Skocz do zawartości

Reszta

Uczestnik
  • Zawartość

    17
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Cześć, dla potomnych - problem leżał w przełącznikach, a konkretnie w stykach. Pozdrawiam!
  2. Dobry wieczór, kupiłem używany wzmacniacz Technics SU-8077K w "idealnym stanie", w którym niestety drzemią dwa problemy: 1. Podczas odtwarzania muzyki w trybie stereo prawy kanał jest praktycznie niesłyszalny, ewentualnie trzeszczy. Po przeniesieniu balansu tylko na niego nic się nie zmienia. Gdy włączam mono oba kanały grają poprawnie / znacznie lepiej. Widać to na filmie: KLIK! 2. Wzmacniacz ten posiada dwie możliwości pracy: straight DC oraz via tone. Z tego co wiem to straight DC ma omijać sekcję regulacji tonów. Gdy jest ona używana, to dźwięk jest wyjątkowo stłumiony, bardzo słabo słyszalny. Po zmianie na via tone wzmacniacz wydaje się grać normalnie. Czy na podstawie takiego opisu jesteście w stanie mi podpowiedzieć / stwierdzić gdzie należy szukać problemu? Pozdrawiam!
  3. Dziękuję za podpowiedź Okazało się, że problem niestety jest po stronie nowego nabytku - wzmacniacz na niższych poziomach głośności po 2-3 minutach odsłuchu wycisza się i dopiero zwiększenie poziomu głośności przywraca dźwięk.
  4. Cześć, nabyłem stary używany wzmacniacz Technics. Nie mogę sobie poradzić ze złożeniem zestawu, aby grał równo i chcę zacząć od kabli, abym miał pewność, że nie popełniłem tutaj żadnego błędu. Nie potrafię nigdzie znaleźć praktycznych informacji dotyczących gniazd głośnikowych, których zdjęcie załączam. Proszę Was o poradę w trzech poniższych kwestiach: - czy jest jakaś dedykowana grubość kabla głośnikowego do takich gniazd (chodzi mi o nieużycie np. za grubego, żeby czegoś w środku nie uszkodzić)?; - rozumiem, że w przypadku takich gniazd kabel po prostu wprowadza się do otworu - w sensie nie ma jakiś dedykowanych wtyków / zakończeń?; - ile więcej kabla niż długość tej zewnętrznej przekręcanej części gniazda powinienem założyć, że jest potrzebna do wprowadzenia do wzmacniacza? Pozdrawiam
  5. Zamówiłem całość ze sklepu muzyczny.pl (Klotz MY206 + wtyki Amphenola). Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.
  6. Bardzo dziękuję za pomoc. Czyli jeśli chodzi o Wasze sugestie mogę postawić na kabel Bedea + wtyki Amphenola. Taki zestaw wyjdzie znacznie taniej od rozpatrywanej przeze mnie wcześniej Melodiki MD2R15.. ale rozumiem, że nie powinno mnie to niepokoić?
  7. Rozumiem, że ten ostatni to drobna pomyłka? Ten kabel bedea wygląda nieźle. Wtyki miałeś na myśli takie? - https://allegro.pl/neutrik-rean-nys373-zlacza-wtyki-rca-chinch-stereo-i6862649965.html
  8. Ahoj mili Państwo, po przeglądnięciu forum zdecydowałem, iż moim pierwszym gramofonem będzie Technics SL-BD3. Gramofon już do mnie dotarł z kablami "na start". Teraz chciałbym kupić do niego kable "na długo", natomiast ma on nietypowe (?) gniazdo uziemienia. Poniżej grafika. źródło: https://www.3345rpm.gr Jeśli chodzi o kable, to wybór padł na produkt Melodiki. Tylko kable te z serii MDPH posiadają jako uziemienie widełki. Zatem chciałbym postawić na zakup kabli z serii MD2R i kabel uziemiający dorobić we własnym zakresie - np. przy użyciu kabla molex poddanego własnej modyfikacji. Gramofon ten będzie podłączony 1,5m kablami do wzmacniacza Sony TA-F700ES, głośniki AE Aegis Evo One, kable głośnikowe Alphard Da-Vinci SL-10. No i teraz pytania: - czy wyżej opisane kable to dobry wybór? Może jednak produkt innej firmy?; - czy opisanie rozwiązanie się sprawdzi, czy też o czymś nie pomyślałem / nie wiem? Pozdrawiam!
  9. Pierwsze co usłyszałem, to zdecydowanie większą głębię w stosunku do niższego modelu. To było jak pstryknięcie palcami i już wiedziałem, że decyzja była trafna... . Niskie tony, które już wcześniej wydawały się dobre, są jeszcze lepsze. Nie ma na przykład porównania w przypadku brzmienia gitary basowej. Dodatkowo łatwiej jest wychwycić więcej smaczków w utworach, podczas pierwszej godziny usłyszałem dwa "nowe" szczegóły w kawałkach. Poza większą szczegółowością zyskała również precyzja, został wyeliminowany ten "szum", o którym pisałem. Nie mam wątpliwości, że było warto. Bardzo dziękuję osobom zaangażowanym w temat. Pomogliście mi.
  10. Zamówiony rozmawiałem ze sprzedawcą, sprzęt powinien być jutro. Dam znać jak wrażenia i różnice... wzmacniacze będzie różnić 8-krotność ceny.
  11. Jest dostępny z miesięczna gwarancja model 700es za 1200. Kusi mnie bardzo
  12. Poszukiwania trwają... natomiast mam pytanie o wzmacniacze Sony serii 7XXES. Czy warto do nich nieco dołożyć? Mogłyby stworzyć udany duet z moimi AE?
  13. W porządku, czyli Rotele i ewentualnie wyższe Sony - rozpoczynam rekonesans. W międzyczasie zrodziło mi się pytanie o dwa wzmacniacze: HK 980 i MF E11/E10 - czy one mogłyby pasować, czy też ze względu na ich charakterystykę nie będzie to dobry kierunek?
  14. Przy Sonym pasują mi niskie tony i to co w tym zakresie wyciąga z tych monitorów (od początku było to dla mnie zaskakujące, gdzie to się mieści). Tego stracić bym nie chciał, a jeśli da się temu nadać jeszcze trochę głębi, to chętnie. Wydaje mi się, że mój obecny zestaw nie radzi sobie przy szybkich, zgiełkowatych kawałkach - to chciałbym poprawić. Pojawia się wtedy bałagan i w moim odczuciu szum (zarówno przy odtwarzaniu z płyty, jak i z sieci). Oczekuję więc poprawy precyzji od nowego wzmacniacza. Jeśli przy okazji będzie można sprawić, że dźwięk stanie także nieco bardziej żywy, uchwytny, to byłoby to mile widziane. Natomiast nie jestem przekonany, czy zbyt dużo nie narzucają same kolumny i nie jest to koncert życzeń
  15. Nie będę dublował tematu... Witam serdecznie, przeglądam Wasze forum od dłuższego czasu, ale jeszcze nie miałem okazji zakładać tematu, bo... wszystkie informacje potrafiłem znaleźć. Z kolei sam wiedzę mam niewielką, więc nie doradzam. Teraz jednak nastał czas, aby poprosić o wsparcie. Zatem mam: głośniki - Acoustic Electric Aegis Evo One, na standach dociążonych; kable - Alphard Da Vinci SL-10; DAC - Fiio D03; źródło - tymczasowo płyty odtwarzane są przez Play Station 3, a często idzie też youtube ze smart TV; pokój - 22 m2; muzyka... heh - rock polski (Pidżama Porno, Strachy na Lachy, ...), muzyka instrumentalna (Apocalyptica, Explosions in th Sky, soundtracki z filmów i gier, ...), szeroko pojęty metal (ACDC, stara Metallica, Rage Against the Machine, Nirvana, Disturbed, Slipknot, ...), a na imprezach pop, techno, trance. Proszę Was o poradę dotyczącą wzmacniacza. Może kosztować 500 zł, a może kosztować 1200 zł... oczywiście używany. Aktualnie służy mi Sony F419R.
×
×
  • Utwórz nowe...