez Suzanę zestawu "padaczką" zaowocowało krytyką także Twojej osoby. Przypuszczalnie gdy za chwilę napiszesz, że słyszysz różnicę między poszczególnymi kablami zostaniesz obsmarowany przez Suzanę od stóp do głów za pomocą niezbyt sympatycznych określeń. Nie ma zmiłuj.
 2. Mar, moim zdaniem mylisz dwie ścieżki reklamacji: reklamacja u sprzedawcy za niezgodność towaru z umową (co wynika z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej) oraz reklamacja u producenta (dystrybutora) z tyt. gwarancji (takie masz alternatywy gdy kupiłeś sprzęt przed 25 grudnia 2014r.). Jeżeli sprzęt kupiłeś po 25 grudnia 2014r. to masz do wyboru albo rękojmię (wynika z kodeksu cywilnego) albo gwarancję. Więcej możesz poczytać TUTAJ. Ty pisząc o sześciu miesiącach masz na myśli niezgodność towaru z umową ale podajesz link do wpisów z 2007r., które chyba są nieaktualne. Z tego co ja się orientuję, to w przypadku reklamowania towaru jako niezgodnego z umową masz dwa miesiące od momentu zauważenia usterki na złożenie reklamacji u sprzedawcy. Sześć miesięcy, o których wspominasz to prawdopodobnie jakiś nieaktualny przepis - poczytaj TUTAJ. Pewne jest natomiast, że nawet gdy nie skorzystasz z ścieżki związanej z niezgodności towaru z umową to nie wyklucza to możliwości skorzystania z gwarancji (w Twoim przypadku jak rozumiem 2 lata nie minęły). Poza tym w przypadku ścieżki "niezgodność towaru z umową" usterka nie musiała występować w chwili zakupu - mogła się pojawić później. Kolejna rzecz to to, że nawet gdy usterka pojawiła się wcześniej niż 2 miesiące temu to możesz twierdzić, że usterka pojawiła się później np. miesiąc temu, czego nikt raczej nie zweryfikuje, i możesz próbować reklamować wg tej ścieżki. Sony wprawdzie mogłoby twierdzić, że ta funkcjonalność, którą reklamujesz nie działała już wcześniej niż od dwóch miesięcy ale Ty z kolei możesz twierdzić, że vTuner słuchasz sporadycznie i zauważyłeś, że coś nie działa dopiero miesiąc temu. O rękojmi natomiast musiałbyś sobie sam poczytać. Moim zdaniem sprawa jest otwarta. Trzebaby na przykład przestudiować treść umowy kupna-sprzedaży i sprawdzić jakie usługi Sony bezwarunkowo Ci zapewniało wraz ze sprzętem. Najlepiej idź do najbliższego powiatowego rzecznika konsumentów i przedstaw sprawę.
 3. To trzeba było napisać "z drugiej ręki odpada" a nie "z drugiej ręki odpada bo kupno będzie na raty". Twoja wina, że się nieprecyzyjnie określasz. Powinieneś też poważnie przemyśleć swoje plany zakupowe, bo za 2k zł możesz kupić świetne kolumny używane lub nowe paździerze.
 4. W czym widzisz problem? Idziesz do banku, zaciągasz kredyt gotówkowy a następnie kupujesz sprzęt z drugiej ręki. Tutaj jest przykładowa porównywarka cen kredytów: LINK - możesz sobie wybrać najtańszy.
 5. Dwa cytaty: deklaracja Suzany: i recenzja Michaławronki:
 6. Z tego co się orientuję, to po podłączeniu zewnętrznego DACa do USB wewnętrzna karta dźwiękowa jest omijana. Lepszy jest zewnętrzny DAC. W kwocie 300zł za nowy to właściwie wielkich różnic pomiędzy poszczególnymi modelami nie będzie. Ten FiiO 10K może być. Całkiem ciekawy (wielkości pudełka od zapałek) jest też taki: HiFiMAN HM-101.
 7. Tym razem się z Tobą zgodzę: jak ktoś ma ucho decyduje słuch, a jak ktoś ucha nie ma decyduje wyobraźnia.
 8. Źródłem ma być u Ciebie komputer, prawda?
 9. To zależy od wrażliwości ucha na dźwięki: jeżeli wrażliwość jest żadna to powyższe stwierdzenie jest prawdziwe i możesz MichałWronki tak jak Suzana kupić do zestawu kable za 2zł z Castoramy. Jeżeli natomiast masz ucho choć trochę wrażliwe to nawet w niezbyt wyrafinowanym systemie nie możesz zaniedbać kwestii doboru kabli, które jeżeli są słabe mogą zdegradować dźwięk całości. Wszystko zależy od Twojego ucha. :!: Podobnie jest z tą "krwią z uszu" - jeżeli masz słuch możesz tak odebrać brzmienie. Początkowo zestaw tak grający może Ci się podobać, szczególnie gdy dotychczas słuchałeś głośników komputerowych. Ale po kilku miesiącach, szczególnie gdy posłuchasz sobie innych zestawów, możesz dojść do wniosku, że brzmienie dotychczasowego zaczyna Cię, MichałWronki, drażnić.
 10. Kupowałeś te kolumny w Polsce czy za granicą? Jeżeli w Polsce to złóż u sprzedawcy pisemną reklamację (za potwierdzeniem odbioru dla celów dowodowych). Jeżeli Ci reklamacji nie uznają to idź do najbliższego Twojemu miejscu zamieszkania powiatowego rzecznika ochrony konsumentów i zgłoś problem.
 11. Mi przyszło na myśl, że jeżeli Twój wzmak emituje ciepło to byłoby wskazane nie zamykać drzwi do szafki, w której stoi.
 12. A może po prostu te nowe kable są niewygrzane i degradują dźwięk?
 13. A co będzie jak Michałwronki napisze, że słyszy różnice w brzmieniu różnych kabli? Wtedy też się wpiszesz z forum?
 14. Obserwuję forum od dawna i w kwestii niniejszej dyskusji mam następujące przemyślenia: ... czyli porównaniu kabli "głośnikowych" z Castoramy z kablami z OBI. ... bo słoń nadepnął mi na ucho a właściwie to stado słoni .. mającymi podobne doświadczenie ze słoniami co ja. To tyle jeśli chodzi o moje przemyślenia w sprawie niejakiej Suzany.
×
×
 • Utwórz nowe...