Skocz do zawartości

Radi04

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Radi04

 • Ranga
  Debiutant
 1. Dziękuję za odpowiedź. Jestem w pełni świadomy, że źródło 'HQ' z YT to nie jest dobra jakość, opisałem ten konkretny przykład, by udowodnić, że głośniki, które posiadam grają przy tym samym źródle lepiej na komputerze niż na TV. Wniosek był taki, że gdzieś istnieje luka Nie mam dużych wymagań, chciałbym jedynie usprawnić dźwięk do tego stopnia, by grało tak samo przez TV jak gra przez PC. Drugą opcją, którą rozważałem jest zewnętrzna karta dźwiękowa, np Prodigy Cube. Nieco droższe rozwiązanie oraz musiałbym zostać przy sposobie połączenia z TV przez wyjście słuchawkowe. (Cube nie ma wejścia optycznego) Zyskałbym chyba nieco bardziej uniwersalne rozwiązanie, które mógłbym zastosować np. w laptopie w razie potrzeby. Zawsze mam dylemat z takimi wyborami Ale tutaj nie mówimy o dużym budżecie, więc chyba zaryzykuję z tym Fiio D03K, do tego jakiś przewód Prolink i zobaczymy jak to się sprawdzi.
 2. Dokładnie i przepraszam, że nie zawarłem tej inf. w moim pierwszym poście. Aktualnie kolumny są podłączone bezpośrednio do TV poprzez wyjście słuchawkowe. Grają przed wszystkim dużo ciszej niż na karcie dźwiękowej z komputera (to samo źródło, np. teledysk na YouTube). Czyli DAC z wejściem optycznym, np FiiO D3 rozwiąże mój problem? Czy D3 będzie również wystarczający do R2600, które planuję wkrótce kupić? Aktualnie sterowanie głośnością odbywa się przez pilot TV (głośniki mam na max) Czy przy podłączeniu przez DAC będzie nadal tak samo (pilot TV) czy będę musiał sterować głośnością bezpośrednio na kolumnach?
 3. Witam, Bardzo Was proszę o poradę. Posiadam głośniki Edifier R1280T, które używałem do komputera z kartą dźwiękowa Sound Blaster X-Fi XtremeMusic. Po zakupie TV, postanowiłem je wykorzystać jako zestaw głośników do TV. Jakoś dźwięku R1280T po podłączeniu do TV jest oczywiście lepsza niż z wbudowanych głośników TV, jednak nie grają one już tak samo dobrze jak z XFI. W jaki sposób mogę uzyskać podobny efekt na TV do tego z komputera? Czy zakup DACa (np. FiiO E10K ) jest dobrym pomysłem? A może coś innego? PS. W przyszłości, może za 2/3 miesiące, planuję zakup Edifier R2600 w miejsce R1280T, dlatego bardzo proszę o doradzenie sprzętu, który również będzie nadawał się do R2600. Pozdrawiam, Radek.
×