mario100007

Uczestnik
 • Zawartość

  189
 • Dołączył

 • Ostatnio

O mario100007

 • Ranga
  Sympatyk
 1. Te Thiele to jakie dokładnie? Wiem że niektóre potrafią przyostrzyć dźwięk. Może to jest powodem zbytniej jasności. Spróbuj zamiast Kryn dać Tary. Powinno zagrać kulturalniej. Widzę że zainwestowałeś w podkładki pod kolce - te pod pre to może Acoustic Revive?
 2. Co do odsłuchów to ostatnio skorzystałem z zaproszenia surfbrothera ( a dokładniej jego ojca ) i miałem okazję posłuchać jak w pomieszczeniu z profesjonalną adaptacją akustyczną brzmi kupiona od Jana B2103. Przy okazji mogliśmy porównać trafa airlink i toroidy a także dwa kabelki rca. Co do transformatorów to zdecydowanie na korzyść airlink a co do kabli to wypowiadać się nie będę 😀. Może Michał jak zechce to napisze. Jednak i tak największą niespodzianką były kolumny Saba profesional 1300 . Po kilku dokonanych w nich zmianach grają niespotykaną średnicą i detalicznością, która doskonale łączy się z górnym pasmem. Chociaż miałem jakieś niewielkie uwagi co do dołu pasma i skraju samej góry to śmiało mogę powiedzieć że kolumny z tego przedziału nie miały prawa tak zagrać jak zagrały. To była zdecydowanie największa niespodzianka z tego spotkania. Dodatkową ciekawostką było pominięcie samego, nie byle jakiego, pre w systemie. Nie bez powodu z resztą. Jego podłączenie, jakimś cudem, obcina połowę pasma. Z resztą z tego co wiem to nie jedyny taki przypadek z pre. Jak już to chyba tylko kupować dedykowane do tych modeli by mieć pewność końcowego efektu. Jeszcze raz Michał dzięki za zaproszenie. Pozdrawiam
 3. Świetna przygoda panowie. Czytanie Twojego opisu z odsłuchów przyznaję trochę mnie wciągnęło 😀. Oby pojawiało się jak najwięcej takich doświadczeń! Podpisze się od razu pod tym co napisali Paweł i Witek. Piotr to że nie słyszysz u siebie wszystkich detali które były u pepy nie dotyczy twojej końcówki mocy. To kwestia głównie kolumn i akustyki i pewnie też jakiś też ustrojów jeżeli są. Musisz nad tym popracować a efekty cię zaskoczą. Jeżeli dźwięk lepiej się rozkłada w przestrzeni wraz z lokalizacją i dodamy do tego odpowiednią ilość czarnego tła, to jednocześnie mamy słyszalną większą ilość dźwięków bo słychać wszystko dokładniej w sposób uporządkowany z większą ilością powietrza.
 4. Krzysiek, coś o tych połączeniach wiem i może wyglądać to bardzo ciekawie. Osobiście z A.R. tylko panel pochłaniający na środku ściany miedzy kolumnami mi się ostał Za to dwa kabelki RCA tej firmy leżą sobie w szufladzie Od strony antywibracji i akustyki dominują u mnie prucz A.R. Audio Replas i Kryna. Wczoraj podliczyłem z ilu części, większych i mniejszych składa się mój system to nie licząc tego co odpadło z czasem i zalega w szufladzie, wyszła mi liczba z grubsza 200 elementów połączonych tak by dawały zamierzony efekt :-)))
 5. Co do monitorów to można na prawdę dużo osiągnąć ale by wycisnąć potencjał z wysokich modeli wzmacniaczy trzeba wybierać tylko z pośród najwyższych referencyjnych modeli kolumn. Inaczej to 907ki i końcówki grają jak znacznie niższe modele w takim połączeniu. Oczywiście jest to temat o Sansui ale mówiąc wprost: panowie jeżeli dążycie do jakości brzmienia i macie już swój świetny wzmacniacz lub końcówkę to zamiast kupować kolejne i kolejne zainwestujcie w porządne paczki które uskrzydlą wasz system. Znowu co do jakości zasilania to jest to sprawa priorytetowa w przypadku Sansui. To nic innego jak podążanie tą sama droga co twórcy tej marki. Nie bez powodu zasilanie w tych wzmacniaczach jest tak a nie inaczej zbudowane. Krzysiek, limitem jakości brzmienia jest rzeczywistość, czyli coś nie osiągalnego dla urządzeń. Chodzi mi tylko, lub aż, o uzyskanie pełnej satysfakcji głównie emocjonalnej podczas odsłuchu( niespotykana rzetelność połączona z szeroko pojętym pięknem brzmienia ). Po za tym postanowiłem zachować równowagę między dążeniem do ideału a zdrowym rozsądkiem lub szaleństwem. Z drugiej strony byłeś u mnie gdy byłem daleko przed obecnym efektem. Pozdrawiam .
 6. Cieszą oczy takie widoki. Dzięki odpowiedniej wiedzy i pomocy kolegów tutaj z forum można wiele osiągnąć. Szczególnie zawsze ceniłem techniczną i nie tylko techniczną wiedzę Pawła i Krzyśka z której też często korzystałem i być może jeszcze skorzystam. Za co chłopaki serdeczne dzięki!!! Co prawda nie mam zamiaru już nic zmieniać ani dokupywać ale teraz jedyne co mi pozostało to właściwe ulokowanie akcesoriów akustycznych podczas nieuchronnie zbliżającego się remontu pokoju. Tak by ładnie się komponowały z otoczeniem dając ten sam efekt dźwiękowy co teraz. Jeżeli to się uda to projekt budowania dźwięku będę kończył już na dobre bo od jakiegoś czasu nie mogę pozbyć się przekonania, że to jest to co chciałem brzmieniowo osiągnąć, a nawet więcej bo uchwycenie w tej dziedzinie pełnego zadowolenia uważałem za nieosiągalne.... Pozdrawiam Mariusz
 7. Trzeba przyznać że specyfikacja tych kolumn wygląda obiecująco. Będzie ciekawie ;-). Te modele jeszcze mają klasyczny wygląd ale późniejsze modele na prawdę wyróżniają się z tłumu!!! To było widać też na tych co miałeś. Wygląd i wykończenie ecsclusive w tonie gold. Gratuluję
 8. Andy, to Diatony z tego co widzę. Jaki to model? A na marginesie ciekawe zdjęcie z ukrytą perspektywą...
 9. Michał, napisz lepiej co sam wykombinowałeś z 907i zamiast pytać ;-)
 10. Bardzo przydatna opinia! Sposób prezentacji 2103 od razu skojarzył mi się z serią DR - z resztą to końcówka oparta na tym schemacie.
 11. U ciebie i u niego teraz na pewno tylko w dół teraz idzie. Nie ma wyjścia. Teraz powinieneś zawiesić go pod sufitem zamiast na wysokości min 1,5 metra. U mnie działa najlepiej na wys 1,2 m. I tak ma w oryginalnej instrukcji do niego. Najważniejsze to ustawić tak jak ci pasuje najlepiej i się cieszyć efektami. Pozdrawiam
 12. Dzięki Krzysiek, co do projektu tego japońca z rr-77 to na pewno działa ale ja już zrobiłem zmiany troche na wyższym poziomie. W rodzaju modelu specjalnego najnowszej wersji. Zrobiem dodatkowo to co ten japoniec le musiałem od tego odstąpic niestety po odsłuchu. Zobacz że to co on zrobił nie ma nawet na tym specjalnym modelu. Wnioskuje że sygnał rozchodzi sie i górą i dołem a elektronike mozna zabezpieczyć wzorując się na modelu specjalnym. tym który kosztuje ok 2 tys. USD. A w listopadzie to tak czy inaczej podzielę sie kilkoma jeszcze ciekawostkami które u mnie działają.
 13. Właśnie. Wiele zależy od konfiguracji systemu. Właściwie to nie powinienem żadnego modelu porównywać z moim wzmacniaczem bo nie ma to odzwierciedlenia do jego stanu pierwotnego. Niestety troche juz zapomniałem jak słabiej mój wzmacniacz grał oryginalnie. Wczoraj po raz kolejny przekonałem sie jak duzo zależy od całego toru zasilania. Podłączyłem 2103 pod listwę z duraluminium z platynowanymi gniazdami i to co drażniło częściowo wygładziło się.. Tak więc wystarczy dostroić cały tor i będzie doskonale..
 14. Paweł odnośnie tego co powiedziałeś o swojej końcówce, że ,,jest niemal identyczna", To samo zauważyłem. Dżwiek z 2103 jest jasny i przejrzysty, pełen energii i detaliczności podanej w podobny sposób.. Jest to brzmienie przewidywalne dlatego raczej trudno byc nagle zaskoczonym jakimś nowym barwnym brzmieniem. Jest to raczej sprzet o dźwieku zamkniętym w oczywistych ramach. Ale na pewno wzbudza zachwyt i podziw. Brzmienie jest prawdziwsze ale nie zaskakujace.Trudno mówic o uczuciowym rozpływaniu sie słuchając tej końcówki ale bez dwóch zdań w swoim wydaniu jest to wybitny sprzęt!!! Na pewno jest to końcówka którą warto mieć jeżeli ma się taką możliwość. Trudno mi ja porównywać do NRA bo ze swojego systemu usunąłem hałas dlatego jestem wyczulony na górne rejestry które w 2103 są do lekkiej poprawy. Ale to jedyna rzecz która mi odrobine dokucza. Detaliczność mojej Nra jest identyczna lecz podana cieplej i barwniej z ulotnością ale mniejsza masą ukrytą w dźwiękach. Nierzadko też detale jak miotełki itp. podane są ciszej bo końcówka bardziej niektóre niuanse wyciąga w stronę słuchacza.. Z resztą to dwie różne szkoły bo tonalnie Nra pewnie była by bardziej podobna do 2105 niż do 2103 opartej o schemat serii DR.W każdym razie słuchanie jej to sama przyjemność i adrenalinka
 15. Panowie, wczoraj ok 10 godz. końcóweczka wygrzewała się po wymianie terminali głośnikowych, czyszczeniu selektorów i ustawieniach. Klasa jaką pokazała późnym wieczorem dowodzi tego ile potencjału drzemie w tej konstrukcji! Jest pięknie. Michał jakby co to jesteśmy na łączach.