Skocz do zawartości

artur77

Uczestnik
  • Zawartość

    608
  • Dołączył

  • Ostatnio

O artur77

  • Urodziny 13.04.1977

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. [b]Marian84[/b] - możliwe, że nie doczytałem, albo przeoczyłem, ale mógłbyś napisać, jakie kolumny podpięte są pod H/K ??? Wymiana sieciówki jest wg mnie ostatnią rzeczą do wymiany w torze, ponieważ w zależności od wspomnianej instalacji elektrycznej, a przede wszystkim klasy posiadanego sprzętu, może nie tylko poprawić, ale również zepsuć brzmienie. Dlaczego? W miarę wspinania sie po drabince hi-fi sprzęt jest coraz lepszy, coraz bardziej neutralny brzmieniowo (co kto lubi), lub ewidentnie narzucający własny charakter. Podłączając sieciówkę za przykładowe 200pln, do wzmacniacza za 1000 pln możliwe, że "wyjdą na wierzch" walory brzmieniowe, o których szybko chcielibyśmy zapomnieć. Pomijam sam fakt bardzo znikomego, jeśli nie niezauważalnego wpływu na brzmienie w sprzęcie tej kategorii cenowej. Podobnie jest zresztą ze wszystkimi rodzajami kabli, jak napisał Kaczor, w kolejności: głośnikowe, IC, sieciowe. HE,He, nie napisałem wszystkiego, co chciałem, ale mam nadzieję, że mniej więcej wyjaśniłem. To temat rzeka. Napisz (lub powtórz ) jakie masz kolumny. Myślę, że ewentualna wymiana kabli głośnikowych (cenowo proporcjonalnie do klasy sprzętu) przyniesie o wiele większą poprawę brzmienia, niż wymiana sieciówki. Pozdrawiam.
  2. Witaj ! Połączenie kablami głośnikowymi jest poprawne. Jeśli Twoim zdaniem kabel wzmak/komp jest tandetny, polecam wymianę, chociaż tu wpływ na brzmienie będzie niezauważalny. Poza tym, moim zdaniem bardzo ważny wpływ na brzmienie może mieć rodzaj WEJŚCIA, jakiego używasz we wzmacniaczu, podpinając kompa. Rozumiem, że CD podpiąłeś pod "CD/Video". Podepnij Kompa pod "TAPE IN" i sprawdź, czy będzie różnica. Jeśli nie, można porozmawiać o konfiguracji karty dźwiękowej w samym kompie. Pozdrawiam. Przy okazji - gratuluję podejścia: napisałeś DOKŁADNIE o co chodzi wrzucając odpowiednie fotki.
  3. redapple - możesz podpiąć do kompa używając amplitunera 5.1. Poza tym, aby mieć "efekty przestrzenne" typu Dolby Digital musisz mieć kartę dżwiękową wyposażoną w wyjście cyfrowe koaksjalne lub optyczne. Wzmak Marantza możesz pod to podpiąć. Wykorzystasz 2 kolumny przednie, a resztę wpakujesz do szafy. Pytanie podstawowe: szukasz amplitunera do tego zestawu JBL, żeby mieć dźwięk przestrzenny, czy kolumn pod wzmacniacz Marantza ???? Popieram poprzedni post - Balboa, poza tym, że jest jedną z podstawowych serii, nie zagra dobrze nawet z ampli wielokanałowym Marantza. Według mnie to zestawienie firm się "wyklucza", biorąc pod uwagę nawet wyższe modele, zarówno wielokanałowe, jak też stereo.
  4. Witaj. Pierwsza propozycja: droższy, ale bardziej "przyszłościowo" ukierunkowany zakup (polecałem w innym temacie) Onkyo TX-SR607 + DV-BD507 Cena przekracza nieco Twój budżet i to bez kolumn, ale postaram sie wytłumaczyć. To zestawienie jest obecnie jednym z najlepszych (moim zdaniem oczywiście), jeśli chodzi o stosunek jakość/ cena, zresztą Onkyo przyjęło odpowiednią strategię "upychania" nowinek technicznych do sprzętu, w cenie którego konkurencja oferuje modele podstawowe (sam używam Pioneer). Poza tym, odradzam, na ile pozwoli Twój budżet, kupno zestawu bez Blu Ray i ampitunera z odpowiednimi dekoderami. Ceny płyt BD będą sukcesywnie spadać, tym bardziej po pojawieniu się na półkach w 2011 filmów w formacie BD 3D (może nie tak drastycznie, ale zawsze). Osobiście wolę kupić 1 film na płycie BD, niż 2 na DVD. Różnica w jakości (np. "Avatar") jest kolosalna. Co do Twoich propozycji, osobiście skłaniałbym się do Pioneer 2 (ze względu na kolumny). Pozdrawiam.
  5. Łukasz, proponuję bardziej radykalne rozwiązanie. Pokój w rzeczywistości jest o wiele mniejszy, niz się wydawało. Wystaw z niego co się da i rozstaw kolumny jak najszerzej wzdłuż dłuższej ściany odsuwając je od niej w miarę możliwości (powiedzmy ok. 20 cm). Skieruj fronty w stronę, gdzie siedzisz. Chodzi o to, że dźwięk, który słyszysz z kolumn to w dużej mierze fale odbite (od ścian, mebli itp). Możliwe, że Twój pokój jest po prostu zbyt zapchany meblami i dźwięk nie ma jak się rozwinąć (na tej zasadzie działają wygłuszenia. Dźwięk wpada w pułapkę i odbija się w jednym miejscu, aż zupełnie zanika). Spróbuj na początek w pokoju "wyczyszczonym" z mebli. Wiem, że to zajmie sporo czasu, ale może się opłacić. Jeśli będzie ok, wstawiaj meble po kolei. Jak pisał muzyczny gość - odpal sprzęt i przejdź do przedpokoju (lub kuchni, nieważne). To, co powinieneś usłyszeć, to głównie bas z zamazaną średnicą i namiastką sopranu. Muzyczny gość - u mnie PianoCraft chodzi na B&W 602. Basu jest aż nadto (muszę przyznać, że samo zestawienie z B&W mogło by być od razu sprzedawane jako komplet, he,he ) Pozdrawiam.
  6. Powiem tak: jakiś czas temu dostałem HK 980 w prezencie. Podłączyłem do niego B&W 604 s3, rozbijając system 7.1 i zostawiając jako fronty w KD kolumny 602 s3. Myślałem, że pogra to trochę i ponownie wrócę do konfiguracji.......ale juz tak zostawiłem. W połączeniu z kablami Audioquest Bedrock (bi-wire) jest wszystko, czego potrzebowałem: przestrzeń, dynamika, lokalizacja żródeł. Zero ostrości, tony wysokie rozbrzmiewają jak powinny, bas schodzi nisko pod dobrą kontrolą. Jeśli chodzi o charakter brzmienia, HK 980 jest bardzo zblizony do Rotela, chociaż aż tak bardzo nie "narzuca" swego charakteru. Polecam. Weź chociaż "na próbę" i posłuchaj. To naprawe "kawał wzmaka" za te pieniądze.
  7. Onkyo to firma z ogromnymi tradycjami w KD. Pisząc krótko: TAK, to DOBRA firma i na pewno godna polecenia. Jeśli chodzi o kolumny, będziesz niestety musiał iść na pewien kompromis, chociaż na pewno zestaw TAGA zaproponowany przez PACIO do "ułomków" nie należy i w kinie przyniesie odpowiednie rezultaty. Ewentualnie KODA AV - 707: http://koda.pl/produkt/33/KOLUMNY_GLOSNIKOWE_KODA_AV-707_v.2 Subwoofer bym zostawił na później. Najprawdopodobniej nawet nie będzie potrzebny.
  8. Propozycja Pacio jest naprawdę interesująca, ale można ja trochę podbić: Onkyo TX-SR607 Onkyo DV-BD507 w zestawie za 2300 zł: http://www.ceneo.pl/4262502 Dawid11, mówiąc krótko: w chwili obecnej w niższych segmentach cenowych Onkyo jest w KD nie do pobicia, jeśli chodzi o stosunek jakości i wszechstronności oferowanego sprzętu do jego ceny. Naprawdę warto. Onkyo jest jednym z prekursorów wysokiej jakości kina domowego. Swego czasu, gdy firma i jej produkty odnosiła sukcesy np. w Niemczech, a sprzęt o wieki wyprzedzał ofertę konkurencji, nie było o tej firmie w Polsce żadnych bliższych danych. Sytuacja się zmieniła i bardzo dobrze
  9. Avatar, pytanie: słuchałeś NAD z B&W ??? Naprawdę uważasz, że to rozsądne i trafne połączenie ??? To, że jest to dobry wzmak, nie ulega wątpliwości, jedynie zestawienie z tymi kolumnami nie bardzo mi pasuje (nie słuchałem tej kombinacji, dlatego pytam).
  10. Oddaj do serwisu. Jeśli usterka daje o sobie znać nawet przy płytach oryginalnych, nie warto "próbować" samemu i tracić gwarancję rozkręcając sprzęt.
  11. Witaj. Do B&W i tego rodzaju muzyki: Rotel RA-06 2700 zł H/K 980 1700 zł Przy czym osobiście proponuję ten drugi. Naprawdę uniwersalny wzmak w rozsądnej cenie i z dobrym wyposażeniem, dobrą dynamiką i sceną.
  12. Łukasz, strasznie mieszasz z tym "basem" W innym Twoim temacie chodziło o to samo, natomiast wystrój wnętrza był zupełnie inny. Poza tym: wg. rysunku masz szafkę naprzeciw łóżka, która zasłania kolejną??? Moim zdaniem powinieneś przestawić łóżko vis a vis kolumn, lub kolumny naprzeciw łóżka (kwestia tego, z jakiej pozycji najczęściej słuchasz). To najzdrowsze ustawienie, ALE - powinno ono przynieść poprawę odbioru wysokich, najbardziej kierunkowych tonów, a nie o to Ci chodzi. Jeszcze raz: podejrzewam, że osobiście w basie bym się utopił, ale wszystko jest subiektywne i tak naprawdę Nikt tu nie wie, jaki bas chcesz uzyskać. Jak pisałem w innym poście: ludzie raczej narzekają na nadmiar basu tych kolumn i to w większych pomieszczeniach. Zastanawiałeś się może nad prostym rozwiązaniem i dokupieniem subwoofera, który da Ci możliwość dowolnej kalibracji???
  13. Adriann, popieram propozycję RoRo. Twój pierwotny pomysł i powód założenia tematu to kolumny pod określony wzmacniacz i tego się trzymaj. Jeśli wymienisz wszystko naraz, zrobisz Sobie Sam "zagwostkę": czy lepsze brzmienie to zasługa kolumn, czy wzmacniacza, czy tego i tego???? Możliwe, że brzmienie tych Magnatów (nota bene, dość dynamiczne) sprawdzi się na tyle, że wymiana wzmaka nie będzie konieczna. Pewne natomiast jest, że wymiana kolumn przyniesie na początek większą zmianę, niż wymiana wzmacniacza.
  14. Witaj. Poniżej podaję 2 przykłady połączenia (jeśli się mylę, proszę Kolegów o korektę). Faktycznie, amplituner musisz połączyć z kartą kablem cyfrowym. Masz 2 mozliwości ( wejścia na zdjęciu amplitunera po lewej stronie). Są to od góry 2 optyczne i 2 koncentryczne. 1. Sposób: kablem koncentrycznym, przybliżona zasada działania i opis: Kabel koncentryczny (coaxial) Przykład karty dźwiękowej: Creative Sound Blaster Audigy 2 2. Sposób: kablem optycznym Kabel optyczny Przykład karty dźwiękowej: Creative Sound Blaster X-Fi Fatal1ty Oczywiście, są to przykładowe modele kart dźwiękowych, aby przedstawić Ci mozliwości połączenia. Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...